Morderstwo w znaku zen

Okładka książki Morderstwo w znaku zen Oliver Bottini
Okładka książki Morderstwo w znaku zen
Oliver Bottini Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Dolnośląskie
2008-01-01
2008-01-01

Niemiecki bestseller, w dodatku kryminał? Super, wreszcie coś innego niż skandynawskie mroki. Historia azjatyckiego mnicha, który ranny pojawia się w mieście i nic nie chce powiedzieć o swoim stanie? Super, znaczy się będzie tajemnica.

A jednak książka całkowicie zawodzi. Jest słabo napisana (albo kiepsko przetłumaczona),nie czyta się jej płynnie, nie wzbudza zainteresowania. Decyzje poszczególnych postaci nie są logiczne, główna pani detektyw wydaje się nudną, brzydką, nieciekawą babą, której nie chce się poznać bliżej... nawet jako bohaterki. Błe...

Nigdy nie przepadałam za kryminałami i teraz chyba wiem dlaczego. Pomimo dosyć ciekawej policjantki (alkoholiczka),która pomimo złego stanu psychicznego i z problemami osobistymi potrafi myśleć trzeźwo i dążyć do prawdy to ten kryminał nie do końca przyciągnął mą uwagę. Myślałam ,że będzie bardziej Azjatycki :P

Niesamowita książka na podłożu psychologicznym. Niezwykłe to dla mnie powiedzieć coś podobnego, jako iż na ogół nie mam niczego aż tak wybieranego z szeregu lubianych, jednak tę faktycznie darzę sympatią. Na zawsze chyba pozostanie mi już w pamięci "A Niksh był jej czwartym śnieżnym człowiekiem", choć teraz nie mam już pojęcia czy było tam coś takiego dosłownie.

Już dawno nie czytałam tak nudnej książki !

Już dawno nie czytałam tak nudnej książki !

Z reguły, wychodzę z założenia, że każdej książce należy dać szansę na opowiedzenie swojej historii. Szansę dałam, niestety się zawiodłam. Ta książka to literacka pomyłka, łagodnie rzecz ujmując. Szkoda czasu, nie polecam.

Książka może i dobra, ale ma w sobie coś ciężkiego, czego nie potrafiłam się pozbyć przy czytaniu. Nie dobrnęłam do końca- takie pismo trzeba umieć czytać a ja niestety nie mam takich umiejętności.

Nieco dziwna powieść, w której mniej przyciągał mnie wątek kryminalny, a bardziej kwestia uzależnienia głównej bohaterki.

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Cykl liczy 6 części. Bardzo ciekawe spostrzeżenia natury psychologicznej. Dla tych, którzy lubią wątki psychologiczne w kryminałach. Polecam!

• Sprzedam
  • Oliver Bottini