Twoje dzieci to twoja wina!

Wydawnictwo: Druga Strona, Wydawnictwo IPS
9788364190056
poradniki
LubimyCzytać

Larry Winget powraca tym razem z przekazem dla rodziców. Co zrobić, aby nasze dzieci odniosły sukces, były odpowiedzialne za swoje finanse, dotrzymywały danego słowa i wiodły życie w godny i uczciwy sposób? Opowiada jak nauczyć dzieci szacunku do pieniądza oraz porusza inne kwestie związane z wychowaniem. Co robimy nie tak wychowując dzieci, jak nauczyć je więzi z rodziną i zasad, które umykają w teraźniejszym świecie. Larry zdradza nam Pięć Zasad Rodzicielstwa: komunikację, zaangażowanie, edukację, dyscyplinę i karę. Uświadamia nam jak ciężko jest w obecnych czasach wychować dzieci. Krok po kroku doradza jak wprowadzać ograniczenia, samodyscyplinę oraz zasady etyki u wszystkich członków rodziny.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

iovaa | 2017-05-21

Jakby każdy rodzic to przeczytaĺ i wziął sobie do serca treść tej książki, to żylibyśmy w zupełnie innym społeczeństwie

sigma122 | 2016-08-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2016
Przeczytana: 31 lipca 2016

Świetny poradnik dla rodziców, którym zależy na tym, aby naprawdę WYCHOWAĆ swoje dzieci. Zawiera wiele porad, z różnych dziedzin życia. Napisany w typowym dla Larry'ego stylu. Polecam każdemu rodzicowi.

Marcin | 2015-11-28
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Książka daje dużo satysfakcji, gdyż autor przedstawia konserwatywne podejście do wychowania i robi to dosadnie i z humorem. Stosuje też typowe dla literatury poradnikowej uproszczenia i nieraz popiera swoje tezy argumentami anegdotycznymi, przez co książkę czyta się szybko i przyjemnie. Książka Larry'ego Wingeta posiada spore walory motywacyjne, pozwala na krytyczną ocenę własnych doświadczeń i przekonań pod kątem ich efektywności. Pitbull Rozwoju Osobistego nie obiecuje, że uda nam się sprawić, aby nasze dzieci były lepsze. Wystarczy, że zostaną wychowane na samodzielnych i odpowiedzialnych dorosłych.

Muminka | 2015-10-31
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 14 października 2015

Trener rozwoju osobistego i mówca motywacyjny, którego książki o zmianie sposobu myślenia i racjonalnym gospodarowaniu zasobami zrobiły furorę. Teraz bierze się za wychowywanie dzieci, dając przejrzyste wskazówki i sprowadzając do podstaw trudne obowiązki rodzicielskie. Wydaje się że prostota tej metody gwarantuje jej skuteczność. Autor skupia się na 5 zasadach: komunikacja zaangażowanie, edukacja, dyscyplina i karanie.
Druga część skupia się na dziedzinach życia i ważnych lekcjach, które powinny wszystkie dzieci przyswoić. Na przykład omawia związki, przyjaźnie, pieniądze, pracę, zdrowie, wygląd, szkołe , technologię, religię i inne. Moim skromnym zdaniem w jego podejściu widać sporo zdrowego rozsądku i prawdy. Gdy czytałam tę książkę, dostrzegłam wiele niewygodnych prawd, że jeśłi czegoś nie zaszczepili w nas nasi rodzice, to i my powielamy ich błędy. Jak nie pracujemy nad sobą, prowadzimy niezdrowy tryb życia, jesteśmy wewnętrznie niespójni, kłamiemy i oszukujemy, to jak...

Hubert | 2015-04-16

Podobne wrażenia jak w książce "Ludzie to..." . Zero zagłębiania się w problem. Tak jakby życie było zero:jedynkowe. Banałem jest pisać, że ludzie dorośli muszą brać odpowiedzialność za swoje czyny itd., że jak zasieją takie plony zbiorą. Jednak warto wejść głębiej w pewne procesy i zastanowić się co leży u podstaw problemów.
Książki Wingeta mógłby napisać prawie każdy. Niczym wyjątkowym się nie popisał.
Podejrzewam, że intencją autora jest tylko i wyłącznie zarobienie pieniędzy (dobry marketing).