Kod Altmana

Wydawnictwo: Amber
The Altman Code
83-241-2045-9
dona

"Kod Altmana"- napisany wspólnie z Gayle Lynds, autorka bestsellera Spirala - to czwarta powieść z cyklu Z tajnych archiwów Roberta Ludluma. Chiński fachowiec płynie w kierunku Iraku. Jeśli dotrze do celu... Ale prezydent Stanów Zjednoczonych nie może wydać rozkazu ataku. Wysyła swoją tajną broń - najlepszego agenta Jedynki. Jon Smith musi wytropić statek z zabójczym ładunkiem, wygrać walkę z czasem i uratować świat przed katastrofą.

gwiazdka | 2013-05-12
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 12 maja 2013

Kolejna książka Ludluma i kolejny bohater walczący w słusznej sprawie. Tym razem złą strona są Chińczycy, a przynajmniej tak wydaje się na początku, bo, jak to bywa u Ludluma, potem wiele spraw okazuje się zupełnie innymi niż wyglądały na początku. W Kodzie Altmana bohaterem jest Jon, naukowiec, a jednocześnie agent mający do wypełnienia misję w Chinach. Dużo akcji, pościgów, ucieczek, polityka miesza się z wielkimi pieniędzmi. I oczywiście piękne kobiety, tym razem jednak tylko marginesowo. Książkę czyta się jednym tchem, jak zwykle u Ludluma, różni się tym od wcześniej czytanych przeze mnie książek tegoż autora, że w tym przypadku bohaterowie są profesjonalistami, a nie jak to często się zdarzało, amatorami.

madziq | 2014-08-17

Jak każda ksiązka tego autora, tak i ta jest w moim typie. Pewnie nie jestem obiektywna, ale uwielbiam akcje w książkach Ludluma i chyba żadna ksiązka mnie nie zawiedzie.

dzosefinn | 2010-08-25
Przeczytana: sierpień 2010

Akcja powieści Roberta Ludluma rozwijała się - jak dla mnie - za wolno! Chociaż lubię książki sensacyjne, ta nie zachwyciła mnie. Pierwsze 150 stron "bestselleru" nużyło mnie i miałam ochotę cisnąć ją w kąt. Teraz jak nawet piszę tą opinię, to nie wiem tak naprawdę o czym... Fakt, miała kila dobrych scen, jak np. uwolnienie Davida Thayer'a, czy odzyskanie manifestu "Cesarzowej", ale one niestety nie "zamaskowały" nudnego początku. No cóż... 1 gwiazdka

baku2000 | 2016-10-07

Dobra książka.

zac | 2016-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2016

Bardzo przyzwoita sensacja geopolityczna. Spójna, i wyrazista, trochę mało zaplecza emocjonalnego, intelektualnego bohaterowie mało refleksyjni...
Akcja nie przesadzona bardzo wyważona pod tym względem książka - nie przesadnie skomplikowana intryga - autentyczność i konsekwentność akcji, reakcji na najwyższym poziomie.

barkol1908 | 2015-11-02

Poczułem, że 'shit got real' co nieczęste nawet jak na książki Ludluma. Dodatkowy plus za więcej niż zwykle rozgrywek stricte politycznych w zaciszu Gabinetu Owalnego.

Spreweell | 2013-03-21
Przeczytana: 21 marca 2013

Klasyka akcja nie najszybsza ale bardzo wciągająca momentami troszkę przewidywalna brakowało troszkę zwrotów akcji. Poza tym warto przeczytać.

PeTe | 2013-10-15
Przeczytana: 14 października 2013

Generalnie dobra książka, ciekawa i wciągająca fabuła. Tylko jak dla mnie zbyt wolno się "rozkręca" akcja...

zaphiel | 2010-11-14

Dam 'dobra' bo nie jestem fanem gatunku. Podejrzewam, że komuś może się spodobać, mi - nie.

Triceratops | 2010-10-21

Nieśmiertelny agent - pułkownik Jon Smith znowu w akcji. Wciągająca i wartka fabuła.