Zgłosuj na książki roku 2017
7 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Mimikra

Antologia opowiadań fantastycznych - zbiór prac wyróżnionych w konkursie.

tester | 2015-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2015

Miałem przyjemność przeczytać już piątą edycję antologii fantastycznej. Element wspólny w postaci Zielonej Góry nie przeszkodził autorom przedstawić ciekawe historie. Spora różnorodność pomysłów, inny styl każdego z opowiadań sprawia, że czyta się całość z dużą przyjemnością. Według mnie zdecydowanie najlepsze opowiadanie to "Król szczupak" Moniki Kasprowiak. Opowiadanie napisane na bazie faktów historycznych umiejętnie połączone z wątkiem fantastycznym. Do tego całość utrzymana w urzekającym baśniowym klimacie. Świetny styl i ciekawie opowiedziane. Równie ciekawie czytało się także Grünberg.One, Adama Fronia. Bardzo dobrze napisane, świetny pomysł i zwarta narracja nie pozwalają przejść obojętnie obok tego opowiadania. Od poetyckich narracji po cyberpunkowe klimaty, bardzo zróżnicowana antologia. Oprócz opowiadań konkursowych na antologię składają się pozakonkursowe teksty członków ZKF Ad Astra . Opowiadania Igora Myszkowskiego, Macieja Dobrowolskiego, Zbigniewa Kulczyckiego,...

Antiq | 2015-12-15

Książkę można kupić w Antykwariacie Saskim, na ulicy Jedności 48, w Zielonej Górze, oraz w sklepie internetowym http://allcollect.pl/

Adam Froń | 2017-11-24
Isia | 2016-11-29
Marcin Zawisza | 2016-11-20
Omega_Prime | 2016-09-15
Ogłoszono nominacje do Nagrody Zajdla

Wczoraj we Wrocławiu w Biurze Festiwalowym IMPARTogłoszono nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Wśród sześciu nominowanych powieści są aż trzy nasze patronaty! Gratulacje dla Magdaleny Kozak, Jackowi Dukajowi, Robertowi Wegnerowi i pozostałym nominownaym autorom.