Przewieszenie

Okładka książki Przewieszenie Remigiusz Mróz Patronat LC
Okładka książki Przewieszenie
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Forst (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Powrót komisarza Forsta

Link do recenzji

15 letni syn polecił mi poprzedni tom tej Wielkiej Sagi. Przebrnąłem przez Tom Pierwszy. W Tomie Drugim wymiękłem na widok nast. tekstu (Uwaga, odstawcie szklanki, strzepnijcie papierosy, połóżcie dzieci spać):
"Miejsca te nie miały ze sobą wiele wspólnego i leżały stosunkowo daleko od siebie, co mogło sugerować że ktoś wybrał je z premedytacją."

Zakładam że inne Dzieła...

Nie wiem skąd takie wysokie oceny tej książki. Dałam drugą szansę Komisarzowi i niestety chyba ta seria nie jest dla mnie. Niesamowicie się dłuży, a cały ten religijny wątek w ogóle mnie nie przekonuje, jedyny plus za to że akcja dzieje się w górach.. Nie wiem czy sięgnę po trzecią część.

Kolejny dobry kawałek pióra w wykonaniu Mroza. Dalsze losy Komisarza Frosta. Akcja rozgrywa się dużo szybciej niż w pierwszej części a zakończenie zaskakuje jak zawsze.

"I nie chodziło bynajmniej o wypadki - sam fakt bycia w górach odrywał go całkowicie od świata. Wchodząc na szlak, zostawiał cały bagaż życiowy na dole. A im wyżej się znajdował, tym mniejsze stawały się wszystkie jego problemy."

Skąd ja znam stan z tego cytatu 🤔
Ale dziś nie o mnie, a o drugiej części losów Wiktora Forsta.

Wiecie, sięgając po tę serię ja nie widziałam o...

,,Przewieszenie" druga część serii z komisarzem Wiktorem Forstem kontynuacja ,,Ekspozycji". Komisarz Wiktor Forst po wydarzeniach z pierwszej części i śmierci w szpitalu dziennikarski Olgi Szrebskiej zostaje oczyszczony z zarzutów. Jednak nie może pogodzić się z śmiercią dziennikarki i tym, że ktoś jeszcze nie został zatrzymany. W Tatrach dochodzi do czarnej serii wypadków....

Zaskakująco lepsza od części numer jeden.
Myślałam zakończyć swoją przygodę z komisarzem Forstem na "Przewieszeniu", ale mam chęć na więcej!
Remigiusz Mróz wraca do gry.
W końcu więcej realizmu się pojawiło.
Akcja nie pędzi bezsensownie.
Jest też więcej gór- czyli argumentu, który na samym początku przeważył bym sięgnęła po tę serię.
Nie jest źle. Na prawdę nie jest...

Po wielotomowej przygodzie z Chyłka postanowiłam dać szansę Komisarzowi Forstowi. Pierwszy tom wciągnął mnie tak mocno, że już w połowie czekałam na dostawę kolejnych tomów. Po przewieszenie sięgnęłam niemal natychmiast po odłożeniu Ekspozycji. Historia pochłonęła mnie doszczętnie. Remigiusz Mróz już niejednokrotnie pokazał że jest mistrzem kryminału -tylko on potrafi aż...

Fenomenalny kryminał. Czytany od pierwszych akapitów z zapartym tchem. Wypełniony nieszablonowymi postaciami, które budzą skrajne emocje. Czytelnik sam się zastanawia dlaczego lubi panią prokurator? Przecież jest antagonistką! Także kolorów, emocji a przede wszystkim górskich scenerii tutaj nie brakuje. Fantastyczna książka!

Czytam serię o komisarzu Forście po zakończeniu przygód komisarza Mortki, ale muszę powiedzieć, że póki co Mróz mnie rozczarował. Pomijam fakt, że komisarz jest szowinistą, a przy tym niemal superbohaterem, więc bardziej stereotypowo się chyba nie da, ale zaskakuje mnie ksenofobia tej serii. Bo na przykład w pierwszej części komisarz trafia do Rosji i w tym kontekście kilka...

• PRZEWIESZENIE • REMIGIUSZ MRÓZ

Bardzo cieszę się, że obdażyłam komisarza Forsta kredytem zaufania i po kiepskiej Ekspozycji sięgnęłam po kolejny tom, a cieszę się dlatego, że w porównaniu do pierwszej części ta zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu.

Zacznę od tego, że autor nie zanudzał już historycznymi tłumaczeniami pochodzenia numizmatów i zrezygnował z całej...

10 408
    2 427