Cień znad jeziora

Cykl: Biała wiedźma (tom 3) | Seria: Mroczny Świat
Wydawnictwo: Grasshopper

"Cień znad jeziora" to mroczna historia, stanowiąca kontynuację" Białej Wiedźmy" – debiutu Adama Zalewskiego. W tej typowej dla autora mieszance thrillera i horroru spotkamy także bohatera innej książki Zalewskiego – Jerry’ego Noonana „Rowerzystę”. Znani Czytelnikowi bohaterowie ponownie muszą stawić czoła duchom jeziora i własnej przeszłości. Życie niewinnych mieszkańców znów jest...

Znani Czytelnikowi bohaterowie ponownie muszą stawić czoła duchom jeziora i własnej przeszłości. Życie niewinnych mieszkańców znów jest zagrożone, a przerażająca siła odradza się znacznie potężniejsza.

Budując akcję "Cienia...", autor dokonał zabiegu, o który wcześniej pokusili się tylko nieliczni, przekonując Czytelnika, że w życiu może przydarzyć się wszystko.

Przy lekturze tego dreszczowca nikt nie będzie się nudził. Czytelnika czeka prawdziwa lawina nieprzewidzianych zwrotów akcji, a także mocno zarysowanych scen grozy. Jak zwykle u Zalewskiego, nie zabraknie też wątków obyczajowych.

Ta książka jest dla wszystkich, którzy polubili prozę Adama Zalewskiego oraz niepowtarzalny klimat wielkiego kraju za oceanem.

Dla tych, którzy przeczytali "Białą Wiedźmę" i "Rowerzystę", to lektura obowiązkowa.

źródło opisu: [Grasshopper, 2009]

teri | 2012-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2012

Kontynuacja "Bialej wiedzmy",ktora bardzo mi sie podobala.Niestety "Cien znad jeziora" zawiodl mnie.Ksiazka jest napisana jakby "na sile",zeby przedluzyc...zupelnie niepotrzebnie.Wystarczylaby pierwsza czesc i nie czulabym niesmaku,po przeczytaniu drugiej.W kazdym razie nie mam zamiaru porzucic pana Zalewskiego,wrecz przeciwnie zamierzam zamowic jego nastepna ksiazke.I tak go polubilam.Cosi è cosi,un po deluza...

Monika | 2016-01-03
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Pierwszy tom mnie zachwycił, drugi lekko znudził, trzeciego nie byłam w stanie dokończyć. Znalazło się w nim powiązanie z poprzednimi tomami, czego brakowało mi w tomie drugim, ale to jedyny plus. Reszta nudna i mdła. Szkoda!

Klakier | 2012-11-13
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 13 listopada 2012

Przez większą część czasu jaki spędziłem na tą książką, miałem wrażenie że autor daje mi do zrozumienia, kpiarskim tonem: "hehe, skoro nie czytałeś moich poprzednich książek, to się raczej w tym wszystkim nie połapiesz". No i racja, bo nieznajomość "Białej Wiedźmy" działa mocno na niekorzyść.
Prolog przypomina mi nieudanego Kinga, złośliwy uśmieszek nie znikał z mojej gęby. Ta część jest zwyczajnie śmieszna! Samo wspomnienie zaczajonej w trawie gałki ocznej wystawia moją powagę na ciężką próbę.
Dalej jest niewiele lepiej, chociaż to już tylko thriller, bez paranormalnych naleciałości które pojawią się dopiero pod koniec.
Co trzeci facet z tej książki pracuje w policji, a co drugi ma imię zaczynające się na "J"- po którymś razie, już to przestaje dziwić.
Dużo w tej książce o wyidealizowanej przyjaźni. Bohaterowie zamieniają ze sobą po cztery zdania, patrzą sobie głęboko w oczy, w duchu stwierdzają "ten facet ma jaja!" i bęc- już są przyjaciółmi, takimi co idą za sobą w...

