Desery lodowe

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
Eiscreme
lody desery
Michelle

Blisko 60 przepisów ilustrowanych smakowitymi zdjęciami, liczne ciekawostki, informacje i porady w jednej książce! Eliq Maranik zaprasza wszystkich na wspaniałe lodowe przyjęcie! Jak w domowych warunkach, przy wykorzystaniu łatwo dostępnych i naturalnych składników stworzyć kremowe, orzeźwiające lody o przeróżnych smakach. Książka zawiera także krótki zarys historii lodów oraz...

Eliq Maranik zaprasza wszystkich na wspaniałe lodowe przyjęcie!
Książka zawiera także krótki zarys historii lodów oraz przedstawienie różnych technik ich wytwarzania.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/desery-lodowe.html

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/desery-lodowe.html

Nie wiem czy jest lepsza książka o lodach, osobiście nie znam. W niej jest wszystko co trzeba wiedzieć, a nawet więcej. Do strony 30 jest sama teoria, niby dużo, a tak napisane, że nie wiadomo kiedy dotarło się do jej końca. Potem są przepisy, czyli: składniki, przygotowanie składników, przygotowanie masy, chłodzenie, zamrażanie, podawanie. Instrukcja jest tak napisana, że nie mogą powstawać pytania. Wszystko jest jasne i klarowne, oczywiście obok piękne zdjęcia. Na końcu książki znajdują się przepisy na rożki, karmelizowane orzechy, dżem z małych miękkich owoców i różne sosy.

Przepisy na lody czyli: gałkowe, sorbety, granita, lody na patyku

Do oceny 10 brakuje mi przepisów (ilościowo).
Chociaż może faktycznie więcej się nie da :D