Trudne decyzje

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Taking Chances
978-83-245-8581-6
konie

Kolejna, czwarta powieść z popularnego cyklu HEARTLAND, opowiadającego o schronisku dla koni wtulonym miedzy wzgórza Wirginii, które jest przytuliskiem nie tylko dla zwierząt. Leczy się w nim blizny przeszłości, jakie noszą źle traktowane konie, lecz także ludzie znajdują w Heartlandzie...

Canis | 2012-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2012

Moja przygoda z czwartą częścią Heartlandu zakończyła się bardzo szybko - przeczytałam w formie pdf wszystko naraz, nawet nie odchodząc od komputera i zastanawiam się teraz, ile mi to zajęło - kilka godzin?
Heartland jak dla mnie robi się coraz bardziej nudnawy. Do schroniska przybywa siostrzeniec Lisy Stillman - Ben, który nie wykazuje żadnej chęci ani ochoty poznania metod stosowanych przez Amy i Trega - a nawet w nie nie wierzy. Amy pragnie go zwolnić, kiedy dowiaduje się od Lou prawdy o chłopaku, po czym zmienia zdanie, ale wtedy pojawia się problem... Treg nie może o niczym wiedzieć. A to doprowadza do częstych konfliktów pomiędzy nimi. On nie może odejść, bo jest jedyną osobą - poza Amy - która oddaje się zupełnie Heartlandowi i wie jaki jest jego prawdziwy cel.
Książeczka lekka, czyta się szybko, jak w poprzednich częściach też nieco dramatyczna i smutnawa, ale także zadziwiająca - świetne były momenty, kiedy Claire przełamała strach i ćwiczyła ze swoim siwkiem na lonży....

Luna | 2011-05-15
Przeczytana: 10 maja 2011

Do Heartlandu przybywa nowy pracownik- siostrzeniec słynnej Lisy Stillman, Ben. Jego ciocia posłała go do schroniska, by uczył się alternatywnych metod leczenia, które mógłby zastosować i w jej stadninie. Jednak nie wszystko toczy się tak, jak powinno: Ben nie wykazuje chęci ani do nauki, ani do pracy, przy czym tej w Heartlandzie nie brakuje. Amy próbuje go zachęcić, lecz chłopak cały dzień trenuje ze swoim koniem Redem na zawody, a pracuje tylko na wyraźny rozkaz. Dziewczynę zaczyna to irytować, aż w końcu doprowadza do momentu, w którym chce go zwolnić. Wtedy jej siostra Lou tłumaczy jej ciężkie dzieciństwo Bena i jego pogmatwane stosunki z matką. Argumenty trafiają do Amy, jednak jej pomocnik i przyjaciel Treg, który nie mógł zostać wtajemniczony, nadal odnosi się do Bena wrogo. To, w jaki sposób siostrzeniec Lisy Stillman tresuje swojego konia, również nie pomaga mu w akceptacji nowego członka schroniska. Domyśla się, że Amy coś przed nim ukrywa i czuje się przez to zraniony....

martad | 2014-02-05
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Każda książka z tego cyklu jest rewelacyjna :) Nie mogę się powstrzymać przed kupnem kolejnych ;)

Ervisha | 2010-10-26

Taka sobie - mnie nie zachwyciła ale są gusta i guściki

SeaGoddess | 2012-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2009
Przeczytana: sierpień 2009

Pojawienie się nowego pracownika - Bena - wprowadziło zamęt nie tylko w życie Heartlandu, ale także w relacje między Amy a Tregiem. Amy sądzi, że jej przyjaciel zaczyna poważnie rozważać opuszczenie Heartlandu i przyjęcie posady w Green Briar - konkurencyjnej stadninie, w której priorytetem jest stosowanie przemocy wobec koni.
Książka pięknie ukazuje przyjaźń i błędy popełniane przez ludzi. Jednocześnie pouczająca i lekka. Polecam!

Daria | 2014-08-07

Uwielbiam wszystkie książki z tej serii!!! A Lauren Brooke jest według mnie świetną pisarką! Polecam każdą książkę z serii Heartland!

dhampirka19 | 2013-10-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 05 października 2013

Z tych 4 części jakie przeczytałam - ta jest najlepsza.
Zaczyna mnie ciekawić treść.

Yuuki | 2011-12-05

Nie mogę tego skomentować...

Agnieszka Kubiak | 2011-04-01
Przeczytana: 2010 rok