Jesteś bez grosza na własne życzenie : jak przestać klepać biedę i zacząć lepiej żyć

Tłumaczenie: Leszek Mokrzycki
Wydawnictwo: Wydawnictwo IPS
You're broke because you want to be : how to stop getting by and start getting ahead
poradniki
nikita181

(...) Napisałem te książkę dla przeciętnej osoby , która ma pracę , zarabia na życie, ale mimo to nie posuwa się do przodu. Napisałem ją dla osoby , która marzy o tym, żeby być bogatą, ale nie bardzo się jej udaje przekuć marzenia w rzeczywistość. Napisałem tę książkę dla osoby, która jest zdecydowana odmienić swoje życie tak, aby osiągnąć wolność finansową. Napisałem ją dla osoby, która tkwi po uszy w długach i nie bardzo wie, jak przestać żyć od pierwszego do pierwszego.Napisałem tę książkę dla osób, które wydają więcej niż zarabiają i nie wiedzą , jak przestać to robić.
Larry Winget

źródło opisu: Wydawnictwo IPS, 2010

źródło okładki: http://www.ips.com.pl

Maromira | 2014-08-18
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Trudno jest o „Jesteś bez grosza na własne życzenie” cokolwiek długiego napisać. Zwłaszcza, gdy jest się osobą, która z zasady nie czyta poradników, bo w każdym pojawiają się te same rady, mówione miłym, łagodnym głosem, a w miarę lektury można niemalże da się wyobrazić autora ze zmartwionym, lecz udobruchującym uśmiechem, wyrażającym „Wiem, że jest źle. Ale będzie dobrze. Nie wiem jak, nie wiem kiedy, ale będzie lepiej”. Dodatkowym problemem było dla mnie to, że jeszcze nie pracuję, zatem kłopoty finansowe mnie jeszcze nie dotyczą.

Tym bardziej się zdziwiłam, że poradnik zrobił na mnie wrażenie. Już na pierwszy rzut oka, widać, że różni się od innych tego typu poradników. Przede wszystkim formą – to podręcznik z zeszytem ćwiczeń – tabelkami i listami do uzupełniania. Oprócz tego Larry Winget w przeciwieństwie do swoich kolegów po fachu nie próbuje „słodzić” czytelnikowi. Prosto z mostu oznajmia oczywistą prawdę – „to twoja wina”.

Książka napisana niemalże stylem wojskowym – masz...

xblazej85x | 2016-09-30

Moim zdaniem książka skierowana jest bardziej do przeciętnego Amerykanina niż Polaka. Liczne problemy finansowe przedstawiane przez autora dotyczą typowego Amerykanina żyjącego "na kredyt". Oczywiście każdy może wynieść coś dla siebie. Pozycja napisana prostym i przystępnym językiem - nie jest wymagająca :)
Sposób przekazu w stylu "kopniaka w D" wg mnie trochę naciągany ale raczej nikt się nie powinien obrazić ;P

sigma122 | 2016-08-29
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Świetnie napisany poradnik. Uwielbiam styl Larry'ego, on się nie pieści - piszę wprost, co trzeba zrobić, żeby poradzić sobie z trudnościami finansowymi. Jeśli ktoś szuka poklepywania po pleckach i stwierdzeń "będzie dobrze", to się rozczaruje. To garść porad i stwierdzeń "Weź się k... do roboty i zacznij oszczędzać".

Kolejna poradnikowa, motywacyjno-rozwojowa książka Larry'ego trzyma poziom! Pitbull of Personal Development znów daje nam popalić!

Bardzo potrzebna wszystkim, którym pieniądze same się rozchodzą nie wiadomo gdzie i kiedy. W charakterystyczny dla siebie sposób Larry opie...tzn. "nie zostawia suchej nitki" na tych, którzy nie wiedzą ile wydają, a zwłaszcza na tych, którzy wydają więcej niż zarabiają. Jak zawsze szczery do bólu mówi: "to Ty sam jesteś odpowiedzialny za stan swoich finansów". Nie masz pieniędzy? Zarabiaj! Nie wydawaj, oszczędzaj! Jeśli masz długi, nie stać Cię na luksusy. Ale jeśli zarobisz - ciesz się tym i żyj tak, żebyś poczuł radość dostatku.

Trochę zbyt amerykańska, jak na polskie realia. Problem nadmiaru kart kredytowych nie dotyka jeszcze chyba statystycznego Polaka. Nie każdy też posiada trzy karnety do klubów fitness z których korzysta... raz w roku. Niemniej można stąd zaczerpnąć dużo dobrych, praktycznych pomysłów. Rób zestawienia przychodów-wydatków!...

Ania Kęska | 2011-10-26

Pełno w tej książce truizmów, zbyt pouczająco-wywyższający ton autora, ale całkiem ok. tak na przeczytanie w autobusie/pociągu

majqnia | 2012-10-04
Przeczytana: 2011 rok

Pomogła mi się trochę ogarnąć, opamiętać. Lubię do niej wracać, bo daje mi pozytywnego kopa. Sporo pożytecznych rad. Polecam

ania33 | 2013-11-22
Przeczytana: 10 listopada 2013

Warto przeczytać jeśli ktoś boryka się z tego typu problemami.

Multikasia | 2015-01-04
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Ehh chyba nie jest ze mną aż tak źle... pieniądze mam odłożone -marne bo marne (ale jak na studentke:P), leniwa nie jestem, cos tam dorabiam... kart kredytowych nie mam, abonamentu też nie... dojezdzam po 2 h w jedna strone zeby nie przepłacać za mieszkanie... wiec jednak ta książka nie była mi potrzebna :P może napiszę swoją :P kiedys...

blondas11985 | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016