Sezon Czarownicy

Tłumaczenie: Agnieszka Walulik
Seria: Pi do kwadratu
Wydawnictwo: Albatros
Season of the Witch

Przesycony dyskretną erotyką gotycki thriller, w którym łączą się ze sobą pierwiastki namiętności i śmierci. Gabriel obdarzony jest nietypowym talentem umiejętnością wnikania w umysły innych ludzi. Kiedyś wykorzystywał swoje zdolności do odnajdywania zaginionych ludzi i przedmiotów. Dla milionera Whittingtona jest ostatnią deską ratunku, jedyną szansą na odnalezienie syna. Przed zaginięciem Roberta widziano w towarzystwie dwóch sióstr Monk. Gabriel doświadcza wizji, w której Robert przemierza niezwykły dom o milionie drzwi, po czym ginie utopiony w basenie przez kobietę w masce. zaintrygowany widzeniem, przyjmuje zlecenie. Odwiedza posiadłość, zamieszkaną przez dwie piękne kobiety. Jak się okazuje, interesują się one alchemią. Stopniowo ulega fascynacji pannami Monk, starając się nie pamiętać, że jedna z nich jest prawdopodobnie morderczynią.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: http://bonito.pl/

Wicca | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013

Zrodzone z jednego łona, jednakowo bystre, jednakowo inteligentne, jednakowo piękne i tajemnicze a zarazem niebezpieczne. Morrighan i Minnaloushe Monk, bo o nich mowa, to bohaterki powieści nieznanej mi dotąd angielskiej pisarki Natashy Mostert pt "SEZON CZAROWNICY", którą miałam przyjemność zgłębiać przez ostatnie kilka wieczorów w atmosferze trzaskającego ognia w kominku, blasku świec oraz tlących się kadzidełek.

Dzięki temu jak fenomenalne pióro posiada pisarka, przeniosłam się do Londynu gdzie poznałam ów siostry( które są osią całej historii), reprezentujące dwie skrajne aczkolwiek fascynujące osobowości. Jak wygladają te tajemnicze wyżej wymienione postaci? i najważniejsze pytanie - czym się zajmują?

Niebieskooka o długich kruczoczarnych włosach - Morrighan, jest działaczką na rzecz środowiska, uwielbia skoki na bangie, zajmuje się również internetową dystrybucją własnej roboty perfum. Sprawia wrażenie silnej, eleganckiej, śmiałej i energicznej. Z kolei młodsza o rok...

Joanna | 2013-04-24
Przeczytana: 17 stycznia 2012

Fascynująca powieść pozwalająca uwierzyć, że we współczesnym Londynie mogą zamieszkiwać wiedźmy, czarownice , potomkinie dawnego mistrza alchemii łączące najnowsze zdobycze techniki z dawną tradycją magii. Niezwykle atrakcyjne /modelka/ i inteligentne , szczególnie uzdolnione pod względem nauk ścisłych z doktoratem prestiżowej uczelni prowadzą życie pełne niebezpiecznych przygód zmierzające do pełnego samopoznania , przekraczające barierę świadomości, prowadzące wprost do szaleństwa- budując w swym umyśle nieprawdopodobną architektoniczną budowlę – pałac o milionie drzwi , portal pamięci . W atmosferze przyjaźni, piękna , zapachów kwiatów i pięknej muzyki w Monk House kryje się jednak – zło i śmierć osób chcących poznać sekret sióstr.

Marzin | 2013-05-09
Przeczytana: 09 maja 2013

Magia...magia...i jeszcze raz magia.
Książka bardzo wciągająca czytelnika w swój pałac pamięci. Ukazująca jak niezbadane ścieżki są w naszych umysłach, ile nie odkrytych drzwi do sprawdzenia... W "Sezonie czarownicy" jest wszystkiego po trochu: miłości, pożądania, zdrady, zagadkowe morderstwa...ale najciekawsze jest odkrywanie sekretów ludzkiego umysłu przez dwie piękne i tajemnicze siostry-czarownice. No i oczywiście przystojny mężczyzna Gabriel, uwikłany w ten zawiły "romans" , który chcąc jedynie wyjaśnić zagadkę morderstwa młodego Roberta brnie coraz głębiej i głębiej w tajemniczą i ekscytującą grę Minnaloushe i Morrigham. Jedna z sióstr pisze elektryzujący dziennik, i obie zajmują się magią od dwudziestu lat, ale która z nich jest morderczynią???....

enigmatique | 2012-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2012

Niezwykła książka. Chociaż przyznaję, że wciągnęłam się dopiero około setnej strony, kiedy akcja nabrała tempa i Gabriel poznał siostry Monk.
Mroczny klimat, tajemnice, miłość i intryga to wszystko razem sprawiło, że nie mogłam się wprost oderwać od tej książki. Zdecydowanie trafia do moich ulubionych.

Cyriaanne | 2011-08-25

A były one naprawdę niezwykłe. Mimo że widywał je niemal codziennie, czasem nawet w najbardziej przyziemnych sytuacjach – przy praniu albo rano, kiedy wciąż jeszcze były w szlafrokach i miały zwichrzone włosy oraz nieumalowane usta – przypominały jakieś egzotyczne stworzenia, a ich życie spowite było tajemnicą.

