Przewieszenie

Patronat LC
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Forst (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Filia
literatura polska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Powrót komisarza Forsta

62 Link do recenzji

W "Przewieszeniu" najlepiej czytało mi się fragmenty opisujące poczynania mordercy i wątek Agaty, który był fenomenalny. Forst natomiast mnie nudził. Chwilami zupełnie nie rozumiałam zachowania jego i Osicy. Najsłabszą jak dotąd postacią całego cyklu jest prokurator Dominika Wadryś-Hansen. Jej kolega został zdecydowanie lepiej wykreowany, ponieważ dawno żaden bohater nie...

Trzymająca w napięciu, czyta się bardzo dobrze i szybko. Momentami brutalna. Chętnie sięgnę po kolejne tomy.

Polubiłem Forsta i wziąłem się za następne części.

Tym razem fabuła okazuje się znacznie bardziej frapująca i wciągająca niż poprzednio. Ne było miejsca na monotonne fragmenty, żmudne opisy i nudne poszukiwania. Wręcz przeciwnie, było tajemniczo, ale i dynamicznie, intrygująco, a przede wszystkim ekscytująco. Z ogromną niecierpliwością i dreszczami grozy, towarzyszyłam naszemu bohaterowi w rozwiązywaniu kryminalnych...

Zdecydowanie lepsza część niż ta poprzednia. Pomimo, że cała intryga była zbyt dokładnie zaplanowana, wręcz niemożliwa do dokonania w prawdziwym świecie czerpałam przyjemność z czytania. Cała książka to dobrze zaplanowana intryga, która od razu wciąga czytelnika w samo serce wydarzeń. Polecam, bo naprawdę warto.

Zgadzam się z tymi, którzy uważają że to znacznie lepsza książka niż część 1, zdecydowanie więcej realizmu, Forst zaczyna przypominać wreszcie prawdziwego człowieka ze słabościami, wątpliwościami.
Jest też więcej logiki. I ponownie zakończenie rozbudza wyobraźnię, a o to chodzi w książkach;)

Druga część znacznie lepsza niż pierwsza...lepiej poznajemy komisarza, oraz jego przeciwnika...Polecam!

Bestia z Giewontu znów daje o sobie znać. Komisarz próbuje dotrzeć do mordercy, podczas gdy wszyscy już zdążyli wydać na niego wyrok, utożsamiając go z bezwzględnym i przebiegłym zabójcą. Może się wydawać, że Frost znajduje się w sytuacji bez wyjścia, zwłaszcza biorąc pod uwagę perspektywę następnych lat spędzonych za murami więzienia.
Tymczasem prawdziwy morderca jest...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Forsta czytam drugi raz i jakby odkrywam go na nowo. Świetny cykl prawie tak dobry jak Chyłka.

Uwielbiam pana, proszę pana. Tak autora, jak bohatera Jego książki.

Dyskusje

8 985