Kłamstwo doskonałe

2009-01-01
978-83-238-6036-5
Klaryssa Słowiczanka
miłość romans śledztwo

Autorkę stać na więcej. Strasznie zalatuje sztucznością - żurnalowe postaci (ona z bogatej rodziny, on mięśniak wiernie służący krajowi); plastikowe dialogi; lukrowane uczucie i erotyzm jak z harlequina. Jedyne co mogę pochwalić, to wątek Zdrajcy.

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Do tej pory czytałam tylko romanse Nory Roberts i niestety, nie zawsze były one wysokich lotów. „Kłamstwo doskonałe” to ciekawa historia agenta CIA i jego walki z przeszłością, okraszona miłością, niebezpieczeństwem i walką o życie swoje i bliskich.

Piętnaście lat temu Jonasza zostawiła jego ówczesna narzeczona. Nie mając więc wiele do stracenia udał się w niebezpieczną misję do Ameryki Południowej. W trakcie jej trwania Jonasz zabija syna jednego z największych bossów narkotykowych, i choć ten ląduje w więzieniu, to życie Jonasza zawisło na włosku. Nie jest on bowiem świadomy, że piętnaście lat temu urodził mu się syn, którego teraz boss będzie chciał wykorzystać do zemsty na Jonaszu. W tym samym czasie w jego życiu pojawia się Macy, niezwykle atrakcyjna i odważna niedoszła szwagierka. Czy Jonaszowi uda się uratować syna zanim będzie za późno? Czy miłość Jonasza i Macy ma szansę przetrwać?

Historia Jonasza, Macy i Evana jest niezwykle (jak na romans) wciągająca. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Momentami zapiera dech w piersiach – głównie ze względu na ciekawe pomysły autorki. Mało tu wątków miłosnych, ale mnóstwo kryminalnych, co bardzo lubię. Nie wieje nudą, cały czas coś się dzieje, przez co z ciekawością sięgamy do kolejnych rozdziałów. Książka zdecydowanie na plus!

Sharon Sala jest(jak dla mnie)dość niestabilna twórczo.
Potrafi mnie w równym stopniu zaskoczyć na plus,jak i sprawić,że robię skwaszoną minę.
Wiem,że kobieta ma potencjał...wiem jak potrafi pisać...wiem co się czuje czytając słowa płynące wprost spod jej pióra...obrazowość,stadium ludzkiej psychiki,jej najgorsze odsłony,pokaleczenie...i wiem również,iż nieudaną lekturą nie należy się zrażać.

Miała być akcja.
Było dużo biadolenie i lęku.
Oczekiwałam żywych dialogów.
Dostałam jakieś niepewne i sztywne formy.
Może w takim razie jest ogień?
Ogień ledwie się zaczął tlić.

W sumie wyszło tak...porwali mi dziecko,które miało się nigdy nie urodzić,umarło dawno,dawno temu...jestem teraz ojcem,a mój syn zostało porwany w akcie zemsty przez kolumbijskiego bossa narkotykowego...oko za oko Slade...syn za syna...Macy ciotka mojego syna,jako podlotek kochała się we mnie...podkochiwała się we mnie,kiedy ja byłem z jej siostrą...teraz po latach jak widać nic się nie zmieniło,poza faktem,że nie mam przed sobą niepewnej nastolatki,tylko wartościową kobietę...mogę zacząć naprawdę żyć,ale prędzej czeka mnie śmierć,zanim jednak umrę,wydostanę syna z rąk tego szaleńca i oddam go na łono rodziny...a jak Bóg da dołączę do nich cały i zdrów.

I jak,podoba się Wam?
Jeśli tak,to kiedyś przy okazji,ta książka zawita na Waszej półce.

Sharon Sala jest(jak dla mnie)dość niestabilna twórczo.

Fajna książka. Przyjemnie się czyta.

Fajna książka. Przyjemnie się czyta.

Kupiłam ją z ciekawości. I nie zawiodlam się. Bardzo mnie wciągnęła. Fajnie napisana, nie skomplikowana. Polecam jak najbardziej

MEGA !

MEGA !

Sensacja w wersji książkowej i bardzo udana.
Fabuła ciekawa, nienaciągana, logiczna, a bohaterowie na poziomie :) Niesamowitych zwrotów akcji to może nie ma, ale mimo wszystko nie żałuję żadnej minuty spędzonej przy tej książce :)

Sensacja w wersji książkowej i bardzo udana.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Romans
  • 2010
  • Sharon Sala
  • Kryminał
  • Z:Książki 2018

Dodaj cytat z książki Kłamstwo doskonałe