Bractwo Kamienia

Wydawnictwo: Da Capo, GiG
The Fraternity of The Stone
bractwo, agenci, zemsta
Aneta

Trylogia Davida Morrella ukazuje ekscytujący świat podwójnych agentów, tajnych bractw i... zakonników wyszkolonych w sztuce zabijania. To cykl powieści o wierności i zdradzie, zaplanowanych na zimno morderstwach i pełnej goryczy zemście.

Paco | 2015-03-11

Fantastyczny świat służb specjalnych.Majstersztyk!

Z twórczością Davida Morrella spotkałem się już dawno temu, ale do dzisiejszego dnia cenię go, i staram się być na bieżąco z jego pojawiającymi się co jakiś czas nowymi książkami. Na początku lat 90-tych można było zakupić i przeczytać wiele jego książek (co czyniłem „taśmowo”!), za sprawą Wydawnictw ‘Amber’ (wówczas tradycyjnie dominującego na polskim rynku wydawniczym), oraz niedługo później ‘GiG’.
I właśnie to wydawnictwo wypuściło na rynek trylogię „Bractwa”, która w moim prywatnym panteonie zajmuje poczesne miejsce już na zawsze. Nie oceniam poszczególnych części, która jest lepsza czy gorsza – dla mnie całość trzyma poziom nieziemski w gatunku „powieść sensacyjna”.
Po premierowej lekturze Trylogię tą czytałem jeszcze dwukrotnie, i podejrzewam że jeszcze w przyszłości do niej wrócę nie jeden raz. Bo warto!
Opus Magnum Morrella!

fik | 2016-08-16
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Sięgając po tą pozycję wiedziałem (wcześniej czytałem Bractwo Róży) że się na niej nie zawiodę. Pozycja nie przeciętna , napisana z takim rozmachem że czyta się jednym tchem. Panie Morrell szacun, bo jeżeli nie jest pan najlepszy to na pewno jednym z najlepszych autorów w dziedzinie sensacji. A ta pozycja jest jedną z pereł w mojej kolekcji. Akcja jest tak zazębiona ze sobą że nie brakuje ani jednego trybiku w tej "maszynie". Kto jeszcze nie przeczytał to nie ma na co czekać.

Modżajto | 2014-01-25
Przeczytana: 13 lutego 2013

Świetna książka. David Morrell genialnie przedstawił świat podwójnych tajnych agentów. W tej książce główny bohater - Shean MacLane - próbuje odciąć się od świata zepsucia i mordu i postanawia zostać zakonnikiem. Przed wejściem do zakonu przygotowuje wszystko tak, aby wyglądało na to, że zginął. Sam w zakonie o bardzo ostrym rygorze stara się odzyskać spokój duszy i uzyskać odkupienie win. Przygarnia małą myszkę, którą dokarmia i tak skromnymi racjami żywnościowymi. Pewnego dnia mały przyjaciel umiera po jednym kęsie chleba. Okazuje się, że nie wszyscy dali się zwieść temu, że umarł. Shean musi podjąć walkę o własne życie i swoich bliskich. Okazuje się też, że pewna grupa zakonników jest wyszkolona w sztuce zabijania...

jw23 | 2014-11-12
Przeczytana: 09 listopada 2014

Kolejna część cyklu D. Morrella trzyma poziom. Świetny klimat świata agentów i siatek wywiadowczych pochłania czytelnika bez reszty. Dla miłośników powieści szpiegowskich w stylu Bonda pozycja obowiązkowa. Polecam.

Hana | 2015-12-03
Na półkach: Morrell David, Przeczytane
Przeczytana: 03 grudnia 2015

Shean MacLane pokutuje w klasztorze Kartuzów za zło ,które popełnił. Zmuszony, opuszcza swoje pustelnicze życie i rusza w świat na poszukanie odpowiedzi na dręczące go pytania . Książka bardzo ciekawa i pełna tajemnic. Szpiedzy, zakonnicy ,księża, walki wręcz, szybkie samochody i jeszcze szybsze karabiny maszynowe i noże oczywiście. Dzieje się.Polecam.

