Szczęśliwe garnki. Kulinarna książka z przepisami na lato

Wydawnictwo: Edipresse
7 (6 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Matacz

Nowa autorska seria książek kulinarnych Beaty Pawlikowskiej, która proponuje szybkie, zdrowe i pyszne dania z prostych, naturalnych składników. „Oto 34 moje ulubione przepisy na lato. Zielona fasolka z dzikim ryżem, zupa kalafiorowa z soczewicą, kanapka z ziołowym awokado, kasza jaglana z płatkami cukinii, lemoniada arbuzowa, różowa fasola z pęczakiem, ryż basmati z fasolka i orzechami,...

„Oto 34 moje ulubione przepisy na lato.
Zielona fasolka z dzikim ryżem, zupa kalafiorowa z soczewicą, kanapka z ziołowym awokado, kasza jaglana z płatkami cukinii, lemoniada arbuzowa, różowa fasola z pęczakiem, ryż basmati z fasolka i orzechami, orzeźwiający koktajl na upał, i wiele innych”.
Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

źródło opisu: http://edipresse.pl/

źródło okładki: http://edipresse.pl/

Alicja Górska | 2017-07-19

Anna-mojeksiążki | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Beata Pawlikowska to znana wszystkim podróżniczka, dziennikarka i autorka książek. Podrożuje po świecie i dzieli się z nami swoimi wrażeniami, ale również przepisami kulinarnymi.

Ostatnio została wydana seria książeczek kulinarnych z cyklu Szczęśliwe garnki, na każdą porę roku, a dodatkowo przepisy świąteczne i przepisy na ciastka.
Autorka preferuje proste, ale bardzo smaczne dania. Nie potrzeba do nich wiele składników, czas wykonania też jest krótki, a można zdrowo i smacznie zjeść. Orłem w kuchni nie jestem, więc taka kuchnia bardzo mi odpowiada :)

Beata Pawlikowska przygotowuje posiłki zgodnie z filozofią pieciu przemian. Jest to pięć żywiołów odpowiadających pięciu porom roku:
D - drzewo, wiosna
O - ogień, lato
Z - ziemia, późne lato
M - metal, jesień
W - woda, zima.
Symbole przemian znajdują się przy składnikach posiłków. Idealne danie powinno zawierać przynajmniej jeden składnik każdego żywiołu. Proponowane dania są z kuchni wegetariańskiej, Autorka używa świeżych warzyw,...

Weronika | 2015-12-21
Przeczytana: 14 grudnia 2015