Tak Gabriel Blackstone, główny bohater „Sezonu czarownicy” opisuje siostry Monk – Morrighan i Minnaloushe. Gabriel jest złodziejem informacji. Wraz ze swoim przyjacielem Izydorem stanowią sprawny duet, który zatrudnia się po to, by wykraść komuś informacje drogą elektroniczną, a następnie dzięki nim samemu zarobić. Pewnego dnia do Gabriela odzywa się jego dawna przyjaciółka z prośbą o odnalezienie zaginionego syna jej męża. Gabriel, choć z początku niechętny, szybko wciąga się w rozwiązanie sprawy – a raczej w towarzystwo sióstr Monk, bo to do nich prowadzą wszelkie ślady. Bo musicie też wiedzieć jedno – Gabriel posiada zdolności parapsychologiczne, dzięki którym może...

Cassiel | 2011-05-28
Przeczytana: 28 maja 2011

Z twórczością Natashy Mostert spotkałam się po raz pierwszy w książce ''Sezon Czarownicy''. Nie wiedziałam czego mam się spodziewać po stylu pisania czy operowaniu słowem. Kiedy przeczytałam opis, właściwie jedno zdanie - ''doświadcza wizji, w której Robert przemierza niezwykły dom o milionie drzwi, po czym ginie utopiony w basenie przez kobietę w masce.'' - od razu zabrałam się za czytanie.

Głównym bohaterem jest Gabriel, który obdarzony jest nietypowym talentem, a mianowicie umiejętnością wnikania w umysły innych ludzi. Dla milionera Whittingtona jest ostatnią deską ratunku, jedyną szansą na odnalezienie syna. Nikt nie wie czy jego syn żyje czy nie, a przed zaginięciem Roberta widziano w towarzystwie dwóch sióstr Monk. Tak więc główny bohater zaczyna właśnie od nich, a właściwie do włamania do ich domu. Gabriel doświadczając wizji, w której Robert przemierza dom o milionie drzwi, przyjmuje zlecenie.. Kobiety interesują się alchemią. Wszystko wydaje się na początku takie proste,...

Maggie_Rose Black | 2011-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2011

"Sezon Czarownicy" to jedyna książka autorstwa Natashy Mostert, a szkoda bo pewnie sięgnęłabym jeszcze po twórczość tej pani. Książka sama w sobie może nie jest łatwa, ale jest na pewno wciągająca za sprawą barwnych postaci i ciekawej fabuły. Autorka w niektórych momentach zbija nas z tropu by po tym już dać nam pewność o kogo chodziło. Miłość, przyjaźń, zagadka i magia to coś co lubię. Książka trafia do moich ulubionych. Polecam ją wszystkim.

Książka od pierwszej strony przesączona jest atmosferą tajemnicy i lekkiego przedsmaku grozy- dość dużo w niej niedomówień, zaś akcja w pewnym momencie nabiera tempa jak w filmie sensacyjnym- na pewno nie można się nudzić. Jedna z lepszych pozycji nurtu noir, jakie czytałam.
Główny bohater, Gabriel, w związku ze zniknięciem syna pewnego bogacza, którego ma odnaleźć, poznaje dwie piękne siostry Monk. Kobiety są niezwykle eteryczne, zmysłowe i tajemnicze. Siostry wprowadzają go w swój świat, w który on wchodzi tym chętniej, im bardziej jest zafascynowany Morrighan i Minnaloushe. Morrighan to piękna brunetka lubiąca ryzyko, dynamiczna i bardziej przystępna. Minnaloushe z kolei jest typem naukowca- trochę nieśmiała, zachowuje większy dystans, jet także bardziej zdystansowana od siostry. Poprzez splot pewnych zdarzeń podświadomość mówi Gabrielowi (ma on przy tym specyficzny talent, pozwalający wnikać do cudzego umysłu), że siostry Monk mają coś wspólnego z zaginięciem poszukiwanego...

Cheer_up | 2012-01-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012 r.
Przeczytana: 25 stycznia 2012

Po pierwszych 100 stronach byłam trochę zawiedziona. Akcja szła powoli, swoim własnym tempem. I najważniejsze – do tej książki nie wolno się zrażać, bo kiedy już poznamy panny Monk, nasze wewnętrzne oko się otworzy i wciągnie nas do domu o tysiącu drzwi.

W tej książce jest wszystko: interesujące aspekty, akcja, dopracowani bohaterzy i przede wszystkim dopracowany styl autorki. Więc gdy siądziemy do lektury „Sezonu Czarownicy” spędzimy miło kilka godzin, poznamy tajemnice pamięci i zaczątki alchemii.

Ale przede wszystkim można wywnioskować z niej, że przypadkowe bóle głowy, nie są przypadkowe, tylko ktoś włamuję się do najintymniejszej części naszego ciała ; umysłu.
POLECAM :D

skumperlak | 2011-07-17
Przeczytana: 07 lipca 2011

Mężczyzna pomiędzy trzema kobietami. Dwie intrygujące, piękne siostry i dawna miłość, co nie rdzewieje. Drobiazgowe opisy alchemicznych przepychów. Plądrowanie cudzych umysłów. Odwieczne ingrediencje bestsellera: zagadka, miłość i śmierć. Oklepane tematy tchnące dziewiczością.