Kicia Kocia na traktorze

Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 5) literatura dziecięca
Media Rodzina
kicia kocia anita głowińska literatura dziecięca dla dzieci traktor gospodarstwo
Kicia Kocia (tom 5)
literatura dziecięca
2015-05-15

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

No, z jednej strony fajnie, bo Kicia pomaga rodzinie na wsi. ALE. Jedyne, co widziałam w opowiadaniu, to Kicia na traktorze, a pamiętam wydarzenia, kiedy dzieciaki w ciągniku równały się z niebezpieczeństwem (głównie z winy rodziców, niedopilnowania albo "Boskiego Planu"...). Wiecie, wychowałam się na wsi, niejednemu rękę presa urwała i niejednego koło rozjechało. Dlatego...

Kicia Kocia znowu w akcji. Tym razem nasza bohaterka jedzie do wujka na wieś. Poznaje tajniki pracy w sadzie oraz funkcjonowanie traktora. Dowiaduje się, do czego służy ten pojazd i jak ważny jest na wsi. Ma możliwość przejechania się ciągnikiem i pomaga wujkowi zbierać jabłka. Po powrocie do domu wraz z kolegą tworzą z kartonu zabawkowy traktor. Dla dzieci może być to...

Od urodzenia mieszkam na wsi, a dopiero Kicia Kocia uświadomiła mi, dlaczego synonimem słowa "traktor" jest rzeczownik "ciągnik". Czad!
Dużo wcześniej umiałam śmigać tego typu pojazdem, niż osobówką. Ach, cóż to były za czasy!

Kicia Kocia odwiedza wujka mieszkające na wsi. Dowiaduje się, do czego służy traktor. Pomaga wujkowi ładować jabłka na przyczepkę ciągnika, które później można wykorzystać do wielu pysznych potraw, a także zjeść na surowo.

Zdarza się, że w dzisiejszych czasach nawet kilku(nasto)letnie dzieci nigdy nie były na wsi, znając ją jedynie z książek. Warto jednak pokazać już małym...

Kicia Kocia spędza dzień u wujka i dowiaduje się do czego służy traktor. Sama też może się przekonać jak to jest siedzieć w środku. Pomaga też przy zbiorze jabłek, a na koniec buduje ze swoim przyjacielem własny traktor z kartonu.

• Dla dzieci
  • 2018