Detektyw Monk jedzie do Niemiec

Cykl: Detektyw Monk (tom 6)
Wydawnictwo: Rebis

Kolejny tom przygóduwielbianego przez widzów detektywa Ostatnimi czasy Adrian Monk ma się całkiem dobrze. Wie, że wszystko to zawdzięcza doktorowi Krogerowi, swojemu terapeucie. Trudno więc się dziwić, że kiedy doktor Kroger niespodziewanie wyjeżdża do Niemiec, Monk radzi sobie nie najlepiej... Postanawia za wszelką cenę wrócić do równowagi i podąża śladem swopjego psychiatry do Niemiec. Właśnie tam spotyka człowieka, którego nigdy nie przestał poszukiwać. Człowieka z sześcioma palcami, który odpowiada za śmierć jego żony...

źródło opisu: Rebis

źródło okładki: Rebis

Gilles | 2016-01-27
Na półkach: Ebook, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Kolejna zaliczona, fajna, ciekawa jednak jakoś nie mogłem czytać takim samym ciągiem jak poprzednie. Można brać tą książkę (jak i serial) jako komedie kryminalną. Jednak to jest także opowieść o problemach, przywiązaniu... walce ze swoimi słabościami. No ale nie ważne, jak się ma doła to na takie rzeczy się patrzy przede wszystkim.
Wracając do naszej 6 części. Dużo się działo i ciekawie. Naprawdę myślałem, że Monk przybliży się do rozwiązania sprawy Trudy, ale się zawiodłem. Na szczęście nie obraziłem się za to i z chęcią będę dalej czytał kolejne części :)

Karaś | 2013-10-20
Na półkach: Monk, 2013, Przeczytane
Przeczytana: 20 października 2013

Podobnie jak było w przypadku powieści "Detektyw Monk jedzie na Hawaje" i tym razem autor naćpał bohatera dioxynlem, i to nie raz, a kilka razy. Nie wiem, który to już raz. Tak czy inaczej miło poznać kolejne perypetie i dziwności tego cudaka, wszak serialu już nie kręcą, a tego co lubimy zawsze jest za mało. Lekki język sprawia, że te 330 stron czyta się w jeden wieczór, nawet przez osoby nie czytające zbyt szybko. Przezabawna książka, polecam.

chiyome | 2013-12-25
Przeczytana: 06 grudnia 2013

Doktor Kruger wyjeżdża do Niemiec. Monk nie może tego znieść spokojnie. Bez terapeuty jest bliski rozsypki. Postanawia za nim polecieć.

Ta książka zupełnie mi się nie podoba. Po pierwsze Monk nie brał tabletek. Bał się jak wielu rzeczy. Raz w serialu łykał pigułki jak był zatruty i groziła mu śmierć. Książki są niejako rozwinięciem serialowej serii, więc tak poważne odbieganie od pierwowzoru mnie razi. Irytuje mnie niezwykle wieczne faszerowanie Monka tabletkami i lataniem samolotem. Poza tym: nie wyobrażam sobie aby w serialu Monk brał tabletki wiedząc co wyczynia po tym. Raz zdaje się, że wziął te tabletki, ale nie sądze aby chciał to powtórzyć.
Dodatkowo słodka Natalie przeradza się momentami we wredną zołzę, która najchętniej Monka zostawiłaby gdziekolwiek i uciekła.

Kirkiriri | 2013-07-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ebooki
Przeczytana: 10 lipca 2013

Kolejna przezabawna opowieść o naszym ulubionym detektywie. Oprócz rozwiązywania kolejnych spraw kryminalnych, Monk przełamuje lęki, aby podążyć śladami swojego terapeuty. Podczas pobytu w niemieckim Lohr, gdzie miała miejsce akcja słynnej królewny Śnieżki, poznajemy bardzo ciekawą, monkową wersję iście kryminalnej historii siedmiu(?) krasnoludków ze słynnej bajki.
Kupa śmiechu jak zwykle, polecam! :)

hquinzell | 2014-09-15
Przeczytana: 15 września 2014

Kolejna odsłona przygód genialnego detektywa i kolejna porcja śmiechu dla czytelnika. Czytając książkę można odczuć wrażenie, że oglądamy kolejny odcinek zabawnego serialu z Monkiem w roli głównej. Zabawne perypetie ukazane z perspektywy jego asystentki sprawiają, że przy każdej kolejnej części Monka nie można się nudzić. Książkę czyta się ''jednym tchem''! Polecam każdemu fanowi detektywa.

vobi | 2015-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Monk jak zwykle - intrygujący i wkurzający. Ale w tej części czytelnika czeka dodatkowy smaczek - możliwość popatrzenia na Europę (czy przynajmniej Niemcy) oczami Amerykanki (Natalie). Warto :)

malgosinka | 2013-09-09

Monk jak zwykle bezbłedny, ale ogólnie pomysł na wyjazd do Niemiec śladami psychoterapeuty i specyfikacje morderstwa w tej części - trochę blade;)

książek: 2023
Agata | 2015-01-12

Śmieszna, troszkę mało rzeczywista i ujmująca. Jedna z lepszych o Monku.

Katarzyna | 2016-10-19
Przeczytana: 2009 rok