Historia amuletu

Tłumaczenie: Irena Tuwim
Cykl: Piaskoludek (tom 3)
Wydawnictwo: Znak
The Story of the Amulet
9788324019564
Ag2S

Inne wydania

Klasyczna opowieść w genialnym przekładzie Ireny Tuwim

Słynne pięcioro dzieci znów wpada w wir niezwykłych przygód! By odnaleźć brakującą część magicznego amuletu, odważne rodzeństwo wyrusza w podróż w czasie. Z pomocą Piaskoludka przenoszą się do Egiptu faraonów, spotykają Juliusza Cezara, a nawet królową Babilonu. Czy uda im się odnaleźć zgubę i wpłynąć na bieg historii?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3831,Historia-amuletu

Isadora | 2010-10-28

Ostatnia część przygód pięciorga rodzeństwa,znanych z książek "Pięcioro dzieci i coś" oraz "Feniks i dywan" stanowi jakby klamrę spinającą wszystkie tomy.
Tym razem dzieci spotykają Piaskoludka na wystawie w sklepie zoologicznym.Stworek wyczarowuje pieniądze,aby dzieci mogły go wykupić i cała szóstka wyrusza w podróż w czasie,aby odnaleźć drugą połówkę amuletu ; dzięki niemu dzieci będą mogły spełnić swoje marzenie...

Bardzo przyjemna lektura,chyba najbardziej interesująca książka z całej serii.Polecam!

NatalaX | 2015-03-15

Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że jest to najlepsza część tej serii. Zaskakująca fabuła, szybkie zwroty akcji... Pomimo tego, że jest to książka dla dzieci, nawet nastolatek dostrzeże wartości, jakie zawiera w sobie ta książka, takie jak miłość, przyjaźń, zaufanie, wiara. Gorąco polecam!

eMka_Bezunia | 2015-04-05

Ostatnia odsłona. Tutaj " piątka " ponownie spotyka Piaskoludka, dodatkowo w łapki wpada im zaczarowany amulet. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, więc przygody jakie ich czekają są poza wyobraźnią dorosłych... Babilon, Atlantyda, spotkanie z Juliuszem Cezarem, z Faraonem... Ej przygodo!!!

Klaudia54321 | 2011-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2011

Fajna, chciaż moim zdaniem "Pięcioro dzieci i coś" i "Feniks i Dywan" są fajniejszymi częściami, ale jak ktoś czytał te poprzednie to musi przeczytac i tą! KONIECZNIE :)

Fistaszek_23 | 2012-11-10

Pierwsza część tej serii podobała mi się. Z dwóch pozostałych chyba wyrosłam. Jakbym była trochę młodsza to może i ta część by mi się spodobała ;)

margolcia23 | 2014-04-08
Przeczytana: 10 marca 2014

Nawet ciekawa, autorka miała wielką wyobraźnię. Jednak to inna epoka i nie mogłam się wczuć w sytuację dzieci. Ogólnie to podobała mi się.

Monique | 2011-08-29

Jak dla mnie ta jest najciekawsza z całej serii xD
Ale poprzednie też super ;)

prithika | 2013-04-04
Przeczytana: 1983 rok

Po prostu kocham tę książkę.

Ksionszek | 2017-04-18
Basia | 2017-03-30