The Sigma Protocol

The Sigma Protocol
OSS, murder, agent
angielski
Alfa

Ben Hartman is on holiday in Switzerland when he meets a childhood friend - who promptly tries to kill him. In self-defence, Ben kills his attacker, but soon the body and all evidence of the confrontation have disappeared. Anna Navarro, a US government agent, is sent to look into a string of deaths around the world. The only thing the victims have in common is an old OSS file, codenamed...

Anna Navarro, a US government agent, is sent to look into a string of deaths around the world. The only thing the victims have in common is an old OSS file, codenamed SIGMA. But as soon as she starts to get somewhere, she is dragged off the case and declared rogue.

Someone wants this secret kept, and not only are the futures of Hartman and Navarro at stake than they could ever have imagined...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

gwiazdka | 2016-11-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 11 listopada 2016

„Protokół Sigmy” to jeden z lepszych tworów Ludluma, schematyczny, owszem, jak większość powieści pisarza, ale też bardzo dobrze napisany. Zawiera to, co w książkach akcji jest bezwzględnie potrzebne: zagadkę, ludzi próbujących ją rozwiązać, a więc tych dobrych, po drugiej stronie oczywiście są ci źli, spisek zagrażający światu lub też ludzi ze świecznika zaplątanych w zabawę w Boga. Do tego oczywiście interesujący mężczyzna i piękna kobieta- na szczęście Ludlum oszczędza czytelnikowi szczegółów. Jest więc akcja, pościgi, nienachalny romans, zagadka, dużo trupów (tu chyba autor przedobrzył), fałszywi przyjaciele i interesujące rozwiązanie zagadki. Co prawda na minus zapisałam zagajenie akcji, tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego zaczęto polować na naszego bohatera- ten wątek nie został w pełni wyjaśniony. Ale w ogólnej ocenie jest 8/10.

Heisenberg | 2016-03-24

Ludlum w szczytowej formie - reaktywacja! :)

Grażyna | 2015-03-15
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Ramon | 2011-10-26
Przeczytana: 2007 rok

Nieprawdopodobna książka! Mistrzowskie zwroty akcji i finał, którego nie masz szans przewidzieć (nie ważne, jak wiele thrillerów już w życiu przeczytałeś). Nr jeden wśród pozycji Ludluma (Bourney to przy tym nic wielkiego). Szczerze mówiąc nie znam lepszego thrillera. (Crichton pisał wielkie, równie dobre książki, ale mają nieco inny charakter.)

EwaB | 2017-08-25
Przeczytana: 2015 rok

Powieść rewelacyjna.
Pochłania i trzyma w napięciu od początku do samego końca. Na każdej kartce akcja.
Świetna rozrywka. POLECAM.

Krzysztof | 2014-06-04
Przeczytana: 16 lutego 2014

Początek zwala z nóg, później akcja nie zwalnia nawet na moment i chętnie zobaczyłbym ekranizację z dużym budżetem.

ataga | 2014-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2014

Protokół Sigmy to opowieść o młodym biznesmenie Hartmanie który mimo woli zostaje wplątany w serię morderstw za którymi stoją członkowie tajemniczej organizacji Sigmy. Organizacji która powstała pod koniec II wojny światowej i która mimo upływu lat nadal jest silna i groźna. Zagadkę morderstw Ben Hartman próbuje rozwiązać z pomocą agentki Departamentu Sprawiedliwości USA.
Robert Ludlum to klasyka gatunku więc mamy tutaj podróże po całym świecie w poszukiwaniu śladów - bohaterowie odwiedzają Szwajcarię, Argentynę, Francję, Austrię. Armię zawodowych zabójców agentów którzy grają na dwa fronty byłych zbrodniarzy hitlerowskich szalonych naukowców którzy prowadzą eksperymenty na ludziach. Jedyny mankament powieści to taki że jest za długa - większa część powieści to powielanie schematu - podróż próba znalezienie odpowiedzi na pytanie śmierć osób które mogą znać odpowiedzi ucieczka i tak przez około większość powieści. A rozwiązanie? - może nieco banalne biorąc pod uwagę ile bohaterowie...

Prometeusz | 2018-03-05
Przeczytana: 05 marca 2018

Bardzo dobra, trzymająca w napięciu z zaskakującym zakończeniem. Czekam na ekranizację filmową, oby jej nie spie***

Jeanpaul | 2011-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2011

Książka trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatniego rozdziału, jak przystało na świetną powieść sensacyjną. Sama intryga jest może szyta zbyt grubymi nićmi, ale wcale nie przeszkadzało mi to w śledzeniu z zapartym tchem przygód głównych bohaterów. Bardzo łatwo identyfikujemy się z "dobrymi" bohaterami i kibicujemy im w meczu przeciwko "złym" przeciwnikom. Gorąco polecam wszystkim zwolennikom Jasona Bourne'a - niewiele mu ustępuje.

żabka | 2014-01-06

To moja pierwsza książka Ludluma i z pewnością nie ostatnia. Od jej przeczytania zaczęłam interesować się tym typem literatury. Niesamowite połączenie akcji i teorii spiskowych. Bardzo wciąga i trudno się oderwać. Z ubolewaniem musiałam podzielić lekturę na trzy długie wieczory. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika gatunku.