Pokój do wynajęcia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Antologia horroru". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Red Horse
978-83-60504-94-9
horror

Życie jest pełne niespodzianek. Ledwo udaje ci się spalić kuchnię w wynajmowanym mieszkaniu, a już trafia ci się pokój z dużym oknem po atrakcyjnej cenie. Nawet nie chcesz się zastanawiać, dlaczego kilku poprzednich lokatorów popełniło samobójstwo, a ostrzeżenia sąsiada traktujesz jak bredzenie zramolałego staruszka. Ale poczekaj – bo kiedyś nadejdzie noc a z nią ci, dla których jesteś bramą do świata żywych. Drzewa, fotel, zegar, który zatrzymuje się zawsze na tej samej godzinie... Każdy przedmiot może kryć mroczną tajemnicę. Jeśli wydaje ci się, że jesteś bezpieczny, poczekaj.
Zbiór opowiadań:
- Krzysztof Gonerski: Potwór
- Kazimierz Kyrcz, Łukasz Radecki: Zmysły
- Marek Sobolewski: Nie oglądaj się za siebie

Reading_is_sexyy | 2011-12-22

Niektóre opowiadania były tragiczne, a niektóre fenomenalne ! Polecam: "Tylko ciało" , "Królowa Jednego wieczoru" , "Stary las" , "Powrót do domu" , "Październikowa opowieść" i "2:31"

kwiatek29 | 2012-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

Opowiadania bardziej w klimacie thrillera niż horroru.Książka potwierdza,że ten gatunek literacki nie jest najmocniejszą stroną polskich autorów.

Renata Zub | 2012-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2012

Wyszczególnić mogę najwyżej 4 opowiadania. Te które mi się podobały lub miały w sobie coś co mnie szczególnie zainteresowało. 4 opowiadania z 16... niewiele, prawda? Niestety muszę przyznać, że jako całość książka wypada cienitutko... Przeciętnie. Spodziewałam się czegoś lepszego!
Najbardziej przypadło mi do gustu opowiadanie pt. "Worek", autorstwa Adriana Miśtaka. Króciutkie, zajmujące zaledwie 3 i pół strony, ale najlepsze! Jak widać znów potwierdza się zasada - liczy się jakość, nie długość! :) Również opowiadanko "2:31", autorstwa Tomasza Fenske, przypadłomi do gustu. Historia w nim zawarta była bardzo ciekawa, taka jakie najbardziej lubię, lecz mam zastrzeżenia. Po pierwsze uważam, że końcówka nieco zawodzi... Jest troche niespójna, niedopracowana i czegoś mi w niej brak... A największy minus jaki rzucał mi się w oczy, to wulgaryzmy, których jest tu dużo. O wiele za dużo i są zupełnie niepotrzebne! Gówna bohaterka bardzo przeklina, używa wulgaryzmów co nie bardzo mi się...

ola2998 | 2012-02-12
Przeczytana: 2011 rok

Niektóre fragmenty były dość przerażające. Najbardziej podobały mi się: "Stary las", "2:31", "Tylko ciało".

Freakoholic | 2014-05-05

Niektóre opowieści są aż nazbyt przesycone wizją autora, którą może zrozumieć jedynie on sam. Znalazły się też takie, które są naprawdę wciągające, a głowa prosi o więcej. Zbiór dobrych strzałów i kilku niewypałów.

