Śmierć w cichym zakątku życia

Oliver Bottini Wydawnictwo: Książkowe Klimaty kryminał, sensacja, thriller
Der Tod in den stillen Winkeln des Lebens
Katarzyna Sosnowska
Książkowe Klimaty
Der Tod in den stillen Winkeln des Lebens
kryminał, sensacja, thriller
Katarzyna Sosnowska

IG @angelkubrick

Powinnam sobie i Wam zaserwować teraz książkę o łatwo przyswajalnej tematyce, ale niestety, nie udało się. "Śmierć w cichym zakątku życia" klasyfikowana jest jako kryminał, jednak zapewniam, że to coś znacznie bardziej rozbudowanego i wciągającego, o ile interesujący jest dla Was okres przemian, tudzież "pokojowych rewolucji". Nie bez znaczenia jest...

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

"Śmierć w cichym zakątku życia" to posępna i gorzka powieść kryminalna, osnuta wokół morderstwa młodej Niemki, z bardzo wnikliwie zarysowanym tłem społecznym, politycznym i obyczajowym. Tajemniczą sprawę brutalnej napaści ma poprowadzić, ku swemu zaskoczeniu, starszy, doświadczony przez życie komisarz Ioan Cozma, który - łącząc pozornie chaotyczne wątki - będzie musiał...

Śmierć w cichym zakątku życia” to znacznie więcej niż powieść kryminalna. Dla mnie jest to przede wszystkim głęboko ludzka historia i jako taka, bardzo mnie urzekła.

W dużym skrócie, nastoletnia córka właściciela ziemskiego z Niemiec, który zbudował swoje „imperium” w Rumunii, zostaje zamordowana. Cozma, rumuński komisarz i prawie emeryt, ma zbadać tę sprawę.

I choć...

Podobała mi się, ale zdaję sobie sprawę, że to nie jest kryminał dla wszystkich. Lubię, kiedy oprócz intrygi kryminalnej i śledztwa, autor tworzy bohaterów z określoną osobowością, przeszłością, czasami trudną i bolesną. Tutaj dodatkowo mamy mocne realia współczesnej Rumunii - zaskakujące, jak niewiele wiedziałam o tym kraju.

• 📱 E-booki
  • 02. Epub?
  • Niedostępne
  • Literatura niemiecka/austriacka
  • Egzemplarz recenzencki
  • Małgosia biblioteka papierowa

Dodaj cytat z książki Śmierć w cichym zakątku życia