Świat według Clarksona, część 3. Na litość boską!

Tłumaczenie: Tomasz Brzozowski
Wydawnictwo: Insignis
For Crying Out Loud! The World According to Clarkson, volume 3
felietony

Z Części 3. Świata według Clarksona dowiecie się między innymi: - jak zachować wieczną młodość; - dlaczego za nadciągający upadek naszej cywilizacji odpowiada YouTube; - czym należy się kierować, wybierając miejsce na wakacje; - jakie zwierzę najlepiej (i najtaniej) trzymać w domu; - czy kobiece pończochy są w stanie zapobiec zdziczeniu mężczyzny; - na czym polega problem z Ameryką. Czy...

Z Części 3. Świata według Clarksona dowiecie się między innymi:
- jak zachować wieczną młodość;
- dlaczego za nadciągający upadek naszej cywilizacji odpowiada YouTube;
- czym należy się kierować, wybierając miejsce na wakacje;
- jakie zwierzę najlepiej (i najtaniej) trzymać w domu;
- czy kobiece pończochy są w stanie zapobiec zdziczeniu mężczyzny;
- na czym polega problem z Ameryką.

Czy wiedzieliście, że Clarkson to najpunktualniejszy człowiek na świecie? A słyszeliście może o jego tajemniczej szafie i jej zawartości? Część 3. Świata według Clarksona to nie tylko kolejny, śmiały i kontrowersyjny manifest filozofii życiowej miłośnika szybkich samochodów, perkusisty amatora i przeciwnika angielskich pubów. To również pełna humoru i rozbrajających komentarzy lektura, która sprawi, że będziecie pękać ze śmiechu. A gdy już skończycie się śmiać, dojdziecie do wniosku, że... Clarkson rzeczywiście ma rację!

Marija | 2015-05-08
Przeczytana: 08 maja 2015

Z wielką ciekawością sięgałam po tę książkę. Miałam nadzieję na dużo więcej humoru i rozbrajających komentarzy, jak zachęcająco głosiła okładka. W rezultacie tylko kilka z felietonów mnie i ubawiło, i trafiło w moje klimaty. Trzeba przeczytać, by wyrobić sobie własne zdanie na temat książki i autora. Zdecydowanie bardziej wolę oglądać Clarksona w programie "Top Gear" niż go czytać. Jednak swoją drogą fajnie było zajrzeć w jego na pewno dość ekscentryczną osobowość.

Agya | 2012-04-21
Na półkach: Przeczytane, Znielubiane, 2012
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Dzięki tej książce uświadomiłam sobie, że najlepsze felietony powinny być napisane przez narodowego ziomka.
Czy jest jakikolwiek sens czytania o 'biednych' Brytyjczykach, którzy nie mają czasu zjeść wspólnego posiłku w niedziele, albo zajmują jakieś ostatnie miejsce w bzdurnym rankingu?- Jeśli jesteś zafascynowany\a kulturą Wielkiej Brytanii, to i owszem.
Niestety część felietonów, jak dla mnie(Polaka), wręcz ziały nudą. Poruszał tematy bliskie Brytyjczykom, które są mi całkowicie obce. Pewnie dlatego ta książka nie zrobiła jakieś furory w Polsce, bo ich problemy, z punktu widzenia naszej rzeczywistości, są jak marudzenie rozpuszczonego dzieciaka, który dostał zabawkę mającą dwadzieścia cztery funkcję, a nie dwadzieścia sześć.
Ale nie da się ukryć, że dało się tam znaleźć parę felietonowych perełek, dzięki którym osiągnął większą sławę.

(Polecam felietony o wegetarianach! Bardzo mi przypadły do gustu;])

Judyta | 2014-02-11
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 lutego 2014

Zaczynając lekturę tej książki nie byłam fanką Clarksona. Czasem zaśmiałam się z jego niewybrednego żartu i na tym się kończyło. Książki kupowałam w prezencie dla mojego Narzeczonego, który spędzał przy nich góra dwa dni co chwilę wybuchając śmiechem. Pewnego dnia i ja po nią sięgnęłam z przysłowiowego braku laku. I naprawdę byłam pozytywnie zaskoczona.
Clarkson potrafi pisać o sprawach poważnych w taki sposób, że nie sposób się uśmiechnąć. Płakałam ze śmiechu czytając o jego zmaganiach z martwą foką, dylematach przy wyborze nowego zegarka, recenzji telefonu komórkowego czy rozmyślaniami nad zawartością damskiej torebki. O dziwo, nawet felietony poświęcone polityce w Wielkiej Brytanii, czyli na temat zupełnie mi obcy, nie sprawiły, że chciałam przerzucić strony dalej nie czytając ich.
Clarkson posiada niezwykłą umiejętność pisania o ludziach, których nie darzy sympatią w sposób wyrafinowany i ze smakiem. A to jest naprawdę sztuką!
Polecam tą książkę każdemu, kto szuka lekkiej...

Ewelina Kwaśniewska | 2010-09-10
Przeczytana: 2010 rok

Rozbroił mnie felieton o zawartości damskiej torebki. Książka nie jest rewelacyjna, ale doskonale odpręża na zajęciach. Można się pośmiać. Łatwe, lekkie i przyjemne. Polecam!

Patipp | 2015-03-14

Moim zdaniem książki Clarksona nigdy Cię nie zawiodą. Znajdziesz tam wyjątkowo dobry humor, mnóstwo ciekawych anegdot ze świata i wiele inteligentnych spostrzeżeń. Cenię Clarksona za to że nie boi się wyrażać swojego zdania i może właśnie dlatego jego książki są wyjątkowe i inne od wszystkich.

vexlubo | 2015-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2015

mistrz kasowania swoich wypocin powraca. to krótko. pozdrawiam kolegę szpitalnego Marka który autora mocno polecał, ale to trochę nie dla mnie. nic do Clarksona nie mam i nawet się czasem zgadzamy, ale idolem moim nie zostanie. taka to sobie moja szpitalna pseudo opinia .

Karolina | 2014-05-22
Przeczytana: 22 maja 2014

Trzecia część felietonów Clarksona jest w moim odczuciu lepsza od pozostałych, w jakimś stopniu. Częściej się śmiałam, częściej doceniałam dowcip, zdecydowanie lepiej i szybciej mi się czytało tę część. No to teraz czeka mnie czwarta :)

Ela | 2015-10-21
Na półkach: 2015, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: styczeń 2015

Felietony, które przyjemnie i szybko się czyta - niektóre zabawne, niektóre kontrowersyjne, niektóre trochę nijakie. Czytałam wersję angielską, więc jako podtrzymanie kontaktu z angielskim książka idealna.

Piotrek | 2011-05-26
Przeczytana: 26 maja 2011

Kolejna dobra książka Clarksona. Swoista spowiedź 50 latka o życiu.
Przeczytaj koniecznie jeśli jesteś zwolennikiem niepohamowanego strzelania do lisów :)

Piotr Chit | 2014-04-26

Usłyszałem opinie że im dalej z Clarksonem tym lepiej. Skoro trójka jest tak bardzo średnia boję się sprawdzić jakie były poprzednie