Turysta

Wydawnictwo: Amber
The Tourist
CIA, zabójcy, agenci

Mają wiele paszportów z wizami wszystkich krajów. znają dworce, lotniska, hotele całego świata, ale nie podróżują dla przyjemności. I nie zwiedzają.To Turyści.Tajni agenci do zadań specjalnychwyszkoleni zabójcy CIA. Milo Weaver był jednym z nich. Ale ciągłe balansowanie na krawędzi śmiercii życia na amfetaminie doprowadziło go na skraj załamania. Lecz w tę grę nie można przestać grać. Oskarżony o zdradę i morderstwo Milo musi raz jeszczezanurzyć się w sieci manipulacji i pozorów, by oczyścić swoje imię i ocalić wszystko, co kocha.

Damian | 2013-05-31
Przeczytana: 23 stycznia 2012

Bardzo fajna książka szpiegowska, czytało się szybko i przyjemnie. Trafiłem na nią przypadkowo, zaciekawił mnie ciekawy opis, który wskazywał na to, że będzie to interesująco spędzony czas. Polecam naprawdę warto przeczytać, czas spędzony z Olenem Steinhauerem uznaję w pełni za udany.

Darooo | 2012-06-22
Przeczytana: 16 czerwca 2012

Stali czytelnicy bloga na pewno zauważyli zapowiedź recenzji tej książki jakieś dwa tygodnie temu. W międzyczasie zdążyłem przeczytać i zrecenzować dwie inne książki i napisać notkę na temat konferencji TED. Myślę, że już to może niejako wystarczyć za ocenę książki. Historia tajnego agenta na tropie międzynarodowego spisku, na dodatek wrobionego w morderstwo to bardzo oklepany motyw, który nie wciągnął mnie zbyt mocno w opisywaną historię.

A wygląda ona następująco. Milo Weavera poznajemy w przeddzień ataków terrorystycznych z 11 września. Milo jest tytułowym Turystą, tajnym agentem CIA od zadań specjalnych poza terytorium USA . Żyje z dnia na dzień, uzależniony od telefonu przez który dostaje zlecenia kolejnych morderstw lub transakcji z podejrzanymi biznesmenami. Depresja, ciągłe życie na stymulantach i poczucie bezsensu własnej egzystencji niemal popycha go ku samobójstwu, jednak właśnie wtedy spotyka swoją przyszłą żonę.

6 lat później Milo wiedzie już ustabilizowane życie u...

Staszek | 2011-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Akcja toczy się w wielu miejscach na całym świecie m.in Paryż, New York, Manhattan, Frankfurt... Główny bohater na początku książki ujawnia się pod tytułowym Turystą, czyli specjalnym agentem na zlecenie do brudnej roboty. Scena pierwsza, jedno z wielu zleceń na zasadzie "po nitce, aż do kłębka" opowiedziane i przekazane czytelnie z dokładnym opisem rzeczy, dzięki temu można się bardziej wczuć w fabułę i ją przeżywać. Druga część książki początkowo przedstawia całą "Firmę", czyli agencje w której był zatrudniony Milo Weaver. Akcja się zawiązuje poprzez złapanie groźnego terrorysty Tygrysa oraz przekazanie Milowi cennych informacji. Cały łańcuch zdarzeń uruchamia wysłanie Mila do Paryża, aby przekazać pendrive'a z informacjami swojej przyjaciółce Angeli, która jest podejrzana o zdradę stanu.
Dalej akcja skupia się głównie na rozwiązaniu zagadki w jaką coraz bardziej jest uwikłany Milo, przez cały czas ukazują się wątki poboczne, gdzie m.in poznajemy Tine (kobieta którą Milo poznał...

Nepriaa | 2013-12-24

Ciekawa książka, lecz zakończenie pozostawiło mi nie dosyt. Szybko się czyta, ciekawe wątki, coś dla mnie :D

Alicja | 2011-05-22
Przeczytana: 20 maja 2011

Sprawnie napisana książka szpiegowska. Polecam do szybkiego przeczytania

Malina2707 | 2014-10-14
Przeczytana: 14 października 2014

Dobra książka szpiegowska. Czyta się w chwile. Wciąga.

Dżast | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Imponujące, jak autor to wszystko sobie obmyślił. Sama bym się pogubiła - dobrze, że wszystko spisane. Czytając ma się wrażenie, że treścią przypomina współczesne filmy/seriale o agentach. Fabuła typowo filmowa. Już po pierwszej części książki byłam zaciekawiona o co w tym wszystkim chodzi i jak to się skończy. Ciekawa lektura, przyjemnie się czyta, bardzo "filmowa" - co jest dużą zaletą. :)

Karolina | 2012-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2012

Książka nie zachwyciła mnie. Początkowo miałam wręcz ochotę porzucić tą lekturę niedokończoną ale nie lubię tak robić więc doczytałam do końca. Gdy akcja się rozkręciła było lepiej ale mimo to podtrzymuję opinię, że powieść ta w ogóle mnie nie porwała.

kashiuka | 2011-05-04
Na półkach: Przeczytane, Najgorsze
Przeczytana: 04 maja 2011

Jakoś mnie nie zachwyciła.

Aleksandra S | 2016-04-13