Forest of lore

Wydawnictwo: Waneko
Lore no Mori
komiksy
Dejikos

"Forest of lore" to jedna z tych stron internetowych, na której można znaleźć historie z dreszczykiem, miejskie legendy i wszystko to, co wywołuje u człowieka gęsią skórkę. Wejść na nią mogą jednak tylko nieliczni, zaś tych, których życia nie zostaną przez nią całkowicie zmienione jest jeszcze mniej... I nie, nie są to zmiany na lepsze. Czy odważycie się sprawdzić, co kryje się w mrocznych zakątkach Internetu? Pamiętajcie jednak, że wyłączenie komputera nie musi sprawić, że to co złe zniknie...

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.com.pl/

Magdalena | 2018-02-17
Przeczytana: 12 lutego 2018

1. Forest of Lore - super opowiadanko. Trzyma w napięciu i daje do wyobraźni. Idzie się przestraszyć niby nadprzyrodzonych zjawisk.
2. Kto Ci stoi za plecami - WOW! To było dobre. Cały czas się myśli, że to stróż za plecami, gdy nagle okazuje się to czymś całkiem przeciwnym.
3. Zagubiony dom - O kurcze! To było coś! Takie przerażające! Jesteś żywy, czy martwy? Sam musisz znaleźć odpowiedź!
4.Jeden liść - podsumowanie też dobre.
Jeśli szukasz dreszczyku emocji i chcesz się bać ta manga jest idealna do tego!
Wciąga na maksa!
Gorąco polecam ! ! !

Esme | 2017-07-26
Przeczytana: 15 lipca 2017

Okładka wygląda nieco bardziej zachęcająco niż to warte, ale od początku.
Manga składa się z czterech historii, których tematem przewodnim są zasłyszane miejskie legendy. Pierwsza z nich jest o rzeźbie w kształcie jaja oraz dwóch przyjaciółkach z dzieciństwa i w zasadzie nie jest szczególnie ciekawa. Druga historia o chłopcu, który ze względów rodzinnych musiał się przeprowadzić jest o wiele lepsza, jednak jest też typowo, i to naprawdę TYPOWO, japońska (motywy wody, kobiety itp.). Trzecia z nich to jest to, w czym osobiście gustuję najbardziej, czyli światy alternatywne. Problemy rodzeństwa i ich znajomych są tu niesamowicie opisane. Ostatnia, najkrótsza historia która miała chyba co nieco wyjaśnić jest - przynajmniej dla mnie - najmniej zrozumiała.
Dodatkową gwiazdkę daję za historię nr 3, jednak tak, jak pisałam wcześniej sama manga jakoś mocno wybitna nie jest. Polecam fanom gatunku.

electric_cat | 2016-11-02
Przeczytana: 13 sierpnia 2016

Dobre dla początkujących w grozie, a nie dla tych, co interesowali się tematem od momentu rozpoczęcia składania literek w słowa. Kreska ładna, obwoluta super, ale w fabule ogromny niedosyt.

Olcia2002 | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Manga ma piękną obwolutę i śliczną kreskę. Jednak potencjał historii nie został do końca wykorzystany... Fabuła była ciekawa, ale jedynie druga historia wywołała u mnie dreszcze. Trochę się zawiodłam, bo po horrorze spodziewałam się czegoś bardziej strasznego. Chodź osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z tym gatunkiem, "Forest of Lore" powinno przypaść do gustu ;) .

Anezka | 2016-07-03
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2017, Wymienione