Historia amuletu

Tłumaczenie: Irena Tuwim
Cykl: Piaskoludek (tom 3)
Wydawnictwo: Znak
The Story of the Amulet
9788324019564
Ag2S

Klasyczna opowieść w genialnym przekładzie Ireny Tuwim

Słynne pięcioro dzieci znów wpada w wir niezwykłych przygód! By odnaleźć brakującą część magicznego amuletu, odważne rodzeństwo wyrusza w podróż w czasie. Z pomocą Piaskoludka przenoszą się do Egiptu faraonów, spotykają Juliusza Cezara, a nawet królową Babilonu. Czy uda im się odnaleźć zgubę i wpłynąć na bieg historii?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3831,Historia-amuletu

panikarola | 2018-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Rok 1901? 1904?, czwórka dzieci zamiast na wsi spędza miesiące letnie w Londynie, pod opieką starej niani, podczas gdy ojciec jako korespondent wojenny przebywa w Mandżurii, matka zaś z najmłodszym z rodzeństwa na Maderze, dla podreperowania zdrowia. Ciekawe, że Madera tak słynęła z klimatu jako sanatorium, cesarzowa Elżbieta również tam właśnie leczyła suchoty. Książka jest chyba trzecią z kolei traktującą o przygodach dzieci, akcje wcześniejszych działy się na wsi, gdzie dzieci spotkały Piaskoludka, stworzenie, które spełnia życzenia. Spotykają go ponownie w Londynie i szukają połówki amuletu, która pomoże wrócić ich rodzicom.

Amulet jest starożytny i poszukiwania, po uprzednich czarodziejskich manipulacjach z czasem i przestrzenią, toczą się w antycznym Egipcie, Babilonie, Grecji, są zabawne, zajmujące. A dzieci ukazane niecukierkowo i inteligentnie.

Wreszcie w jednej z przygód przenoszą się też w przyszłość i przy tej okazji Nesbit daje się poznać jako bardzo baczna i...

książek: 2019
Efemeryda | 2017-11-05
Na półkach: Przeczytane, Nie posiadam
Przeczytana: 05 listopada 2017

Szczurostworka z fobią wodną nigdy nie znalazłam w naturze, ale spotkałam go na kartach książki. Byłam bardzo zadowolona. Stworek nie zawiódł moich nadziei. Po latach zapoznałam z nim, a może jego, z młodszym pokoleniem.

eMka_Bezunia | 2015-04-05

Ostatnia odsłona. Tutaj " piątka " ponownie spotyka Piaskoludka, dodatkowo w łapki wpada im zaczarowany amulet. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, więc przygody jakie ich czekają są poza wyobraźnią dorosłych... Babilon, Atlantyda, spotkanie z Juliuszem Cezarem, z Faraonem... Ej przygodo!!!

NatalaX | 2015-03-15

Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że jest to najlepsza część tej serii. Zaskakująca fabuła, szybkie zwroty akcji... Pomimo tego, że jest to książka dla dzieci, nawet nastolatek dostrzeże wartości, jakie zawiera w sobie ta książka, takie jak miłość, przyjaźń, zaufanie, wiara. Gorąco polecam!

margolcia23 | 2014-04-08
Przeczytana: 10 marca 2014

Nawet ciekawa, autorka miała wielką wyobraźnię. Jednak to inna epoka i nie mogłam się wczuć w sytuację dzieci. Ogólnie to podobała mi się.

prithika | 2013-04-04
Przeczytana: 1983 rok

Po prostu kocham tę książkę.

Fistaszek_23 | 2012-11-10

Pierwsza część tej serii podobała mi się. Z dwóch pozostałych chyba wyrosłam. Jakbym była trochę młodsza to może i ta część by mi się spodobała ;)

Monique | 2011-08-29

Jak dla mnie ta jest najciekawsza z całej serii xD
Ale poprzednie też super ;)

Klaudia54321 | 2011-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2011

Fajna, chciaż moim zdaniem "Pięcioro dzieci i coś" i "Feniks i Dywan" są fajniejszymi częściami, ale jak ktoś czytał te poprzednie to musi przeczytac i tą! KONIECZNIE :)

Isadora | 2010-10-28

Ostatnia część przygód pięciorga rodzeństwa,znanych z książek "Pięcioro dzieci i coś" oraz "Feniks i dywan" stanowi jakby klamrę spinającą wszystkie tomy.
Tym razem dzieci spotykają Piaskoludka na wystawie w sklepie zoologicznym.Stworek wyczarowuje pieniądze,aby dzieci mogły go wykupić i cała szóstka wyrusza w podróż w czasie,aby odnaleźć drugą połówkę amuletu ; dzięki niemu dzieci będą mogły spełnić swoje marzenie...

Bardzo przyjemna lektura,chyba najbardziej interesująca książka z całej serii.Polecam!