Kuchnia antyrakowa

Wydawnictwo: Publicat
zdrowie, medycyna
Tamaryszek

„Kuchnia antyrakowa” pomoże ci w odnalezieniu się w gąszczu faktów i mitów dotyczących tego, co powinno się jeść w trakcie terapii. W pierwszej części książki znajdziesz mnóstwo informacji na temat odżywiania się w tym trudnym okresie oraz wskazówki, które pozwolą ci wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie dietę. W drugiej – ponad 150 przepisów na pożywne potrawy i przekąski na czas leczenia...

W pierwszej części książki znajdziesz mnóstwo informacji na temat odżywiania się w tym trudnym okresie oraz wskazówki, które pozwolą ci wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie dietę. W drugiej – ponad 150 przepisów na pożywne potrawy i przekąski na czas leczenia (dania bardziej kaloryczne i łatwiejsze do zjedzenia) i po jego zakończeniu (propozycje zdrowych dań, które pomagają utrzymać zrównoważoną dietę).
Przepisami podzielili się również cenieni szefowie kuchni i krytycy kulinarni, m.in. Mary Berry, Nigella Lawson, Ruth Rogers i Rick Stein.

Dzięki książce „Kuchnia antyrakowa”:
• poradzisz sobie z problemami typowymi dla choroby nowotworowej: zmianą wagi ciała, zmniejszonym apetytem, problemami z odczuwaniem smaku i przełykaniem
• wypróbujesz i ugotujesz nowe potrawy, co może mieć duże znaczenie terapeutyczne, ponieważ zdrowe jedzenie w przyjaznej atmosferze to jeden z niezwykle istotnych elementów mających wpływ na naszą kondycję fizyczną i psychiczną
• nie będziesz się zastanawiać co możesz jeść a czego unikać, bo przepisy zostały przeanalizowane przez specjalistę w dziedzinie onkologii

źródło opisu: https://publicat.pl

źródło okładki: https://publicat.pl

aleksandra_c | 2018-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Bardzo dobra pozycja dla osób, które muszą zmierzyć się z tematem choroby nowotworowej. We wstępie dużo informacji o samej chorobie nowotworowej, jej przebiegu i sposobach leczenia. Następnie obszerny opis zasad zdrowego odżywiania i wpływ składników pokarmowych na konkretne dolegliwości. Bardzo dużo praktycznych wskazówek i przepisów dopasowanych do indywidualnych objawów (nudności, owrzodzenia jamy ustnej i przełyku, trudności w połykaniu, brak apetytu, zmiana smaku i zapachu itp.). Wszystko oparte na dowodach naukowych, zgodne z racjonalnym żywieniem.
Polecam jako dietetyk.