Przewieszenie

Okładka książki Przewieszenie Remigiusz Mróz Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Przewieszenie
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Forst (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Forst (tom 2)
Mroczna strona
Filia
2016-01-13
2016-01-13
literatura polska

Powrót komisarza Forsta

To była jedna z mocniejszych książek autora. Końcówka mnie kompletnie zaskoczyła i jestem bardzo ciekawa jak się potoczą dalsze losy Komisarza Frosta.

Książka jest bezpośrednią kontynuacją I tomu, więc fabuły nie będę Wam zdradzać.

Powiem tylko tyle że pojawiały się bardzo mocne sceny, przez które ciężko mi było przebrnąć.

Teraz mogę spokojnie zabrać się za serial.

Teraz mogę spokojnie zabrać się za serial.

Druga część przygód o jedynym w swoim rodzaju komisarzu Forście. Czy była lepsza od pierwszej? Według mnie odebrałam ją na podobnym poziomie ale chyba nie będzie to moja ulubiona seria Remigiusza Mroza. Nie oznacza to jednak, że nie sięgnę po kolejne jej części. Autor stopniowo buduje napięcie i przedstawia morderczą grę na tle pięknych gór. Nie brakuje zwrotów akcji a główny bohater jest niczym Agent 007 - nic nie jest w stanie go złamać i pokonać. Cięty język i ogólnie jego osobowość sprawia, że po prostu da się go lubić albo wręcz odwrotnie. W tym tomie duże wrażenie zrobił na mnie Osica i myślę, że jest to bardzo ciekawa postać. Zakończenie wbija w fotel i chce się odrazu sięgnąć po kolejną część. Coś co wydawało się oczywiste okazuje się kłamstwem. Jak to możliwe? Mam nadzieję, że odpowiedź znajdę w trzecim tomie.
W Tatrach po raz kolejny dochodzi do serii wypadków jednakże śledczy szybko się orientują, że to nie jest zła passa turystów. Ktoś z premedytacją morduje kolejne osoby na górskich szlakach. Do akcji wkracza Forst i odkrywa, że obecne zdarzenia są powiązane ze sprawą, którą prowadził z Olgą Szrebską. Zaczyna tropić mordercę i próbuje odczytać co w ten sposób chce mu przekazać. Sprawa się komplikuje kiedy znika ktoś bliski jego sercu. Nie będzie miał wyjścia i musi zacząć współpracować z Osicą. Komu zależy żeby go pogrążyć i wyeliminować? 7/10⭐️

Seria lepsza z każdą kolejną częścią.

Seria lepsza z każdą kolejną częścią.

Ta część była dla mnie może trochę mniej obrzydliwa niż poprzednia, ale nie brakowało tutaj drastycznych opisów :P Na pewno nie spodziewałam się tutaj pewnej sytuacji, która się pojawiła, no i oczywiście myślałam o innym zakończeniu :P

Detektyw Forst i tym razem będzie musiał zmagać się z nielada wyzwaniem. Ktoś bowiem morduje turystów w górach. Coś co początkowo wydawało się nieszczęśliwymi wypadkami, to morderstwa przeprowadzane z zimną krwią. Ponadto dowody wskazują na jedną osobę, a jest nim właśnie Forst. Kto chce go wrobić w morderstwa i dlaczego?

Remigiusz Mróz w "Przewieszeniu" serwuje nam mrożącą krew w żyłach historię, w której na tle majestatycznych gór rozgrywa się krwawa gra. Autor mistrzowsko buduje napięcie, stopniowo odkrywając przed nami mroczne sekrety i powiązania między bohaterami. Atmosfera gęstnieje z każdą stroną, a my coraz bardziej dajemy się wciągnąć w wir wydarzeń. Autor nie szczędzi nam brutalnych opisów i zaskakujących zwrotów akcji, co sprawia, że książkę czyta się błyskawicznie i z ogromną przyjemnością.

audiobok

audiobok

Po tak słabym pierwszym tomie, drugi jest pozytywnym zaskoczeniem. Wciąż momentami historia naciągana, ale już nie tak bardzo i trochę jednak wciąga. Kolejny raz zakończenie takie, że jednak sięgnę po kolejną część, aby sprawdzić jak to się skończy.

Fragment dot. trasy na Rysy = zagrywka godna A. Christie. Brawo, Panie Mróz :)

Fragment dot. trasy na Rysy = zagrywka godna A. Christie. Brawo, Panie Mróz :)

Jestem świeżo po lekturze i... co? Co to było za zakończenie? Te dosłownie trzy ostatnie linijki tekstu... po prostu co? Ale od razu muszę powiedzieć, że ten tom był o wiele lepszy od pierwszego, nie mogłam się oderwać od czytania, na zmianę albo na telefonie pochłaniałam, albo w wersji papierowej. Chyba zaraz zacznę od razu kolejny czytać, bo inaczej nie przestanę o tym myśleć! Jest coraz ciekawiej! (⁠´⁠⊙⁠ω⁠⊙⁠`⁠)⁠!

• Remigiusz Mróz
  • Kryminał