Siostra i byk

kryminał, sensacja, thriller
W.A.B.
2009-01-01
2009-01-01

Okładka książki Opowiadania szkolne Grażyna Bąkiewicz, Katarzyna Grochola, Zbigniew Górniak, Marek Harny, Manula Kalicka, Jarosław Klejnocki, Janusz Majewski, Irena Matuszkiewicz, Iwona Menzel, Zofia Mossakowska, Monika Mostowik, Daniel Odija, Ewa Maria Ostrowska, Maciej Przepiera, Michał Rusinek, Antonina Turnau, Małgorzata Warda, Bartłomiej Świderski
Ocena 5,2
Opowiadania sz... Grażyna Bąkiewicz,&...

więcej Więcej

Inteligentna powieść,gatunkowo błędnie zakwalifikowana!
Podziwiam warsztat pisarski Dziennikarza,który jest mi nieznany. Nie oglądam programów telewizyjnych. Żyłam długie lata bez odbiornika.Celowo i świadomie. Felietonista posługuje się piękną poprawną polszczyzną a historia przedstawiona jest niebagatelna.Realność też jest istotna.Nie polecam szybkiego czytania.

Trochę kryminał, trochę komedia, a wszystko to z miłosnym wątkiem.
Pielęgniarka w ośrodku odwykowym - Izaura Bochen ma pod opieką pacjenta - biznesmena Lewickiego. Między tym dwojgiem zaczyna iskrzyć, co staje się powodem zwolnienia Izaury z pracy. Lewicki postanawia się zająć kobietą i dzięki niemu poznaje świat giełdy, w którym całkiem dobrze sobie radzi. Jak się później...

Ciekawa opowieść, w tle której przewija się transformacja polskiej gospodarki i Giełdy. Co ma wspólnego Giełda, Ośrodek terapii uzależnień niedaleko Wrocławia oraz pielęgniarka Izaura Bochen? Trzeba przeczytać :) Fajna i wciągająca książka :)

Zapraszam na www.czytaska.pl w świat odwyku, wielkich pieniędzy i dążenia do spełnienia marzeń. I specsłużb korzeniami i mentalnością tkwiących w głębokim PRL-u.

Takie niskie oceny, a dla mnie bomba.
Niby o niczym, bo czy ja wiem, czy o chciwości? Chyba nie. Raczej o miłości. Także do pieniędzy, ale właściwie, dlaczego nie? Czy to zaraz musi nazywać się chciwością?
Niezła komedia, zabawne dialogi i humor sytuacyjny.
Polecam.

Nie jestem pewna co do tej ksiazki. Jest bardzo wspolczesna. Jest w niej watek milosny, ale ja skupilam sie na tym, jak autor ukazal narodziny i blyskawiczny rozwoj chciwosci.
Powiem tak, jesli ktos ma mozliwosc wy-/pozyczenia tej powiesci, to mozna przeczytac. Nie jestem natomiast pewna, czy warto wydac na nia pieniadze.

Ledwo przeczytane 1/3 książki i to tylko dlatego że w kolejce do lekarza nie miałam żadnej innej książki. W innym przypadku po 2 str bym rzuciła.
Pisane na siłę. Pisane tak by nie być harlequinem, ale harlequinem z małym pazurkiem, co daje denny efekt.
Nie podoba się, nie będę marnowała czasu na doczytywanie tego czegoś i żałuję pieniędzy, które za nią dałam.
Fe!
Omijać!

Naprawdę świetna książka, warto przeczytać.

Zbigniew Górniak, autor książki "Siostra i byk" jest pisarzem, ale oprócz tego również dziennikarzem, reportażystą, felietonistą,twórcą wywiadów telewizyjnych oraz scenarzystą programów publicystycznych. Jednak przede wszystkim jest człowiekiem o bardzo szerokich zainteresowaniach. W 2006 zadebiutował powieścią "Pulpa fikcyjna.Albo dwa wesela i pogrzeb kapitana...

Trzydziestoletnia, prowincjonalna pielęgniarka oddziału detoksykacyjnego Izaura Bochen nieoczekiwanie zmienia swoje monotonne życie i poznaje smak luksusu.To jeden z pacjentów oddziału,znacznie starszy Mirosław Lewicki, facet z klasą i kasą zabiera Izaurę do swojego apartamentu, zapoznaje z tajnikami gry giełdowej. Ta niesamowita metamorfoza sposobu życia - piękne...

• 2018
  • TBR
  • Przeczytane w 2012
  • Badziewie
  • E-booki
  • Mój księgozbiór
  • Ulubione 📚

Dodaj cytat z książki Siostra i byk