Sprawa „Czarnej Wdowy”

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Detektyw Víctor Ros". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
El caso de Viuda Negra
Ag2S

„Sprawa »Czarnej Wdowy«” druga powieść Jerónimo Tristante opisuje kolejne śledztwo madryckiego detektywa Victora Rosa. Przed jednym z madryckich kościołów zostaje zamordowany pułkownik Ansuátegui, któremu następnie ktoś obcina palec ozdobiony cennym pierścieniem. Jak tego dokonuje i kiedy – nie sposób dociec, gdyż ciało było przechowywane w ściśle strzeżonej kostnicy na cmentarzu. Nazajutrz z tego samego cmentarza nieznani sprawcy wykradają zwłoki bezimiennego żebraka. Na pierwszy rzut oka nic tych incydentów nie łączy, a jednak zbieg okoliczności wydaje się zbyt duży, by detektyw Ros mógł spać spokojnie. Śledztwo komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w jego ręce wpada korespondencja między wspólnikiem mordercy pułkownika a pewną piękną, młodą i bajecznie bogatą damą. Zostaje też odnaleziona niepozorna notatka, z której wynika, że sprawa ma coś wspólnego z Zakonem Różokrzyżowców.
Żeby tylko do tego ograniczały się problemy inspektora Rosa! Jego żona, teściowa i służąca uwzięły się, żeby go dręczyć. Tymczasem postępy w śledztwie zmuszają go do wyjazdu do Kordoby. Tam, po starciu z konserwatywnymi dostojnikami Kościoła i kłopotach z lokalnymi notablami, zdoła wreszcie odnaleźć niebezpiecznego zbrodniarza. Na tym jednak nie koniec: inspektora Rosa czeka jeszcze udział w szczególnie trudnej grze, w której stawką jest ludzkie życie.

Justyna | 2014-10-27
Przeczytana: 27 października 2014

Po przeczytaniu Sprawy czarnej wdowy z czystym sumieniem stwierdzam, że lepiej jak Jerónimo będzie uczył biologii i geografii. Mam nadzieje, że to wychodzi mu lepiej niż pisanie. No fatalnie, zagadkę wykradzenia zwłok i pierścienia z grobu rozszyfrowałam od razu! Albo ja jestem niezwykle spostrzegawcza, albo intryga niezwykle kiepska. Raczej to drugie. Dzięki Panu Tristante czułam się jak jasnowidz, wszystko co autor wymyślił, ja przewidziałam już dużo wcześniej. A przecież nie o to chodzi w dobrym kryminale, żeby wszystko dla czytelnika było takie proste i mało skomplikowane. Nie wiem jak to się stało, ale fabuła książki działała mi na nerwy. Język Tristante nie jest zły, ale miałam nie odparte wrażenie, że czytam hiszpańskiego Krajewskiego. Niestety dla mnie słabiutko. Nie znalazłam ani jednej mocnej strony tej książki, ani w tej książce. Drogi Panie Tristante u mnie ma Pan dwóje. Powieść jest absolutnie NIE do polecenia. Justyna.Ju
zapraszam na mojego bloga...

Hiasyntia Cz | 2012-11-07
Przeczytana: 04 kwietnia 2012

Powieść bardzo mnie zaciekawiła. Autor doskonale buduje napięcie i wiele wątków jest ze sobą połączonych.

i_love_impala_67 | 2016-07-19
Przeczytana: 25 lipca 2016