Kłamstwa w blasku księżyca

Wydawnictwo: Amber
Lie by Moonlight
zamek, ocalenie, plan

Inne wydania

W Londynie znikają młode dziewczęta ? osierocone bogate dziedziczki. Trop wiedzie do ponurego zamku, gdzie są więzione. Guwernantka Concordia Glade wraz z dżentelmenem-włamywaczem postanawia ocalić dziewczęta. Lecz plan ucieczki tylko z pozoru wydaje się genialny?

Nauczycielka Concordia ucieka wraz ze swoimi podopiecznymi czterema nastoletnimi dziewczynami z zamku, w którym były więzione i przetrzymywane nie wiadomo w jakim celu i przez kogo. Z pomocą przypadkowo pośpieszy im Ambrose - tajemniczy mężczyzna i jak się później okazuje prywatny detektyw, który pracował nad sprawą swojej klientki chwili ich poznania się.

Gdzie zaprowadzi Ambrosa śledztwo? Kto okaże się być winnym wszystkich zbrodni? Czy dwoje bohaterów będzie się miało ku sobie?

Nasz główny bohater jest nie tylko detektywem, ale ma również mroczną i dramatyczną przeszłość, w której trudnił się..., ale tego dowiecie się, kiedy sięgniecie po ten tytuł.

Dialogi między Concordią (której imię cały czas podczas czytania kojarzyło mi się nieodłącznie z samolotem Concorde) a Ambrose’m były inteligentne, dojrzałe i pełne humoru. Również 4 dziewczyny – uczennice panny Glade były zaradnymi, odważnymi, mądrymi i wesołymi nastolatkami.

Książka nie jest zła, chociaż czytałam lepsze...

wiolagg66 | 2014-11-10

Nie zaciekawiła mnie ta książka.Spodziewałam się chyba większego romansu,a nie zwykłej opowiastki.
No trochę się zawiodłam :/

klaudiabla2 | 2014-08-01
Przeczytana: 17 lipca 2014

Romans historyczny musi zawsze znaleźć się w moim stosiku. Tym razem nie mogło być inaczej. Po prostu lubię przeżywać miłosne uniesienia w cieniu innych epok, szeleszczących sukien i surdutów. Amanda Quick nazywana jest królową romansu historycznego. Po jej książkę sięgnęłam pierwszy raz.
Nauczycielka Concordia Glade dostaje posadę w małym zamku, gdzie tworzona jest ekskluzywna szkoła dla dziewcząt. Dzieje się tam jednak coś dziwnego. Wspólnie z podopiecznymi panna Glade i tajemniczy dżentelmen uciekają. Jakie niebezpieczeństwo im grozi?
Kolejny nie tylko dobry romans, ale też świetnie połączony z wątkiem kryminalnym, który był dobrze dopracowany. Zakończenie mnie zaskoczyło, zupełnie się tego nie spodziewałam. Historia jest ciekawa i od początku nabiera tempa.
Razem z bohaterami przeżywamy namiętne uniesienia i emocje. Niesamowicie polubiłam główną bohaterkę, kobietę wyzwoloną, która niczego się nie boi i potrafi walczyć o swoje. Jeśli chodzi o postać męską to jakoś mnie ona...

Arlenn | 2013-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2013

Inteligentna, śmiała guwernantka i detektyw ze złodziejskim rodowodem na tropie rozwiązania zagadki: morderstwa i znikających z Londynu sierot-dziedziczek.
Powieść wciągnęła mnie. Z przyjemnością przez kilka ostatnich godzin śledziłam przygody Panny Glade i jej złodzieja-dżentelmena.
Końcówka nieco mnie zaskoczyła, chociaż niektóre moje przewidywania się sprawdziły.
Powieść fajna, miejscami tajemnicza, miejscami zabawna, z ciekawymi dialogami i pomysłowymi bohaterami. :>

WampirkaJustynka | 2014-09-27
Przeczytana: 26 września 2014

Amanda Quick jest naprawdę mistrzynią w swoim fachu. Jej kolejny romans jak zwykle jest zabawny. I pokazuje bohaterkę, która ma niekonwencjonalne spojrzenie i uważa, że młode damy powinny kształcić się by w przyszłości móc sobie radzić w życiu. To bardzo ciekawe po tych wszystkich romansach gdzie damy zachowują się stosownie jak powinny. Serdecznie polecam i zachęcam do sięgnięcia po romanse z cyklu Vanza.

myfascinatingbooks | 2016-09-14

Książka najciekawsza na początku. No i interesujące podejście głównego bohatera do oświadczyn.

Paulina Markowska | 2013-08-06

Według mnie nie jest to najlepsza powieść tej autorki. Czytanie trochę mi się ciągnęło, fabuła nie zrobiła na mnie wrażenia, tak jak inne powieści Amandy Quick. Końcówka nieco mnie zaskoczyła. Polecam na zapełnienie sobie nudnych wieczorów oraz obowiązkowo dla miłośniczek gatunku.

Ania Mróz | 2014-02-09
Przeczytana: 07 lutego 2014

Bardzo fajna książka. podoba mi się bo jest nieco inna niż cała reszta. Ma w sobie coś z kryminału. Czyta się lekko, jest dużo zabawnych scen, nawet z pogranicza nowoczesności. Podoba mi się.

Angelika | 2016-07-26
Przeczytana: 18 lipca 2016

Nie zaciekawiła mnie ta książka na początku.Ale w później zaczyna się coś dziać .Nie jest to co we wcześniejszych książkach .

Evita | 2013-04-19
Przeczytana: 2011 rok

Świetna akcja wydarzeń ,szybko się czyta ,bardzo ciekawa i wciągająca jak każda powieść tej autorki .