Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Cząstka prawdy

Tłumaczenie: Zofia Uhrynowska-Hanasz
Cykl: Ridley Jones (tom 2) | Seria: Mroczna Seria
Wydawnictwo: W.A.B.
Sliver of truth
joly_fh

Kolejna część przygód dziennikarki z Nowego Jorku, Ridley Jones. Kobieta odbiera z zakładu fotograficznego wywołane zdjęcia. Z początku nie dostrzega w nich nic dziwnego – dopiero potem okazuje się, że na każdej fotografii, w pewnej odległości od Jones stoi ten sam mężczyzna. Jego twarz jest rozmazana, ale przypomina on Ridley wujka Maksa. Problem w tym, że Maks nie żyje od wielu lat… Nagle z...

Nagle z dziewczyną kontaktuje się FBI, ktoś zaczyna ją śledzić, a rodzina jeszcze nigdy nie była tak odległa. Osamotniona Ridley znów musi zmierzyć się z własną przeszłością. Kolejne bliskie jej osoby okazują się obcymi ludźmi. Ridley, która jeszcze do niedawna rozkoszowała się spokojnym życiem dziennikarki, musi dowiedzieć się kim jest i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jeszcze kiedyś będzie mogła sama pokierować swoim życiem. Starając się bowiem rozwiązać zagadkę mężczyzny ze zdjęcia, trafia na trop międzynarodowej afery.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2013

źródło okładki: www.wab.com.pl

gwiazdka | 2016-07-18
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 18 lipca 2016

Jako że „Cząstka prawdy” Lisy Unger to część druga przygód Ridley dużo łatwiej przyszło mi wczytać się w tę historię niż miało to miejsce przy „Pięknych kłamstwach”. Mimo to wystawiam taką samą ocenę obu książkom. Pomimo, że dobrze mi się powieść czytało, sama historia mnie nie przekonała, nie wiem, była za bardzo przekombinowana, czy za mało prawdopodobna, w każdym razie nie wydała mi się na tyle wiarygodna, żeby mnie porwać bez zastrzeżeń. Poza tym denerwowały mnie podczas lektury powtórzenia. I, o ile mogę zrozumieć streszczenie pierwsze części w drugiej dla tych, którzy nie znają „Pięknych kłamstw”, to powtarzanie po dwa, trzy razy pewnych określeń i wyrażeń źle wpływało na moje podejście do czytanej książki. Powtarzały kilka razy nawet sytuacje, jakby autorka nie miała pomysłu na nowe, tylko kalkowała swoje pomysły. Więc niby lektura miła, ale tak naprawdę do niczego nie prowadzi, w ostateczności na końcu mamy stan początkowy, zatoczyliśmy koło i stanęliśmy w punkcie wyjścia....

filozof | 2018-11-24

Okładka
śliczna dziewczyna

skąd
pożyczone z domu seniora
Moja opinia
Pomysł,dobry.Wykonanie gorzej,nudna w więksszości powieść.

Meowth | 2016-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Oj, nie zazdroszczę głównej bohaterce tej książki, Ridley Jones. Inwigilacja ze strony FBI i CIA, ucieczki, pościgi, tajemnicze morderstwa, zdrady i kłamstwa odkrywane z bólem, kałuże krwi i sekretne teczki, dziwne zdjęcia i jeszcze dziwniejsza strona internetowa, a nawet postrzał, porwanie i tortury. Ktoś mógłby powiedzieć, że to za dużo, jak na jedną osobę, jak na jedną powieść; że autorka przesadziła. Tymczasem to naprawdę w niczym nie przeszkadza, już dawno nie czytałam książki, w której niemal co rozdział zdarzałoby się coś, co zmienia układ sił pomiędzy bohaterami i powoduje zwrot akcji o 180 st. Przesada? No, może - ale czyta się świetnie!

Myślę, że ten niewiarygodny nawał wydarzeń broni postać głównej bohaterki - co prawda jest dociekliwa, uparta i ma umysł niestrudzonego śledczego w stopniu dla mnie niepojętym (ale ja jestem jak kot, kocham spokój, ciepło i bezpieczeństwo), jednak żadna z niej superwoman, na swój sposób jest to babka jak każda z nas. Tylko bardziej...

Padłam po 50 stronie.Nie wiem kto jest głównym bohateram,o co chodzi i co z czego wynika.Jak dla mnie-pomyłka

Poetyka | 2012-05-16

Wstyd się przyznać ale ja też nie doczytałam tej książki do końca. Niby coś się dzieje ale akcja jakoś nie wciąga i nie porywa. Nie polecam.

Agnieszka | 2016-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2016

Książkę się czyta niezbyt lekko.2 część książki "Piękne kłamstwa" i uważam,że ta pierwsza część była lepsza.

Monka | 2013-07-22

Uwielbiam tę książę :) Zaskakujący rozwój wydarzeń, lekko napisana świetna fabuła.

karol | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016

Książka Lisa Unger trzyma w napięciu do ostatniej strony.
Zaskakujący wydarzenia naprawdę ciekawa fabuła ,ale w porównaniu z Piękne kłamstwa
pierwsza część była lepsza .

Mariola Lola | 2011-09-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Trzyma w napięciu, dobrze się czyta, Polecam

Kwocia | 2012-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2012

Książka trzyma w napięciu jednakże nie zalicza się do książek które się czyta łatwo i lekko zmusza czytelnika do przemyśleń, zaskakująca.
Początek był dla mnie trudny do przełknięcia bo było mieszanie różnych faktów ale po pewnym czasie można się już "przyzwyczaić" do stylu tej książki.
Ciekawe portrety psychologiczne, zmusza do myślenia również po przeczytaniu całości.

Jedyne do czego się doczepię do tłumacza tej książki. Mianowicie w języku polskim nie zaczyna się zdania od "Że".

Polecam.