Paleo Dieta

Paleo Solution. The Original Human Diet
paleo, dieta, przodków,
poradniki
Talvi

Dieta paleo jest nie tylko sposobem na odchudzanie się. Jest także stylem życia, opartym na wspaniałej kondycji i lepszym samopoczuciu. Na świecie już miliony ludzi stosuje dietę paleo. To nowy trend, zyskujący coraz większą popularność. Chcesz zrzucić nadmiar tłuszczu? Wyglądać młodziej? Czuć się świetnie? A przy tym ograniczyć ryzyko zachorowania na raka, cukrzycę, schorzenia serca, chorobę...

Chcesz zrzucić nadmiar tłuszczu? Wyglądać młodziej? Czuć się świetnie? A przy tym ograniczyć ryzyko zachorowania na raka, cukrzycę, schorzenia serca, chorobę Parkinsona i Alzheimera?
Paleodieta odsłania historię pierwotnych nawyków żywieniowych człowieka, łącząc wiedzę antropologiczną z najświeższymi, przełomowymi odkryciami z dziedziny genetyki, biochemii, immunologii oraz badań nad długością życia.
Dzięki tej książce dowiesz się:
- które pokarmy korzystnie wpływają na wygląd i samopoczucie;
- dlaczego współcześnie zwiększa się liczba zachorowań na raka, cukrzycę oraz choroby neurodegeneracyjne, takie jak parkinson czy alzheimer;
- jak poprawić kondycję i odnosić sukcesy sportowe, niezależnie od tego, jaką aktywność preferujesz.
Autor proponujemy także:
- łatwy do wdrożenia 30-dniowy plan posiłków z przepisami na smaczne, niewymagające dużego nakładu pracy dania;
- programy ćwiczeń dla początkujących oraz dla średnio zaawansowanych ze szczegółowymi zdjęciami i wskazówkami.

Robb Wolf - biochemik, który zamienił swój fartuch laboratoryjny na gwizdek i stoper, by zostać jednym z najbardziej wziętych trenerów siłowych i kondycyjnych na świecie. Uczy, jak proste odżywianie, ćwiczenia oraz kilka zmian w trybie życia mogą radykalnie poprawić nasz wygląd i zdrowie, a w rezultacie przedłużyć życie.

źródło opisu: http://publicat.pl/publicat/oferta/poradniki/paleo...(?)

źródło okładki: http://publicat.pl/pub/pl/uploadimages/covers/09e3...»

NieWiola | 2017-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2017

rzeczowa przemawiająca książka o diecie, która na prawdę jest skuteczna, szczególnie polecam dla osób zmagających się z autoimmunologią i problemami z utrzymaniem wagi ciała w ryzach. a najważniejsze że to nie jest takie sobie spisanie kilku przepisów, ale uzasadniona kompleksowa propozycja wypróbowania innego sposobu życia.

Ikar | 2016-12-18

Warto przeczytać, wyciągnąć kilka wniosków i wprowadzić zdrowe nawyki, ale nie warto popadać w fanatyzm Paleo.

Merveille | 2016-06-28

Świetna książka dla zaczynających przygodę z paleo. Książkę czyta się bardo dobrze, napisana z humorem, płynnie, przystępnie. Dowiemy się z niej dlaczego paleo, jak to zrobić i na co zwrócić uwagę. Jest rozdział o ćwiczeniach - elemencie filozofii paleo i przepisy z ciekawymi inspiracjami. Należy jednak pamiętać, że autor jest radykałem.

Garbaty-Aniol11 | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Bez zbędnego naukowego bełkotu!!!
Ten program, przedstawiony przez Robba Wolfa to nie tylko dieta, to przede wszystkim prozdrowotny sposób żywienia. Odrzuca węglowodany ze zbóż, cukry, nabiał, przetworzoną żywność, która w ostatnim stuleciu wyrządziła ludzkości ogromne szkody zdrowotne, przyczyniając się do mnóstwa chorób i dolegliwości.
Bądźmy jak nasi bardziej owłosieni przodkowie z przed wieków.
Ten sposób odżywiania jest praktycznie dla każdego, skoro nie szkodził naszym dziadom, raczej nie zaszkodzi i nam.
Spróbuję ja, spróbuj i Ty. Nic nie tracisz a tylko możesz zyskać, lepsze samopoczucie i zdrowie.

Pawel_S | 2014-10-28

jeśli masz ochotę poprawić komfort swojego życia i masz dużo samodyscypliny to warto przeczytać

Marta | 2014-08-26

Bardzo dobra ksiazka o diecie Paleo. Troszke typowo amerykanskich demonizmow i straszenia:-) ale tresc i sens calkiem porzadne i jesli to jest twoje pierwsze zetkniecie sie z dieta to zostanie ci ona przyblizona w bardzo prosty sposob. Polecam!

Karalajn | 2014-08-04
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Do diety przymierzałam się od dłuższego czasu, jednak cały czas blokował mnie fakt, iż nie będę miała co jeść. Co skonsumować na śniadanie skoro nie mogę zrobić swoich ukochanych płatków owsianych (bezglutenowych) czy chlebka pieczonego z ziaren i płatków. Skąd brać nowe pomysły na dania, oraz jak komponować posiłki?

Na szczęście “poszperałam” troszkę w necie, znalazłam książkę: "Paleo dieta".

Dzięki książce "Paleo Dieta" dowiemy się jaką “krzywdę” wyrządzają nam zboża (wszystkie, bez wyjątków), czym jest nieszczelne jelito i do jakich chorób ono prowadzi, dlaczego tłuszcze (i jakie) są tak ważne w naszej diecie. Dodatkowo przeczytamy o wpływie kortyzolu na nasze zdrowie, jak bardzo ważny jest sen, oraz ćwiczenia. Roob Wolf w bardzo przystępny i dowcipny sposób opisuje nasze trawienie, wpływ hormonów, różne stany: "najedzeni, nienajedzeni i przejedzeni”. Przedstawia również choroby układu krążenia, nadciśnienia, osteoporozę, raka i autoimmunologiczne. Dowiemy się dlaczego...

Monika Nowacka | 2014-07-28
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo się cieszę, że trafiłam na tę książkę. Autor w bardzo przyjazny sposób przedstawia mechanizmy jakie się włączają po spożyciu konkretnych grup produktów. Dzieki niej staram się patrzeć na jedzenie jako na odżywianie mojego organizmu a nie zapychanie na szybko żołądka byleczym :-) No i co najważniejsze, jesztem już prawie zdrowym człowiekiem :-)