Majkel | 2013-11-20

Trylogia Davida Morrella jest znakomitą serią, trzymającą czytelnika w ciągłej niepewności. Mnóstwo akcji, tajemniczych powiązań, płatnych zabójców, spisków bardzo wciąga w rozmaity świat tajnych bractw i organizacji. Morrell świetnie podkreśla dozę faktów historycznych, dat, powiązań przez co najmniejszy szczegół bardzo wpływa na fabułę. Intrygujące jest to, jak Morrell ukazał w swoje książce do czego jest zdolny człowiek. Jak potrafi się poświęcić, wyrzec się miłości, przyjaciół zarówno dla pieniędzy czy władzy, ale także dla dobra ogółu (dla dobra sprawy). Coś w stylu osobistego"Kodeksu honorowego". Z wysnutych wniosków można zadać sobie pytanie jakie są granice człowieczeństwa, moralności? Tutaj Morrell karze swoim bohaterom wybierać pomiędzy zemstą, a wybaczeniem, miłością, a nienawiścią. Książkę czyta się z zapartym tchem, od deski do deski, im dalej brniemy w fabułę, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, że jest to fikcja literacka. Największym plusem jest ostatnia część...

Marlena | 2015-08-03
Na półkach: Rok 2015, Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Druga z trzech części trylogii napisanej przez Davida Morella. Zaczęłam czytanie od środka nieświadoma tego faktu. Nie przeszkodziło mi to w zrozumieniu fabuły oraz bohaterów i ich historii.

Druga część powieści to doskonały przykład sil specjalnych, tajnych służb wywiadowczych oraz metod ich działania oraz szkolenia zespołów. Głównymi bohaterami są Shean i Arlene, którzy walczą o własną wolność, miłość i przetrwanie. Ich los splata się z losem dwójki innych bohaterów, których historia jest bardzo podobna. Razem łączą siły, wiedzę i doświadczenie by pokonać wrogów i uzyskać wolność.

Książka przypominać może historie o Jamesie Bondzie. Jeśli jesteście miłośnikami 007, tajnych agentów, sensacji i walki to ta książka was zaciekawi. Sądziłam, że takie historie: o bractwach, stowarzyszeniach, o walkach między siłami specjalnymi, między wywiadami różnych krajów mnie nie zainteresuje. Historia wciągnęła mnie i dzięki niej zapomniałam o świecie wokół mnie. Świetna sensacyjna książka....

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2011 rok

Cała Trylogia jest warta przeczytania. Jest świetna. Można dwa pierwsze tomy pomieszać ale trzeci trzeba przeczytać jako Trzeci. ładnie podsumowuje. Morrell wymyśla i uwiarygadnia, nie pisze "po brzegu": widać, że wcześniej szuka wiadomości, zna historię, zna zasady działania służb specjalnych, szpiegów. Przeczytałem prawie wszystko Morrella i oprócz dwóch książek (jedna w dwóch tomach) wszystko, co wychodzi spod jego pióra jest niezłe (nie mówię - niestety - o Rambo... ). Chciałbym przeczytać jego powieści więcej i więcej. Nawet te stare (z lat 90. są doskonałe i nie przeszkadza mi brak telefonów komórkowych i raczkujący internet). Polecam wszystko, a to czego nie polecam - zaznaczę :)

Cochise | 2014-05-05
Przeczytana: 01 maja 2014

Młody chłopak traci rodziców w zamachu bombowym.Zostaje zwerbowany do szkoły tajnych agentów.Po kilku latach pracy,w większości polegającej na zabijaniu,chcąc się wycofać,wstępuje do klasztoru.Jednak dawni pracodawcy znajdują go i tutaj.Trudno uwierzyć w istnienie takiego świata,lecz autor jest bardzo przekonujący i wspaniale to opisuje.