Just Take My Heart

Natalie Rainer, jedna z najjaśniejszych gwiazd Broadwayu, odkrywa przypadkowo, kto zabił jej dawną współlokatorkę, Jamie Evans. W czasach, gdy obie były początkującymi aktorkami, Jamie zaangażowała się w związek z tajemniczym żonatym mężczyzną, do którego zwracała się, używając jedynie pseudonimu. Wiele lat potem Natalie niespodziewanie spotyka kochanka przyjaciółki i nazywa dawnym, sekretnym imieniem. Kilka dni później martwe ciało Natalie zostaje odnalezione w jej własnym domu. Policja podejrzewa agenta aktorki i zarazem jej męża, Gregga Aldricha, ale nie zostaje wniesione przeciwko niemu żadne oskarżenie do chwili, gdy dwa lata później Jimmy Easton, przestępca skazany na więzienie, nagle oświadcza, że Aldrich starał się wynająć go do zabójstwa żony.
Sprawa jest wielkim wyzwaniem dla Emily Wallace, atrakcyjnej asystentki prokuratora. W trakcie procesu wychodzi na jaw, że Emily przeszła operację transplantacji serca i niepokoją ją dziwne wspomnienia dotyczące Aldricha... Zaaferowana rozprawą i własnymi przeżyciami nie zauważa, że jej własne życie jest w niebezpieczeństwie.

motyl43 | 2011-07-20

Zdaję sobie sprawę,że książka trochę "szmirowata", ale i tak uwielbiam M.H.Clark. Nigdy nie szkoda mi pieniędzy na następną jej książkę.

betina360 | 2015-03-22
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 22 marca 2015

Ksiazka wciaga od samego poczatku. Morderstwo znanej aktorki odkrywa oszustwo ktorego dopuscil sie ktos na wysokim stanowisku. Jak zawsze najbardziej podejrzanym jest maz. Sprawa ktora sie przeciw niemu toczy nie jest jednak taka oczywista.

Alicja | 2016-07-04
Na półkach: 2016, Kryminał, Przeczytane
Przeczytana: 04 lipca 2016

Moja pierwsza książka tej autorki i jeśli opinie innych są prawdziwe- ostatnia. Jeśli to jedna z lepszych powieści, nie chcę sięgać po kolejną. Mimo dobrej akcji i ciekawych sylwetek jest trochę niedociągnięć i mam wrażenie, że gdyby się trochę "postarać" mogłaby być o wiele lepsza.

"Weź moje serce" to historia Emily Wallace, młodej, zgrabnej i oddanej pracy prokurator. Niestety jej pierwszy samodzielny proces wzbudza w niej mieszane uczucia. Jej oskarżony- Gregg Aldrich uparcie twierdzi, że nie jest winny śmierci swojej żony. Niestety nie ma innego potencjalnego zabójcy, a wszystkie poszlaki i zeznania mocno wskazują na Gregga. Jednak to nie jest jedyny problem Emily, która ma swoje osobiste problemy oraz dziwnego sąsiada, który jest wielbicielem żółtych chryzantem.

dorota | 2011-09-19
Przeczytana: 20 lipca 2010

Dobra ksiazka,swietnie sie czyta bo wciaz cos sie dzieje,trudno mi sie bylo od niej oderwac,minus mozna przeczytac w ciagu jednego wieczora. Jedna z bardziej udanych tej poczytnej autorki

tallgirl88 | 2016-01-23
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Przeczytałam ją w oryginale. Napisana bardzo przystępnym językiem. Historia dość ciekawa, ale nie oszałamiająca. Tak naprawdę najwięcej dzieje się pod koniec, choć niektórych motywów z zakończenia i tak można się domyślić wcześniej. Mimo wszystko miła, wakacyjna lektura.

nilitili | 2013-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Książki nie da się przeczytać - JĄ SIĘ POCHŁANIA!!!
Super książka.
To moje drugie spotkanie z panią M.H.Clark, ale z pewnością nie ostatnie.
GORĄCO POLECAM! :3

Magda | 2013-05-20
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2013
Przeczytana: 20 maja 2013

Akcja w większości wypadków bardzo ciekawa. Postacie ciekawe, często niejednoznaczne. Ogólnie podobało mi się. Tylko kwestie prawne były nużące. Nie wiem dlaczego, ale nie potrzebuję do szczęścia opisu co i jak ma robić sędzia ławy przysięgłych. Mimo to mogę polecić książkę z czystym sumieniem.

malgosinka | 2013-10-14

Przeczytałam już kilka książek pani Mary. Ogólnie rzecz ujmując pisze bardzo ciekawie, ale ta pozycja zasługuje na szczególną uwagę ze względu na wartką akcję, szybkie zwroty i błyskawiczny rozwój wydarzeń. Jak na razie to "moja" pierwsza tego typu książka tej autorki, aczkolwiek polecam lekturę także pozostałych tytułów.

Magda | 2013-12-03

Jedna z lepszych powieści tej pisarki. Po raz kolejny nie zawiodłam się, bardzo dobrze się czyta, a koncówka jest niesamowita

demee | 2012-07-15
Przeczytana: 13 lipca 2012

Bardzo fajna, choć po przeczytaniu większości powieści MHC pewne fakty są już przewidywalne.