Logika, etykietki i ciało

Wydawnictwo: Gaberbocchus w Polsce
Logika, etykietki i ciało
8392052331
themersonalia, filozofia

Drugie wspólne wydawnictwo Gabberbocchus w Polsce i POKiS. Książka ukazuje ona pozytywistyczny optymizm Themersona opierający się na zdrowym rozsądku człowieka-z-ulicy, oczyszczonym z wierzeń, formalizmu i naklejania etykiet. „Ja świadomie coś, ty uświadomisz coś, on świadomi coś. Świadomie ciebie. Świadomisz mnie. Istniejąc musimy wierzyć. Mając świadomość nie musimy wierzyć. Świadomić jest...

„Ja świadomie coś, ty uświadomisz coś, on świadomi coś. Świadomie ciebie. Świadomisz mnie. Istniejąc musimy wierzyć. Mając świadomość nie musimy wierzyć. Świadomić jest tam, gdzie znajduje się początek. I niezupełnie przekonujące jest powiedzenie, że egzystencjalne kwantyfikatory, które filozofowie kreślą na kartce papieru czy tablicy i analizują ze wszystkich stron, są mniej naiwne niż świadomościowe kwantyfikatory wobec których staje człowiek-z-ulicy (Ayer nazywa go ,,zbyt prostym człowiekiem”) przechodząc na drugą stronę.”

(fragm. „Logika, etykietki i ciało”, Gaberbocchus w Polsce, 2012)

źródło opisu: http://themerson.pl/?page_id=1899

źródło okładki: http://themerson.pl/?page_id=1899

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!