Wyzwanie czytelnicze LC

Kicia Kocia na traktorze

Seria: Kicia Kocia
Wydawnictwo: Media Rodzina

Kicia Kocia odwiedza wujka na wsi. Zachwyca się traktorem, który wujek kupił do pracy w sadzie. Po powrocie do domu zaprasza Packa i razem bawią się w sadowników. Kicia Kocia to bohaterka serii książeczek autorstwa Anity Głowińskiej dla najmłodszych czytelników. Tytułowa rezolutna kotka wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie...

Kicia Kocia to bohaterka serii książeczek autorstwa Anity Głowińskiej dla najmłodszych czytelników. Tytułowa rezolutna kotka wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu.
Kicia Kocia podbiła serca maluchów: przygody kotki, które autorka ilustruje za pomocą wyraźnych dużych kształtów i wyrazistych barw, są sympatyczną lekturą już dla dzieci 2-letnich. Do tej pory w serii ukazało się trzynaście tytułów.

Tytuły z serii Kicia Kocia znajdują się na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/prod/1189/Kicia-Kocia-na-traktorze

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1189/Kicia-Kocia-na-traktorze

nieperfekcyjnie | 2018-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

Kicia Kocia odwiedza wujka mieszkające na wsi. Dowiaduje się, do czego służy traktor. Pomaga wujkowi ładować jabłka na przyczepkę ciągnika, które później można wykorzystać do wielu pysznych potraw, a także zjeść na surowo.

Zdarza się, że w dzisiejszych czasach nawet kilku(nasto)letnie dzieci nigdy nie były na wsi, znając ją jedynie z książek. Warto jednak pokazać już małym dzieciom, jak wiele dobrego dzieje się w małych miejscowościach - gdzie mieszkają zwierzęta, skąd biorą się owoce i warzywa, jak wiele pracy trzeba włożyć w to, aby różne pyszności zagościły na naszych stołach.

Kicia Kocia jest bohaterką uwielbianą przez ogrom dzieci, co jest chyba najważniejsze. Mnie osobiście nie urzeka i nie do końca rozumiem jej fenomen, ale nie jest to seria dedykowana dorosłym, dlatego nie muszę tego pojmować - grunt, że dzieciaczki są zadowolone.

Historyjki są bardzo proste, niekoniecznie okraszone morałem, co chyba najbardziej mi przeszkadza. Można wynieść wartościowe treści z...

biblioteczka_justyny | 2016-03-15
Przeczytana: 08 marca 2016

Kicia Kocia spędza dzień u wujka i dowiaduje się do czego służy traktor. Sama też może się przekonać jak to jest siedzieć w środku. Pomaga też przy zbiorze jabłek, a na koniec buduje ze swoim przyjacielem własny traktor z kartonu.

Marcelina | 2019-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2019