Wszystko wolność. 75 departament

Wydawnictwo: Twój Styl
978-83-7163-438-3
proza polska, powieść polska
alga

Każdy ma swoją historię i swoją prawdę. Nie mnie oceniać, czy jest ona wiary/godna, ponieważ jak w nauce, tak i w życiu żyjemy w chwili aktualnie obowiązującej pomyłki. Jedni snując swą opowieść, opowiadają o świecie, inni o sobie. Zacznę od tego, że Paryż, który stanowi osobny departament o numerze 75, jest jednocześnie stolicą regionu o nazwie Ile-de-France i kraju znanego nam pod nazwą...

Jedni snując swą opowieść, opowiadają o świecie, inni o sobie.
Zacznę od tego, że Paryż, który stanowi osobny departament o numerze 75, jest jednocześnie stolicą regionu o nazwie Ile-de-France i kraju znanego nam pod nazwą Francja.
Zacznę od tego, że żyję w mieście, w którym wszyscy pieprzą wszystkich.

źródło opisu: Wydawnictwo Książkowe Twój Styl, 2007

źródło okładki: http://www.wszystkowolnosc.blogspot.com/

SłabyGracz | 2013-08-04

Krótka, prawdziwa i dająca obraz współczesnego Paryża. Jest to zbiór krótkich opowiastek z, których jasno wyłania się współczesny "zachód". Zepsucie i moralna zgnilizna. To spotyka główną bohaterkę, która przybyła do wielkiej europejskiej stolicy z prowincjonalnej Polski. Smutna pozycja, ale warta uwagi. Szkoda, że tak nieznana. Polecam. Nie jest to arcydzieło, ale coś współczesnego, wartego przeczytania.

monika | 2015-11-13
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 listopada 2015

Książka nie przypadła mi do gustu.Mało ciekawa,opowiada o spostrzeżeniach młodej dziewczyny mieszkającej w Paryżu na temat ludzi,miasta i kultury.Dla mnie była po prostu nudna.

Katmat | 2012-08-26
Na półkach: Przeczytane, 2012

Wyjątkowo kiepska książka. W stylu narzekań na to, jaki świat jest zły i niesprawiedliwy. Mniej więcej do połowy zapisane są historie o wstrętnych i podłych facetach i biednych, niesprawiedliwie i przedmiotowo traktowanych kobietach. I owszem, autorka nikogo nie ocenia (jak ktoś zaznaczył w recenzji na okładce), ale przedstawia relacje na zasadzie: patrzcie, to jest Franek. Franek zabrał Ani lizaka. A potem powiedział, że jest głupia. I Ani zrobiło się przykro, bo dostała lizaka od tatusia, którego nigdy nie ma w domu. A Franek zjadł lizaka. Jak tak można?
W drugiej połowie książki autorka jakby się otrząsa i zapisuje kilka spostrzeżeń nie bijących po oczach pretensjami. Całe szczęście w moim mieście jest sieć kawiarń, w których można wymienić książkę na kawę. Widzę, że to będzie jedyny pożytek z tej rzeczy.

Przeczytana: 05 lipca 2013

Autorka świetnie relacjonuje pobyt we Francji. Ukazuje Paryż z różnych perspektyw. Negatywnie i pozytywnie. Opisuje zachowania ludzi, ulice, obyczaje i miejsca, w których była. Powraca też do historii. Polecam.! :)

fioletowyCamel | 2012-08-07
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Brak płynności i ciągłości wydarzeń, czego w książkach nie lubie. Mimo tego autorka momentami całkiem ciekawie przedstawia niektóre problemy w społeczenstwie

Aga | 2016-06-24
Przeczytana: 2014 rok