Ile kosztują marzenia

The Truth About You
miasteczko, rodzina, dzieci,
literatura piękna
Ag2S

Kiedy na schodach kawiarni Elli zostaje znalezione niemowlę, wszyscy zadają sobie pytanie – jacy rodzice są w stanie porzucić własne dziecko? Hollywoodzka aktorka Ruth Seymour wraca do rodzinnego Lakeview na kilka letnich miesięcy. Czy jednak jej jednorazowa przygoda z przystojnym kolegą z planu nie będzie miała poważniejszych konsekwencji? Jess czuje się coraz bardziej obco w towarzystwie...

Jess czuje się coraz bardziej obco w towarzystwie przyjaciółek, które niedawno zostały mamami. Przerażona, że wkrótce może je całkiem utracić, postanawia jak najszybciej zajść w ciążę. Jednak czy na pewno jest gotowa na macierzyństwo?
Po paskudnym rozstaniu z partnerem Nina wprowadza się do ojca, Patricka, z którym od dawna nie utrzymywała kontaktu. Czy odważy się zdradzić mu pilnie strzeżony sekret?
Jedno jest pewne: ktoś w miasteczku wie więcej, niż się do tego przyznaje. Ale prawdy nie można ukrywać wiecznie…

źródło opisu: http://http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

książek: 2084
Julka | 2016-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Powieść obyczajowa o poplątanych losach kilku młodych kobiet z małego irlandzkiego miasteczka pod Dublinem.
W książce aż roi się od ciąż, dzieci, partnerów i problemów z tym związanych. Najważniejsze sprawy przyjaciółek są roztrząsane w kawiarence Elli przy kawie i smacznych ciastkach, a wśród stałych bywalczyń jest pochodząca z miasteczka hollywoodzka gwiazda.
Jest to bezsprzecznie powieść dla kobiet i o kobietach.

Izabela Pycio | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016

"Inaczej to sobie wyobrażała, dlatego tak bardzo bolało, że jej marzenia się nie ziściły, wszystko zmieniło się na gorsze."

Powieść na szybkie, lekkie, ale też przyjemne i sympatyczne zaczytanie w romantycznym i refleksyjnym nastroju. Wiele w niej emocji, rozterek, wahań, wewnętrznych zmagań, niepewności i niewiadomych. Sporo też walki o własne szczęście i pragnienia, na przekór nieprzychylnym kaprysom losu, popełnianym błędom i niecodziennym okolicznościom. Pomiędzy zdarzeniami ukryta tajemnica z przeszłości, która potrafi zmienić wszystko, wyjaśnić wiele zagadek i dać nadzieję na pomyślność. Powieść o tym, jak ważne są w naszym życiu marzenia, że warto je mieć, cieszyć się z ich realizowania, właściwie odbierać ich wielki wkład w najbliższe sercu człowieka wartości. Jednak czasem, kiedy zbyt mocno się spinamy, za bardzo nam na czymś zależy, jesteśmy całkowicie tym pochłonięci, marzenia potrafią nas mocno ograniczyć, wyidealizować świat wokół nas, zmusić do kompromisów kosztem...

knigoholiczka | 2016-10-11
Przeczytana: 11 października 2016

Melissa Hill to osoba, która pisze powieści ciepłe, idealne do zabrania na wakacje, lub przeciwnie, na zimne wieczory przy kominku.
Muszę się przyznać, że pierwszą książką tej autorki (to znaczy pierwszą przeze mnie przeczytaną) byłam dość mocno rozczarowana. Mimo, że temat był ciekawy, dobry warsztat pisarski, to jednak mi coś nie zagrało. Nigdy jednak nie poprzestaję na jednej pozycji danej osoby- dla mnie sięgnięcie po kolejną jest jakby sprawdzianem. Często zdarza się, że pomimo braku zachwytu jedną książką- drugie spotkanie z tym samym twórcą okazuje się strzałem w dziesiątkę.
Początkowo nie czytało mi się dobrze- nie miałam pojęcia co się dzieje, czułam się zagubiona. Nie orientowałam się kto jest kim dla kogo. Takie zagubienie minęło po przeczytaniu kilkudziesięciu stron. I to dopiero wtedy zaczęłam odczuwać radość z lektury oraz niechęć do powrotu do spraw przyziemnych.
Ktoś mógłby powiedzieć, że akcja toczy się wokół jednego tematu: dzieci. To prawda, lecz każda z...

nieperfekcyjnie | 2016-09-07
Przeczytana: 05 września 2016

Dziecko to mała, bezbronna i krucha istotka, która potrafi namieszać w życiu każdego człowieka. Takowe maleństwo wywraca wszystko do góry nogami, bo jego pojawienie się sprawia, że nic nie jest już takie same. Niektórzy mają pełną świadomość tych zmian i pragną ich, ze wszystkich sił dążąc do zostania rodzicem. Z kolei inni czują ogromny strach przed tak wielką odpowiedzialnością - kiedy dopada ich, są przerażeni, a nawet zdruzgotani. Wszystkie odczucia są normalne oraz zrozumiałe, jednak warto mieć na uwadze dobro dziecka, które samo nie prosiło się na świat.

