Dragons Rioting #1

Cykl: Dragons Rioting (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
ドラゴンズライデン
komiksy
Dejikos

Przygotujcie się na mnóstwo akcji, humoru i cycków! Rintaro cierpi na rzadką chorobę: każde jego podniecenie może skończyć się szybką śmiercią. Chłopak stara się za wszelką cenę uniknąć patrzenia na kobiety, niestety w jego nowej szkole dziewczyny stanowią 99% wszystkich uczniów! Czy mistrzowska znajomość sztuk walki pomoże mu przeżyć? Jak jego pojawienie się wpłynie na trwającą pomiędzy trzema smoczycami wojnę o panowanie nad szkołą?!

źródło opisu: Waneko, 2015

źródło okładki: http://waneko.com.pl

Anezka | 2019-10-12
Przeczytana: 12 października 2019

Niby cyski, harem , ecchi, ale jakoś ma sens.

Froszti | 2019-06-27

Już dawno nie miałem do czynienia z tak bezgranicznie głupią i infantylną mangą, która …… która zapewniła mi ogromną masę rozrywki i przyjemności podczas czytania.

„Na prawo cyc, na lewo cyc, a w środku jędrny tyłek” – ta parafraza fragmentu popularnej piosenki, doskonale oddaje z czym ma się do czynienia w przypadku Dragons Rioting. Całe dziewięć tomów to jeden wielki pokaz fanserwisu (bez przekraczania pewnej bariery) przeplatany widowiskowymi walkami. Jeżeli ktoś liczy na coś więcej, to będzie bardzo mocno rozczarowany.

Gdyby się uprzeć, można doszukać się w tytule wartości dodanych. Przyjaźń i jej moc, pokazanie, że prawdziwi przyjaciele to osoby, które zawsze są z tobą niezależnie od sytuacji i zawsze służą pomocną dłonią. Ukazanie siły jako cechy, która wymusza na posiadaczu rozważne działanie, wielka moc to wielka odpowiedzialność i nie można jej nadmiernie wykorzystywać, a jeśli już zajdzie taka potrzebna to tylko w obronie innych.

Można się przebijać przez wierzchnie...

Wkp | 2018-08-09
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

MĘSKI CZYŚCIEC

Co lubią nastoletni chłopcy? Erotykę, bitewniaki, erotykę, bohaterów, z którymi mogą się identyfikować, erotykę, humor, erotykę, piękne dziewczyny, erotykę i... A tak, zapomniałem o erotyce. Ale nie zapomniał o niej Tsuyoshi Watanabe, który właśnie na niej, żartach (oscylujących wokół tematu seksu) i akcji (jak wyżej) zbudował swoje "Dragons Rioting". Nastoletni miłośnicy shounenów będą więc wniebowzięci, ale nie tylko oni. Także dojrzalsi odbiorcy znajdą tu coś dla siebie, bo niniejsza manga to kawał niezłego komiksu potrafiącego poprawić humor i sympatycznej (częściowej satyry) satyry z gatunku.

Poznajcie Rintaro. Byłby nastolatkiem, jak wszyscy inni, ale niestety los chciał, że chłopak cierpi na rzadką chorobę – zespół bojaźni okołokobiecych, zwany także syndromem zboka. Czym rzecz się objawia? Jeśli krew zbierze mu się w jednym miejscu (czyt. podnieci się), znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czeka go więc ciężkie życie spędzone na opanowywaniu się i...