Szkolne przygody Pimpusia Sadełko

9788371671903
przygody, szkoła, kot
espeja

Inne wydania

"Szkolne przygody Pimpusia Sadełko" to historia małego kotka oddanego na nauki do kociej szkoły. Mały czytelnik poznaje kolejno szczęśliwe życie w domu państwa Sadełków, liczne przygody Pimpusia w szkole i poza szkołą, w tym także perypetie bohatera z psami. Wierszowane dziełko kończy się Pimpusiowym postanowieniem poprawy. Doskonałym pomysłem M. Konopnickiej było połączenie współczesnego sobie, poważnego obrazu szkoły z internatem z zawsze aktualnymi i pełnymi humoru historyjkami o zwykłych kotach.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Basia_Pelc | 2013-04-08

Pimpuś jest przeuroczy, uwielbiałam tą książeczkę w dzieciństwie. Ilustracje rozbrajające :)

mio | 2011-02-21

Ukochana w dzieciństwie książka. Do dziś nosi dumnie ślady użytkowania.

czubajka | 2013-10-24

Bardzo sympatyczna książka, piękne rymy. Posiadam jeszcze tę wersję z 1958 r :)

Premislaus | 2013-04-12
Przeczytana: 2000 rok

Przez całą swoją "karierę" w szkole nie nawiedziłem czytać, czytanie było jak kara. Teraz dużo się zmieniło a ta bajeczka to jedyna książeczka, którą sam kilka razy przeczytałem bo sam chciałem. Dlatego nigdy jej nie zapomnę :)

Kika | 2013-01-13

Nie mogłam dać innej oceny. Dostałam "Pimpusia" za osiągnięcia w nauce. Po pierwszej klasie, na zachętę dalszej edukacji. Ma wartość sentymentalną, z resztą jak dla pozostałych nagrodzonych :)

aksza81 | 2012-01-16
Na półkach: Przeczytane, Ksiazki Ani
Przeczytana: 16 stycznia 2012

siwtnie sie to czyta, zrozumiale i ciekawe juz dla dwulatka

Bałucki | 2016-11-19
Organoleptyczna | 2016-10-11