Przewieszenie

Okładka książki Przewieszenie Remigiusz Mróz Patronat LC
Okładka książki Przewieszenie
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Forst (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Powrót komisarza Forsta

1097 48 165

Można by wiele pisać o treści drugiego tomu przygód Forsta, ale i tak największe piętno na czytelniku wywiera ostatni akapit powieści. "Ale jak...?", "Co on wymyślił?", "Jak Remigiusz chce to wytłumaczyć?" - to z pewnością pytania każdego czytelnika. Efekt? Od razu sięgam po tom trzeci :)

W Tatrach dochodzi do serii wypadków, szybko jednak okazuje się że nie są to pechowe zdarzenia, ktoś morduje turystów na szlakach. Komisarz Forst szybko znajduje punkty styczne ze sprawą, którą prowadził z Olgą Szrebską, jednak zabójca wydaje się nieuchwytny, a Wiktora doganiają upiory przeszłości.

Kontynuacja przygód Wiktora Forsta, po którą sięgnęłam niemal po skończeniu pierwszej części, w tomie drugim autor przedstawił nam majestatyczny obraz naszych pięknych, a zarazem przerażających Tatr…
Akcja jest jeszcze bardziej dynamiczna niż w pierwszej części, więcej się dzieje, mamy wiele zwrotów akcji dzięki temu książka wciąga niemal od pierwszego rozdziału, gdzie autor serwuje nam spotkanie z samym mordercą. Lepsze przedstawienie postaci, są jakby bardziej charakterystyczni, poznajemy ich lepiej i zaczynamy się z nimi zżywać (tyle na ile można zżyć się z psychopatą). Na plus zasługują też wydarzenia opisywane w książce, są bardziej spójne i łatwiej nam je przyjąć do świadomości. Jak w każdej książce są bohaterowie, którzy podobali mi się bardziej i tacy, których polubiłam mniej – pewnie jest to zabieg urzeczywistniający pewne zdarzenia (bo czy w prawdziwym życiu pałamy sympatią do wszystkich, których spotykamy w życiu, pracy, szkole?). Komisarz Forst wykazał się odwagą, zaciekłością, determinacją, sprytem no i znakomitą znajomością gór.
Ostatnie wydarzenia opisane w książce zachęcają i to bardzo do dalszych wieczorów z komisarzem Forstem – jak będzie się wiodło Wiktorowi, jak do całej sprawy ma się zniknięcia męża naszej Pani prokurator, no i w końcu jak ostatnie zdanie wpłynie na wydarzenia w kolejnych tomach, już zacieram rączki i biorę się za czytanie. Bardzo polecam Wam tę serię!!!

Kontynuacja przygód Wiktora Forsta, po którą sięgnęłam niemal po skończeniu...

Lepsza niż pierwsza część, mniej dziur w fabule. Jednak koniec książki rozwalił mnie na łopatki i ciekaw jestem w trzeciej części wytłumaczenia tego zwrotu :D

Akurat ta część serii z komisarzem Forstem wyjątkowo przypadła mi do gustu. Ogólnie nie jestem wielką miłośniczką Mroza, ale trzeba mu przyznać, że wszystkie jego pozycje czyta się ekspresowo.

Nieco bardziej realne historie niż w pierwszej części. Fajnie, że akcja dzieje sie w Tatrach. Porównywalne emocje w obu pierwszych częściach. Tutejsze akcje wydają mi się bardziej realnie niż przygody na wschodzie w 1 części. Na minus trochę końcówka, dość żmudna, spodziewałem się jednej części finału ale druga jak zwykle - ciary na skórze. Zabieram się za 3 część!

Dziewczyna miała ochronę policji, po czym porywa ją morderca i nikogo to nie dziwi?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

6,5
Ponieważ książka odrealniona i mdła.

Ps Bardziej przemawia do mnie naturalizm, coś jakby z książek Patryka Vegi, które przerażają realizmem.

6,5
Ponieważ książka odrealniona i mdła.

Lepsza pozycja od I, czuć już lepsze pióro Remka. Moment kulminacji związany z córką komisarza naprawdę topka. Od tego momentu takie skipowanie trochę fabuły miałkie i nijakie.

Mróz wali prosto z mostu i to mi się bardzo podoba. Pisarz nie patrzy czy ginie przypadkowa dziewczyna czy córka inspektora (a powiedzmy sobie szczerze że w wielu książkach córka Osicy zostałaby cudem uratowana). Jest seryjny morderca który faktycznie morduje. Nie ma jakichś nieprawdopodobnych zwrotów akcji że ktoś przeżył bo nagle jakaś osoba wpada do pomieszczenia i obezwładnia napastnika. Nie, tu jest surowo, strasznie i bez żartów, krótka piłka. Czuję się że faktycznie ma się do czynienia z jakimś psychopatą i nie ma z nim żartów. Dziewczyna została porwana, pobita, zmasakrowana i zgwałcona. Byłem przekonany że córka Osicy przeżyje a tu taki szok. Morderca nie ma litości i wykonuje swoją "misje" do końca. To mi się w tej książce właśnie podobało - brak niestworzonych historii i dlatego różni się ona sporo od swojej poprzedniczki - Ekspozycji. W pierwszej części było tego zdecydowanie za dużo choć czytało się również dobrze, historia wciągała i ciężko było się oderwać.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Muszę przyznać, że druga część serii mnie zaskoczyła. Jest znacznie lepsza, niż poprzednia. Po pierwsze, akcja. Dzieje się dynamicznie, jest wciągająca, a autor przez całą książkę trzyma równy, wysoki poziom. No i duży plus ode mnie za to, że w przeciwieństwie do Ekspozycji, akcja dzieje się faktycznie w górach. Po drugie, postaci. Ciekawa osoba pani prokurator, którą poznajemy zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej. Poza tym ciekawy rozwój relacji Forst-Osica. Samego komisarza Forsta też poznajemy coraz lepiej. Ja osobiście nawet zacząłem go lubić. Zakończenie (mimo, że na początku takie zakładałem) zwaliło mnie z nóg. Ciężko było się od tej książki oderwać, tak jak teraz będzie mi ciężko oderwać się od serii. Zdecydowanie tendencja zwyżkowa, mam nadzieję, że ten poziom nawet jeśli nie wzrośnie (oby nie za bardzo, bo zaraz mi się skończy skala gwiazdek:)), to przynajmniej się utrzyma.