Opowiadania szkolne

Okładka książki Opowiadania szkolne
Grażyna BąkiewiczKatarzyna Grochola Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
literatura piękna
Prószyński i S-ka
2007-01-01
2007-01-01
Opowiadania szkolne

więcej Więcej

Książka lekka, łatwa i przyjemna. Nie każdy i nie zawsze oczekuje od literatury wzniosłości. To przykład literatury rozrywkowej, niezobowiązującej. Szkoda, że opowiadania są bardzo nierówne, tj. trafiają się naprawdę ciekawe i dowcipne, a obok są słabe i nieudane. Książka na wakacje lub kilka wieczorów, nie zmuszająca do myślenia.

Jak to bywa przy tego typu publikacjach- szalenie nierówno,jedne opowiadania wspaniałe,inne gorsze

Na półkach: , , , , , , , , ,

Jak to zwykle bywa ze zbiorami: opowiadanie opowiadaniu się nie równa. W całości jednak tworzą całkiem zgrabną kompozycję. Nie wszystkie też traktują problematykę szkolną dosłownie; niekiedy temat przewodni został potraktowany pretekstowo, jako rama kompozycyjna lub pole do snucia rozważań czy dygresji.
Można tu znaleźć opisy różnorodnych uczuć nauczycieli (heh, wszak nie...

Wynudziłam się czytając tę książkę.

Średnio. Niektóre opowiadania naprawdę bardzo dobre, napisane w lekki i interesujący sposób. Inne z kolei przeraźliwie nudne. Co więcej, nie wszyscy autorzy zrozumieli ideę pisania nt. szkoły, bo taki, zdaje się, miał być temat wszystkich tekstów.

• Chcę w prezencie
  • 2012
  • ➤ Gat.: Zbiór opowiadań
  • Stos 03/2013 marcowy
  • Świat, Polska, z mapą w tle
  • Motyw ojca/matki/ rodzicielstwa

Dodaj cytat z książki Opowiadania szkolne