Morderstwo w znaku zen

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Styczeń. Przez zasypane śniegiem niemieckie miasteczko przechodzi buddyjski mnich mimo mrozu ubrany tylko w habit i sandały. Jest ranny i wystraszony, ale nie wiadomo, co się stało, na ten i każdy inny temat zachowuje bowiem kamienne milczenie.

Lily76 | 2016-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2016

Nieco dziwna powieść, w której mniej przyciągał mnie wątek kryminalny, a bardziej kwestia uzależnienia głównej bohaterki.

Michal Zacharzewski | 2015-07-23
Przeczytana: 01 lipca 2015

Niemiecki bestseller, w dodatku kryminał? Super, wreszcie coś innego niż skandynawskie mroki. Historia azjatyckiego mnicha, który ranny pojawia się w mieście i nic nie chce powiedzieć o swoim stanie? Super, znaczy się będzie tajemnica.

A jednak książka całkowicie zawodzi. Jest słabo napisana (albo kiepsko przetłumaczona), nie czyta się jej płynnie, nie wzbudza zainteresowania. Decyzje poszczególnych postaci nie są logiczne, główna pani detektyw wydaje się nudną, brzydką, nieciekawą babą, której nie chce się poznać bliżej... nawet jako bohaterki. Błe...

Karolkaaa | 2012-01-04
Na półkach: Przeczytane, 2011, Z biblioteki
Przeczytana: 02 sierpnia 2011

Z reguły, wychodzę z założenia, że każdej książce należy dać szansę na opowiedzenie swojej historii. Szansę dałam, niestety się zawiodłam. Ta książka to literacka pomyłka, łagodnie rzecz ujmując. Szkoda czasu, nie polecam.

Magdalena-cherry | 2014-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Nigdy nie przepadałam za kryminałami i teraz chyba wiem dlaczego. Pomimo dosyć ciekawej policjantki (alkoholiczka), która pomimo złego stanu psychicznego i z problemami osobistymi potrafi myśleć trzeźwo i dążyć do prawdy to ten kryminał nie do końca przyciągnął mą uwagę. Myślałam ,że będzie bardziej Azjatycki :P

Krystyna | 2011-05-18
Przeczytana: 18 maja 2011

Już dawno nie czytałam tak nudnej książki !

Venix | 2012-01-30
Przeczytana: lipiec 2010

Niesamowita książka na podłożu psychologicznym. Niezwykłe to dla mnie powiedzieć coś podobnego, jako iż na ogół nie mam niczego aż tak wybieranego z szeregu lubianych, jednak tę faktycznie darzę sympatią. Na zawsze chyba pozostanie mi już w pamięci "A Niksh był jej czwartym śnieżnym człowiekiem", choć teraz nie mam już pojęcia czy było tam coś takiego dosłownie.

kopciuszek | 2013-08-09

Książka może i dobra, ale ma w sobie coś ciężkiego, czego nie potrafiłam się pozbyć przy czytaniu. Nie dobrnęłam do końca- takie pismo trzeba umieć czytać a ja niestety nie mam takich umiejętności.

potulna | 2016-02-24
krzmir | 2015-08-29