Nie uważam pana Adam Zalewskiego za polskiego Stephena Kinga więc w żaden sposób nie porównywałam ich książek. Po przeczytaniu "Białej wiedźmy" z chęcią zabrałam się za czytanie jej kontynuacji i jestem z tego bardzo zadowolona. Historia, jak dla mnie, jest bardzo ciekawa. Zostało wprowadzonych paru nowych bohaterów, co wzbogaciło opowieść. Książka jest dobrze napisana, sceny grozy potrafią przyprawić o dreszcze a zakończenie...może nie jest takie, jak sobie wyobrażałam że będzie ale zaskakuje, przynajmniej mnie zaskoczyło. POlecam tę książkę wielbicielom wszelakich thrillerów i powieści grozy.

Delirium | 2012-10-21
Przeczytana: 20 października 2012

Po przeczytaniu "Białej Wiedźmy" myślałam, że gorzej być już nie może. Bądź co bądź, ludzie się rozwijają, dojrzewają, piszą coraz lepsze książki.. Pan Zalewski jest fenomenem, bo każdy kolejny tom dotyczący mieszkańców Cedar Peak jest coraz gorszy. Im dalej, tym bardziej bezsensownie, absurdalnie, komicznie. Bać się? Czego? Jeśli dowiaduję się, że "XYZ nie wiedział, że żegnają się/widzą się z MNO po raz ostatni" pięćdziesiąt stron wcześniej - skoro już wiem, że bohater zginie, to co jest takiego strasznego w samym sposobie jego śmierci? W poprzednim tomie mniej więcej rozumiałam postępowanie zamordowanych indian, a postać Jacka Berengera naprawdę była najlepszą postacią z całej serii. Tutaj? Cały ten naciągany paranormalny wątek jak dla mnie śmierdzi zbyt długim odgrzewaniem. Ponadto, niby Cedar Peak to takie małe, że się tak wyrażę, "zadupie", a mimo pogromu Białej Wiedźmy, seryjnego mordercy, zaginięcia ponad stu ludzi, jatki w barze u Erniego, wysadzenia kilku budynków i...

Mateusz Kozielecki | 2012-07-06

Tragedia polskości gdy polski autor książek próbuje być na gwałt amerykański.

Dome_chan | 2012-09-20

Ogromne rozczarowanie. Spodziewałam się więcej. Liczyłam na to, że pan Zalewski poprawi swe błędy i napiszę książkę lepszą. Tymczasem nic się nie zmieniło. Praktycznie to samo.
Książka znów jest podzielona na trzy części. Jest prolog, który moim zdaniem jest zwykłym odgrzewaniem pomysłu o szamańskim rodzeństwie. Poza kolejnymi ofiarami Cedar Peak nic nie wnosi. Taki zapychacz, który już na wstępie odrzuca.
Reszta historii jest napisana na podstawie scenariusza z pierwszej części, tylko tu można by powiedzieć, że jest lepiej połączona. Niestety, mieszanie kryminału I horroru p. Zalewskiemu nie szło, nie idzie oraz prawdopodobnie nigdy nie zrobi tego porządnie. Mamy oczywiście zło “materialne” oraz “duchowne”, że się wyrażę, które ponownie zagraża miasteczku I postacie walczące z tym. Schemat dokładnie taki sam, jak poprzednio. Pojawia nam się zło materialne w postaci kuzyna Jacka Belengera, zamieszanie związane z im i jego śmiercią, fragmenty kryminału by na końcówce zmienić...

Pna_Dsz | 2015-10-04

Ocena jest nieco niższa niż u poprzedniczki. Jak dla mnie jest to nieco gorsza kontynuacja powieści. Atmosfera książki robi się zbyt gęsta. Byłam też zawiedziona zakończeniem. Mimo wszystko powieść jest genialna. I co warto podkreślić napisana przez naszego polskiego pisarza. Jest to jeden z moich ulubionych autorów jeżeli chodzi o polską literaturę grozy.

HorrorManiak | 2012-09-19

Bardzo dobra , wciągająca chociaż czasami nielogiczne zachowanie bohaterów . Mimo wszystko książkę czyta się przyjemnie i bardzo szybko :) Mocna pozycja .

Alcyone | 2014-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Oj dawno się tak nie bałam przy czytaniu książki... Ciekawe postaci, niespodziewane zwroty akcji - dobra lektura.