Łowcy Skarbów

Tłumaczenie: Igor Murawski
Wydawnictwo: Erica
Treasure hunter

Powieść „Łowcy Skarbów” napisana została przez zawodowego pisarza (Moore) oraz zawodowego awanturnika (Jennings). W całości oparta na doświadczeniach autorów, co czyni ją wiarygodną. Opisuje początki poszukiwania skarbów w Ameryce Południowej, przemyt i inne przygody z czasów, kiedy jeszcze niewiele osób się tym zajmowało.

książek: 2085
Aneczka | 2013-05-31
Przeczytana: 30 maja 2013

Howard Jennings był najmłodszym pilotem bombowca amerykańskiej VIII Armii Powietrznej, został zestrzelony nad Holandią. Po tych drastycznych wydarzeniach zaczął interesować się poszukiwaniem najpierw ropy naftowej, a później skarbów. Robin Moore to pisarz z imponującym dorobkiem na swym koncie. Każda jego książka jest prawdziwa, bo uczestniczył bezpośrednio w wydarzeniach gromadząc do niej materiał. "Łowcy skarbów" to ich kolejna wspólna przygoda, w której wzięli udział.

Poszukiwanie skarbów odbywa się wieloetapowo, najpierw zdobycie informacji, potem lokalizacja miejsca jego ukrycia, czasem niezbędne jest uzyskanie zezwolenia, zgromadzenie funduszy, sprzętu, opłacenie wspólników czy pracowników, na koniec kopanie i przeszukiwanie terenu. Połowa sukcesu jest w tym momencie gwarantowana, o ile nie okaże się, że działamy w niewłaściwym miejscu i konieczne jest zaczynanie wszystkiego od nowa. Jednak prawdziwy zapalony łowca skarbów się nie załamuje, nie może sobie na to pozwolić,...

Samigina | 2016-08-22
Przeczytana: 2014 rok

Bardzo miły zbiór przygód dwóch przyjaciół.
Polecam zainteresowanym tematem odkryć, poszukiwań skarbów.

kapi | 2016-01-14
Boshock | 2014-04-17