Pulpa fikcyjna. Albo dwa wesela i pogrzeb kapitana żbika

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

„Pulpa fikcyjna albo dwa wesela i pogrzeb kapitana Żbika” to zręcznie rozpisana na wiele wątków intryga, której kulminacja następuje 1 maja 2004 roku, czyli w dniu, w którym Polska wstąpiła do Unii Europejskiej...

PanTomaszLudek | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

Silnie powiązana z klimatem PRLowskim oraz czasami, o których w dzieciństwie pamiętam, że mówiono.

myszczurka | 2016-07-15

Przede wszystkim świetnie się czyta i nie można się oderwać. Niemal na każdej stronie znajdują się odniesienia do czasów przełomu w Polsce i momentu wstąpienia Polski do unii. Książka napisana jest niezwykle dowcipnie i lepiej mi się czytało niż oglądało film Tarantino :)

Trzcionka | 2012-12-12
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 12 grudnia 2012

Zabawna historia kilku ciekawie skonstruowanych bohaterów. Dużo fajnych nawiązań do znanych postaci i wydarzeń. Dobry pomysł, niezła realizacja i fantastyczny warsztat językowy autora.

yulka | 2011-01-22

Fajnie skonstruowana! Mimo odważnego tytułu, nie zawiodłam się.

buschka | 2011-01-12

Co tydzień, we wtorek, Biblioteka Główna przysyła nam nowości wydawnicze oraz takie książeczki, których nasza czytelnia nie posiada, a – na przykład – studenci mocno za nimi tęsknią. Tak więc – jak co tydzień, dostałyśmy stos książek. Jak co tydzień, nie wiem, gdzie mam ręce włożyć i oczy podziać. Jak co tydzień, moja lista książek do przeczytania rozrasta się o kolejne pozycje. Tym razem w ręce wpadła mi powieść Zbigniewa Górniaka „Pulpa fikcyjna. Albo dwa wesela i pogrzeb Kapitana Żbika”. Muszę się przyznać, że w głównej mierze moją uwagę zwróciła okładka tejże powieści, utrzymana w komiksowym stylu. (Zresztą jedną z postaci jest kapitan Żbik. Nie, nie ten legendarny, ale jego niezbyt udana kopia).

Powieść wydało wydawnictwo Prószyński i S-ka. A napisał ją, zdaje się, debiutujący pisarz, pochodzący z Opola. Książka wydana całkiem przyzwoicie, z bardzo kolorową okładką, na której już zapoznajemy się z całą gamą postaci biorących udział w przedstawionych wydarzeniach. A jaka jest...

missfun | 2010-09-14
Przeczytana: sierpień 2009

Po tytule odnoszącym się do jednego z moich ulubionych filmów spodziewałam się czegoś lepszego.