Siostra i byk

Zbigniew Górniak Wydawnictwo: W.A.B. kryminał, sensacja, thriller
W.A.B.
kryminał, sensacja, thriller
2009-01-01

Trochę kryminał, trochę komedia, a wszystko to z miłosnym wątkiem.
Pielęgniarka w ośrodku odwykowym - Izaura Bochen ma pod opieką pacjenta - biznesmena Lewickiego. Między tym dwojgiem zaczyna iskrzyć, co staje się powodem zwolnienia Izaury z pracy. Lewicki postanawia się zająć kobietą i dzięki niemu poznaje świat giełdy, w którym całkiem dobrze sobie radzi. Jak się później...

Ciekawa opowieść, w tle której przewija się transformacja polskiej gospodarki i Giełdy. Co ma wspólnego Giełda, Ośrodek terapii uzależnień niedaleko Wrocławia oraz pielęgniarka Izaura Bochen? Trzeba przeczytać :) Fajna i wciągająca książka :)

Zapraszam na www.czytaska.pl w świat odwyku, wielkich pieniędzy i dążenia do spełnienia marzeń. I specsłużb korzeniami i mentalnością tkwiących w głębokim PRL-u.

Takie niskie oceny, a dla mnie bomba.
Niby o niczym, bo czy ja wiem, czy o chciwości? Chyba nie. Raczej o miłości. Także do pieniędzy, ale właściwie, dlaczego nie? Czy to zaraz musi nazywać się chciwością?
Niezła komedia, zabawne dialogi i humor sytuacyjny.
Polecam.

Nie jestem pewna co do tej ksiazki. Jest bardzo wspolczesna. Jest w niej watek milosny, ale ja skupilam sie na tym, jak autor ukazal narodziny i blyskawiczny rozwoj chciwosci.
Powiem tak, jesli ktos ma mozliwosc wy-/pozyczenia tej powiesci, to mozna przeczytac. Nie jestem natomiast pewna, czy warto wydac na nia pieniadze.

Ledwo przeczytane 1/3 książki i to tylko dlatego że w kolejce do lekarza nie miałam żadnej innej książki. W innym przypadku po 2 str bym rzuciła.
Pisane na siłę. Pisane tak by nie być harlequinem, ale harlequinem z małym pazurkiem, co daje denny efekt.
Nie podoba się, nie będę marnowała czasu na doczytywanie tego czegoś i żałuję pieniędzy, które za nią dałam.
Fe!
Omijać!

Naprawdę świetna książka, warto przeczytać.

Zbigniew Górniak, autor książki "Siostra i byk" jest pisarzem, ale oprócz tego również dziennikarzem, reportażystą, felietonistą,twórcą wywiadów telewizyjnych oraz scenarzystą programów publicystycznych. Jednak przede wszystkim jest człowiekiem o bardzo szerokich zainteresowaniach. W 2006 zadebiutował powieścią "Pulpa fikcyjna.Albo dwa wesela i pogrzeb kapitana...

Trzydziestoletnia, prowincjonalna pielęgniarka oddziału detoksykacyjnego Izaura Bochen nieoczekiwanie zmienia swoje monotonne życie i poznaje smak luksusu.To jeden z pacjentów oddziału,znacznie starszy Mirosław Lewicki, facet z klasą i kasą zabiera Izaurę do swojego apartamentu, zapoznaje z tajnikami gry giełdowej. Ta niesamowita metamorfoza sposobu życia - piękne...

Dyskusje

• 2014
  • 2018
  • Ulubione 📚
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Siostra i byk