alouette | 2013-07-28

Jak to zwykle bywa ze zbiorem opowieści różnych autorów, można w nim znaleźć lepsze i gorsze historie. Niestety w przypadku tego zbioru naprawdę ciężko jest znaleźć takie, które zdecydowanie wybijałoby się spośród innych, ponieważ poziom generalnie jest rozczarowująco niski.
Po dłuższym zastanowieniu wybrałam swojego faworyta: „Królowa jednego wieczoru”. Jest to opowiadanie, które wpisuje się w klimat Stephena Kinga, który jest moim skromnym zdaniem niekwestionowanym mistrzem horrorów. Posiada w sobie wszystko to, co powinna posiadać dobra opowieść z dreszczykiem. Początek zapowiadał się raczej kiepsko, ale zakończenie jest naprawdę fantastyczne. Tak, według mnie jest to najmocniejsze opowiadanie ze wszystkich.
W mojej pamięci zachował się również wspominany w innych opiniach „Worek” (krótkie, przewidywalne – zaskakując sama siebie od samego początku znałam zakończenie, ale jednocześnie dobrze poprowadzone i treściwe), ale także „Potwór”. Najwidoczniej cenię sobie element...

dzazzminka | 2015-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Kilka razy nacięłam się na zbiory opowiadań - były po prostu kiepskie. Tym razem też podeszłam do tego zbioru z wielką rezerwą, ale.. zostałam wręcz mile zaskoczona. Siedemnaście opowiadań, osiemnastu autorów, w tym jeden duet, i siedemnaście pomysłów na motyw. Wiadomo, każda z opowieści jest totalnie inna, jedne są lepsze, inne trochę gorsze, ale całość czyta się dobrze i szybko.
Szczególne wrażenie zrobiło na mnie opowiadanie "Worek". Mimo, że miało dosłownie kilka stron, to myślę, że długo je będę pamiętać. Może dlatego, że lubię być zaskakiwana? Tutaj autorowi się udało.
Polecam także opowiadanie "2:31", "Zmysły" i "Królowa jednego wieczoru". Zdecydowanie odradzam "Tylko ciało" i "Nie oglądaj się za siebie". Te typy to nie mój klimat, jednak to tylko moja subiektywna ocena, każdy musi dokonać własnej.
Myślę, że w tej antologii każdy znajdzie coś dla siebie - i ci, którzy lubią zombie i ci, którzy lubią krew, a także ci, którzy lubią zdecydowanie lżejsze...

Adam Pioch | 2012-05-24
Przeczytana: 04 października 2008

Nie wiem czemu zaryzykowałem. Nauczony już słabością pierwszej części chyba chciałem się odkuć licząc na dobrą zawartość. Rozczarowanie jest jeszcze większe niż po "Trupojadzie". Autor wstępu (chyba najlepsza część tej książki) odwołał się do ocen wystawiając nawet "sześć". Moim zdaniem całość to "mierna". Jedynie "Stary Las" i "2:31" to ocena wyższa o jeden punkt. I może nazwiska tych dwojga autorów skusiłby mnie do kupna ich książek. Z naciskiem na "może"...

Anna | 2015-12-27
Na półkach: Pożyczone, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Bardzo mile zaskoczył mnie ten zbiór. Opowiadania świetne, różnorodne, każde wciągające i niepowtarzalne. Nie są to typowe klimaty horroru, po trosze tu grozy, fantastyki, legend. Nawet wybredny czytelnik znajdzie tu coś dla siebie. Polecam, zwłaszcza na ciemne, zamglone wieczory;)

Buka | 2014-02-23
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2014
Przeczytana: 25 lutego 2014

Opinie o książce są skrajne. Nie pozostaje nic innego, jak zaryzykować i spróbować się z nią zmierzyć ;)).

Całkiem niezłe! Wiadomo, jak w każdym zbiorze, są te lepsze i te gorsze opowiadania. Niemniej jednak większość autorów to "literackie świeżaki", więc nie można być zbyt surowym i nie zniechęcać krytycznymi uwagami od dalszego pisania ;)). Także piszcie, rozwijajcie się - ja to na pewno przy sposobności przeczytam ;).

Eksplozje
    Paweł Paliński, Janusz Leon Wiśniewski, Tomasz Jastrun, A.J. Gabryel, Ahsan Ri...
    Cztery pory mroku
    Paweł Paliński
    Głos Lema
    Paweł Paliński, Rafał W. Orkan, Wawrzyniec Podrzucki, Rafał Kosik, Krzysztof Pis...