Twarz o zmroku

7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Jedna z najbardziej znanych powieści kryminalnych Edgara Wallace''a. Napisana w 1924 roku, tłumaczona na wiele języków, w tym na polski w 1929 roku. Szósty tom klasyki angielskiego kryminału.Po śmierci matki Audrey Bedford opuszcza wieś, w której wychowywała się od dzieciństwa i zajmowała kurami. Przenosi się do siostry w Londynie i od początku...

Jedna z najbardziej znanych powieści kryminalnych Edgara Wallace''a.
Napisana w 1924 roku, tłumaczona na wiele języków, w tym na polski w
1929 roku. Szósty tom klasyki angielskiego kryminału.Po
śmierci matki Audrey Bedford opuszcza wieś, w której wychowywała się od
dzieciństwa i zajmowała kurami. Przenosi się do siostry w Londynie i od
początku wplątuje się w przestępczy świat stolicy. Zostaje oskarżona w
sprawie kradzieży naszyjnika fińskiej królowej i skazana na rok
ciężkiego więzienia. Poszukując następnie zajęcia zatrudnia się jako
sekretarka u niejakiego Malpasa - starca o paskudnej twarzy,
mieszkającego w dziwnym domu pełnym zagadek technicznych, z którego mało
kto wyszedł żywy...

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

czytamcałyczas | 2019-04-12

Kolejny prezent o znajomej z LC,co sprawia mi wielką radość.Ileż trzeba się naszukać.By trafić,na stary kryminał wydany przed wojną. Tu taki jest,spokojna akcja.Bez wielu,wypadów seriowych.
Jest to taki kryminał.Że trudno mi było się myśleć.Czy on dobry czy bardzo dobry.
Tak,fabula opora się kradzieży.Jest mężczyzna o paskudnej twarzy i była skazana.
Wkraczamy w świat,Londynu i gangów.Korupcji i układów.
Nie mogę więcej pisać,bo już nie umiem.

kj_ksiazki | 2018-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2018

Dobry Wallace, może nie jeden z najlepszych, ale blisko. Rewelacyjnie przedstawione tło akcji: dzielnice portowe, niesamowity dom. Oraz zagadka, która osobom przed wojną z pewnością nie pozwalała w nocy zasnąć, a dziś należy ją trochę traktować z przymrużeniem oka.