Lakeview to niewielkie miasteczko, gdzie każdy zna każdego. Nina przyjeżdża do rodzinnej miejscowości, zatrzymując się u małomównego i wycofanego ojca, ponieważ przeżywa rozstanie z mężczyzną, który skrywał przed nią swój rzeczywisty stan cywilny. Trish jest dziennikarką pracującą w miejscowej gazecie, która nie spełnia się w swojej robocie, gdyż...

beataj | 2016-08-08
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Splątane losy kobiet, które łączy jedno - dziecko, a dokładnie ciąża. Każda patrzy na sprawę z innej perspektywy, każdą inaczej dotykają problemy czy okoliczności i każda też inaczej odbiera ten temat. Wszystko to opisane w sympatyczny sposób, w sam raz na letnie popołudnie

beatka18 | 2016-08-02

Książka dla kobiet,
o kobietach,
o problemach macierzyńskich
i problemach partnerskich.
6 przyjaciółek,4 ciąże,3 mężatki,2 kochanki i 1 gwiazda TV.
Każda historia jednej z bohaterek bardzo mi się podobała i nie ma do czego się przyczepić.Każda z nich ma inny problem do rozwiązania i musi stawić mu czoło.
Książka bardzo życiowa i realna.

Agata | 2016-05-10
Przeczytana: 04 maja 2016

Macierzyństwo ma różne oblicza. Dla niektórych kobiet jest tym upragnionym i wyczekanym, a dla drugich niezbyt przyjemną niespodzianką, która zepsuje wszystko. Jak by jednak nie podchodzić do ciąży, bycia matką i dziecka, jego pojawienie się zawsze zmienia wszystko. Pytanie tylko - dla kogo na lepsze, a dla kogo na gorsze?

W "Ile kosztują marzenia" poznajemy trzy różne kobiety, mierzące się z tematem macierzyństwa. Jedną z nich jest Hollywoodzka aktorka, Ruth Seymour, która wraca do rodzinnego Lakeview na kilka letnich miesięcy. Niestety, przed samym wyjazdem, za sprawą burzliwej nocy z przystojnym aktorem, zrobiło się o niej głośno w mediach. Ruth wraca do domu w atmosferze skandalu, a na dodatek ma okropne przeczucia - czy jej jednorazowa przygoda z przystojnym kolegą z planu nie będzie miała poważniejszych konsekwencji?
Z kolei Jess...

| 2016-04-19

Macierzyństwo to temat rzeka. Budzi różne emocje, często nawet skrajne. Kobiety mają całkowicie różne podejście do dzieci, tego, jak powinny być wychowywane i czy w ogóle zdecydować się, aby powołać na świat maleństwo i wziąć za nie pełną odpowiedzialność. Gdy zobaczyłam o czym jest ta książka, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Nie po to, aby odpowiedzieć sobie na jakieś pytania czy coś udowodnić, ale zobaczyć zupełnie różne punkty widzenia.

Ella znajduje na schodach swojej kawiarni katon. Nie spodziewając się żadnych zamówień tego dnia, zagląda do środka znajdując niemowlę. Kto i dlaczego podrzucił małą dziewczynkę do Elli?
Dwadzieścia pięć lat później widzimy grupę kobiet. Ich życie biegnie zupełnie różnymi torami, jednak łączy je jedno. Każda z nich myśli, choć w zupełnie różny sposób, o dziecku.
Ruth jest gwiazdą Hollywood, która wraca do rodzinnego miasta, aby udzielić wywiadu do regionalnej gazety. Jedzie do Irlandii pełna obaw, po tym, jak noc wcześniej spędziła upojną...

Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Wiem, że różnie to w życiu bywa, że nigdy żadna historia nie jest identyczna, a każda decyzja tak w 100% pewna. Wiem także, że los potrafi czasem spłatać niezłego figla i naprawdę trudno się pozbierać po ciosie, który potrafi zadać. Nie urodziłam się wczoraj i znam nie jedną historię, która niestety nie zawsze kończy się happy endem. Dlatego też potrafię zrozumieć zachowania wielu osób, potrafię postawić się w ich sytuacji, choć sama na szczęście nigdy nie doświadczyłam podobnych wydarzeń. A najłatwiej jest mi zrozumieć kobiety, a już w szczególności oddane i kochające matki. To chyba ta słynna solidarność jajników w tym momencie mi się odzywa ;) Ale tak właśnie jest. Rozumiem każdą przyszłą lub obecną mamę, która nie widzi świata poza swoimi dziećmi. Kobiety, które zrobiłyby dla swoich pociech dosłownie wszystko. Sama jestem mamą i moje córki są dla mnie najważniejsze na świecie. I jestem pewna, że to się nigdy nie zmieni. Dlatego też cieszę się, że autorka tejże powieści właśnie...