Przewieszenie

Okładka książki Przewieszenie Remigiusz Mróz
Okładka książki Przewieszenie
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Forst (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Forst (tom 2)
Filia
2023-10-25
2016-01-13
literatura polska

Kontynuacja bardzo udana. Wyróżnia się tu postać prokuratora, która jest tak antypatyczna, że przebił nawet czarny charakter jakim jest morderca. Forst, to bardzo udana postać i wraz z Osicą są magnesami, które przyciągają do tej powieści. Reszta nieco odstaje, no ale wiadomo, tworzą tylko tło.

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część jednak o wiele bardziej brutalna.
Historia dość ciekawie się potoczyła.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to końcówka .. nie zaskoczyła mnie jakoś specjalnie a nawet lekko poirytowała.
Forst jest przedstawiany jako człowiek, który z najmniejszej wskazówki lub poszlaki dochodzi do niesamowitych wniosków i prawdy czasami w ciągu chwili. Tutaj jednak nagle nie zauważył że ktoś kto umarł jednak żyje? Bardzo dziwny zabieg, który mi się nie podoba. Mam nadzieję że w kolejnej części autor wytłumaczy to jakoś sensownie czemu tak wspaniały komisarz nie zauważył tak ważnej rzeczy.

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część jednak o wiele bardziej brutalna.
Historia dość ciekawie się potoczyła.

Znów zakończenie mnie rozwaliło.

Znów zakończenie mnie rozwaliło.

Mnie osobiście bardzo się podobała. Może dlatego, że polubiłem sposób działania komisarza Forsta ;-)

Tom 2 serii z komisarzem Forstem pochłonął mnie całkowicie. Sam komisarz niezniszczalny niczym Terminator pokonuje kolejne szczyty, przeżywa postrzał, kolejne pobicie i nawet lawinę.... I o dziwo zaczęło mi się to podobać! Cały efekt psuje oczywiście prokuratorski duet, który jak się uprze to nie przegadasz i wtedy nawet jabłko to gruszka... Ale rozumiem, że już tak być musi ;). Reasumując - podobało mi się! ❤️👍❤️ PS. Kolejna noc do odespania...

IG:ksiazki_wloczykija
Już na samym początku wkraczamy w świat górskich szlaków Podhala, gdzie seria tajemniczych wypadków sprawia, że atmosfera staje się napięta i niepokojąca. Komisarz Wiktor Forst, główny bohater, staje przed zadaniem rozwikłania zagadki, która zdaje się być połączona ze sprawą z przeszłości. To, co najbardziej przykuwa uwagę czytelnika, to sposób, w jaki autor prowadzi śledztwo, ukazując stopniowe odkrywanie tajemnic i połączeń między ofiarami.

Jednak to nie tylko fabuła sprawia, że "Przewieszenie" wyróżnia się spośród innych kryminałów. To również głębokie przesłanie filozoficzne, które autor subtelnie wplata w narrację. Poprzez losy bohaterów, zwłaszcza samego komisarza Forsta, czytelnik zmuszony jest do zastanowienia się nad naturą zła, sprawiedliwości i moralności. Pytania o tożsamość, sens życia i konsekwencje naszych wyborów towarzyszą czytelnikowi przez całą lekturę.

Motyw przemijania jest również bardzo wyraźnie obecny w tej książce. Bohaterowie, nawet ci, którzy zdają się być najmocniejsi i najbardziej pewni siebie, muszą zmierzyć się z własnymi lękami, słabościami i przeszłością. To właśnie ta uniwersalna tematyka sprawia, że historia ta jest tak głęboko poruszająca i angażująca.

Przykuwająca uwagę narracja, zaskakujące zwroty akcji i przejmujące przesłanie sprawiają, że "Przewieszenie" to nie tylko kryminał, ale również książka, która pozostawia czytelnika z wieloma pytaniami i refleksjami na temat życia i ludzkiej egzystencji.

IG:ksiazki_wloczykija

Bezpośrednia kontynuacja przygód komisarza Forsta z 1 tomu.
Książka lepsza niż poprzedniczka ale cały czas nie jest pozbawiona wad.

Tempo prowadzania narracji dużo spokojniejsze niż w "Ekspozycji" i uznaję to za największy plus. Brak rażących i wyrwanych z klimatu scen akcji ale nadal można przyczepić się do mało logicznej historii. Najbardziej mierzi mnie sytuacja, gdy autor zaprzecza temu co już przeczytaliśmy.

Pozycja przyjemniejsza niż pierwsza część ale dobitnie przekonałem się, że więcej po propozycję pana Mroza już nie sięgnę.

Bezpośrednia kontynuacja przygód komisarza Forsta z 1 tomu.
Książka lepsza niż poprzedniczka ale cały czas nie jest pozbawiona wad.

Super, dużo lepsza niż pierwszy tom jak dla mnie. Przez większość książki myślałam że akcja coraz bardziej się rozkręca, a tu nagle koniec. Zaskakujące zakończenie i już zabieram się za następny tom

To była jedna z mocniejszych książek autora. Końcówka mnie kompletnie zaskoczyła i jestem bardzo ciekawa jak się potoczą dalsze losy Komisarza Frosta.

Książka jest bezpośrednią kontynuacją I tomu, więc fabuły nie będę Wam zdradzać.

Powiem tylko tyle że pojawiały się bardzo mocne sceny, przez które ciężko mi było przebrnąć.

Teraz mogę spokojnie zabrać się za serial.

Teraz mogę spokojnie zabrać się za serial.

Druga część przygód o jedynym w swoim rodzaju komisarzu Forście. Czy była lepsza od pierwszej? Według mnie odebrałam ją na podobnym poziomie ale chyba nie będzie to moja ulubiona seria Remigiusza Mroza. Nie oznacza to jednak, że nie sięgnę po kolejne jej części. Autor stopniowo buduje napięcie i przedstawia morderczą grę na tle pięknych gór. Nie brakuje zwrotów akcji a główny bohater jest niczym Agent 007 - nic nie jest w stanie go złamać i pokonać. Cięty język i ogólnie jego osobowość sprawia, że po prostu da się go lubić albo wręcz odwrotnie. W tym tomie duże wrażenie zrobił na mnie Osica i myślę, że jest to bardzo ciekawa postać. Zakończenie wbija w fotel i chce się odrazu sięgnąć po kolejną część. Coś co wydawało się oczywiste okazuje się kłamstwem. Jak to możliwe? Mam nadzieję, że odpowiedź znajdę w trzecim tomie.
W Tatrach po raz kolejny dochodzi do serii wypadków jednakże śledczy szybko się orientują, że to nie jest zła passa turystów. Ktoś z premedytacją morduje kolejne osoby na górskich szlakach. Do akcji wkracza Forst i odkrywa, że obecne zdarzenia są powiązane ze sprawą, którą prowadził z Olgą Szrebską. Zaczyna tropić mordercę i próbuje odczytać co w ten sposób chce mu przekazać. Sprawa się komplikuje kiedy znika ktoś bliski jego sercu. Nie będzie miał wyjścia i musi zacząć współpracować z Osicą. Komu zależy żeby go pogrążyć i wyeliminować? 7/10⭐️

• Remigiusz Mróz
  • Kryminał