Kicia Kocia na traktorze

Okładka książki Kicia Kocia na traktorze Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia na traktorze
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 15) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 15)
Kicia Kocia
Media Rodzina
2015-05-15
2015-05-15
24 min.
kicia kocia anita głowińska literatura dziecięca dla dzieci traktor gospodarstwo

Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld
Snów kolorowyc... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Feluś i Gucio idą do przedszkola Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin
Miłość Astrid Desbordes, P...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem, ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Bardzo pomysłowa część. Uczy dzieci o wykorzystaniu pojazdów mechanicznych do różnych robót. Dzieci mogą teorię zastosować później w zabawie, utrwalając wiedzę , którą nabyły. Ma to duży wpływ na rozwój dziecka. Przykładowo traktor znajduje zastosowanie do prac polowych, do przewozu kłód drzewa w leśnictwie, do przewożenia materiałów budowlanych na placu przestrzeni sektora publicznego, przy transporcie dużych zwierząt hodowlanych jak konie, w sadownictwie do przewozu skrzynek z jabłkami. Dzieci dostają nawet instruktaż jak wykonać samodzielnie traktor z przyczepką z pudełek po butach. Lektura okazała się bardzo zajmująca dla moich dzieci. Całe popołudnie malowały i robiły własnoręczny traktor z tektury. Książeczkę kazały sobie czytać cztery razy pod rząd.

Polecam całą serię!

Dzieci uwielbiają traktory, uwielbiają też Kicię Kocię – więc nie ma lepszego pomysłu na dobrą zabawę przy lekturze. Tutaj Kicia odwiedza wujka na wsi i jak to na wsi jest mnóstwo ciekawych rzeczy do obejrzenia i jeszcze więcej do zrobienia. Poznaje wujkowy sad, towarzyszy mu przy pracy i to wszystko podane miłym tekstem z ciekawymi obrazkami. Później wraca do domu i raz jeszcze chce przeżyć to samo odtwarzając to czego doświadczyła. Czasem i dorosłym przydaje się wiedza z tak prostych książeczek – dzięki niej zrozumiałem czemu na traktor mówi się często ciągnik. Naprawdę niezwykłe jest to, że posługujemy się słowami nie zastanawiając się nad źródłem ich znaczenia.

2095
2033

Książka „Kicia Kocia na traktorze” Anity Głowińskiej zabiera nas do piątego tomu cyklu „Kicia Kocia”.
Poznajemy małą kotkę, która przeżywa różne przygody i rozterki związane z okresem przedszkolnym.
W tej części Kicia Kocia jedzie z wizytą do wujka na wieś. Dowiaduje się do czego potrzebny jest traktor. Wizyta w sadzie okazuje się świetną przygodą, z której przywozi całą skrzynkę jabłek. Po powrocie do domu Kicia Kocia będzie bawiła się z Packiem w to, co przeżyła na wsi.
Przedszkolaki zachwycone. Uwielbiają poznawać tematy, które są dla nich interesujące. Mieszkając w wielkim mieście niektóre dzieci nie widziały nigdy na oczy żywych zwierząt lub traktora.
Książka posiada piękne ilustracje, którymi zachwycały się moje przedszkolaki.
Mam nadzieję, że kiedyś wszystkie części Kici Koci zostaną wydane w twardej oprawie.

2077

No, z jednej strony fajnie, bo Kicia pomaga rodzinie na wsi. ALE. Jedyne, co widziałam w opowiadaniu, to Kicia na traktorze, a pamiętam wydarzenia, kiedy dzieciaki w ciągniku równały się z niebezpieczeństwem (głównie z winy rodziców, niedopilnowania albo "Boskiego Planu"...). Wiecie, wychowałam się na wsi, niejednemu rękę presa urwała i niejednego koło rozjechało. Dlatego też hm, praca na roli okej, praca w sadzie okej, ale z daleka od maszyn. Przynajmniej z daleka z małymi dzieciakami.

Kicia Kocia znowu w akcji. Tym razem nasza bohaterka jedzie do wujka na wieś. Poznaje tajniki pracy w sadzie oraz funkcjonowanie traktora. Dowiaduje się, do czego służy ten pojazd i jak ważny jest na wsi. Ma możliwość przejechania się ciągnikiem i pomaga wujkowi zbierać jabłka. Po powrocie do domu wraz z kolegą tworzą z kartonu zabawkowy traktor. Dla dzieci może być to motywacja do stworzenia własnego środka lokomocji. Seria Kicia Kocia jest jedną z najczęściej wybieranych pozycji do czytania z dzieckiem. Są tu proste, zwykłe historie obrazujące codzienne życie oraz kolorowe, nieskomplikowane obrazki. Dzieciom się podoba, a to najważniejsze.

Od urodzenia mieszkam na wsi, a dopiero Kicia Kocia uświadomiła mi, dlaczego synonimem słowa "traktor" jest rzeczownik "ciągnik". Czad!
Dużo wcześniej umiałam śmigać tego typu pojazdem, niż osobówką. Ach, cóż to były za czasy!

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Super książeczki dla najmłodszych i nie tylko, bardzo edukacyjne i mimo, że nie mam 8 lat jak moja córa, której książeczki się bardzo podobają, uwielbiam je czytać razem z nią:)to jest super pomysł na spędzenie czasu razem:) polecam!

Tym razem Kicia Kocia ma do czynienia z traktorem. Dzięki książeczce dzieci dowiadują się m.in do czego służy traktor, jak można go wykorzystać oraz poznają jego inną nazwę.

Ulubiona Kicia Kocia mojego 2 latka.

Ulubiona Kicia Kocia mojego 2 latka.

• Dla dzieci
  • Kicia Kocia