Publiczne sfery i religie

historia
LubimyCzytać

Mamy do czynienia z paradoksalną sytuacją. W świecie zachodnim postępuje sekularyzacja, zaś w pozostałych częściach świata religie rozwijają się i wraz z imigrantami wkraczają do świata zachodniego. Ten swoisty import religii wywołuje mieszane relacje:od mobilizacji wyznawców chrześcijaństwa, poprzez próby zeświecczenia imigrantów, do wysiłków na rzecz współżycia pokojowego. W powstałej sytuacji idee prywatyzacji religii oraz próby usuwania religii z życia publicznego należy uznać za relikty minionej epoki.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras