Noc na ulicy Czereśniowej

Wydawnictwo: Dwie Siostry
Nacht-Wimmelbuch
książka obrazkowa
Róża_Bzowa

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Nocna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Zapada noc. Ludzie i zwierzęta układają się do snu. Ale nie wszyscy spędzą tę noc w ciepłym łóżku. Niektórzy wybrali się na nocne czytanie do biblioteki. Albo na festyn w parku, by podziwiać...

Zapada noc. Ludzie i zwierzęta układają się do snu. Ale nie wszyscy spędzą tę noc w ciepłym łóżku. Niektórzy wybrali się na nocne czytanie do biblioteki. Albo na festyn w parku, by podziwiać fajerwerki. Inni wolą spacer przy świetle księżyca. A są i tacy, którzy ruszają w pościg za włamywaczem. Zobacz, jak wiele się dzieje na ulicy Czereśniowej w ciepłą letnią noc.

Każda strona tej książki to barwna, pełna szczegółów i postaci ilustracja przedstawiająca fragment miasta. Na kolejnych rozkładówkach odnajdujemy tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia. Wypatrywanie ich i układanie opowieści o ich przygodach to wciągająca zabawa na długie godziny.

Ciepłe ilustracje Rotraut Susanne Berner, jej sympatyczni bohaterowie, humor i pogodny klimat ulicy Czereśniowej oczarowały już tysiące małych czytelników na całym świecie. „Noc na ulicy Czereśniowej” razem z „Wiosną...”, „Latem...”, „Jesienią...” i „Zimą” tworzy serię, która jak dotąd ukazała się w 15 krajach w łącznym nakładzie niemal 1 000 000 egzemplarzy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/

Zuza | 2019-08-16
Przeczytana: czerwiec 2019

Dla mnie najlepsza ze wszystkich części Ulicy Czereśniowej, bo nawet jak zimą oglądam te nocne spacery, to mi się od razu cieplej robi. Córka uwielbia wszystkie części, więc trudno mi powiedzieć, co najbardziej lubi akurat w tej części. Książka to wielogodzinnego oglądania, opowiadania przez rodziców, a potem idealna do samodzielnego "czytania" historyjek przez dzieci. Na jej stronach dziecko o to poproszone chętnie pokazuje osoby i przedmioty, liczne scenki są wspaniałą okazją do wytłumaczenia dzieciom różnych zdarzeń i sytuacji. Dla starszych dzieci fantastycznie się nada do wyszukiwania tych samych osób/miejsc/zwierząt. Kupiona maluszkowi, służy przez ładnych kilka lat.

monika | 2019-02-10

Po raz kolejny wybrałam się z moją córcią na ulicę Czereśniową, tym razem nocą i muszę przyznać,że była to całkiem udana wyprawa, trochę nostalgiczna, trochę tajemnicza ale wciągająca...:-)

Ksiazkowy_las | 2018-10-19
Przeczytana: 05 września 2018

Bestsellerowa seria ulicy Czereśniowej to książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Wspaniała! Piękne ilustracje... Kopalnia historii do poduszki ❤️
https://www.instagram.com/zaczytana.mama_books/?hl=pl ig

Yanka | 2018-10-18

Ta ksiazka i cala seria jest wspaniala. Nie jest to latwa pozycja dla rodzica bo trzeba sie wysilic zeby do tej ksiazki dziecko zachecic. Mi wysilanie sie sprawia przyjemnosc. Moza wymyslac rozne historie i czekac az maly czlowiek zacznie pytac co chwila dlaczego? a dokad? a cos sie stalo?
Polecam ta ksiazke serdecznie wszystkim rodzicom.

Kupiłam ją jako pierwszą z serii, wybrałam po długim namyśle spośród innych „Czereśniowych”, bo wydarzeń jest niezbyt dużo, a córka miała wówczas zaledwie 18 miesięcy i nie chciałam jej przytłoczyć.
W tej części też najprościej dostrzec związki między wydarzeniami i postaciami, właśnie dzięki lekkiej ascezie, która odróżnia „Noc...” od pozostałych części (mało się dzieje).
Zakup okazał się strzałem w 10-tkę.
Nie zliczę jak wiele chwil spędziłyśmy nad tą książką.
Dziecko może ją oglądać z rodzicem lub samo, przekaz jest bardzo czytelny.
Kartonowe strony zapewniają książce wytrzymałość; nasz egzemplarz właściwie się nie zniszczył, mimo, że jest w ciągłym użyciu.
Warto mieć chociaż jedną część o ulicy Czereśniowej, a mnie właśnie „Noc...” podoba się najbardziej.

Agata | 2018-02-14
Przeczytana: 14 stycznia 2018

Ta książka tak bardzo spodobała się mojej 4-letniej córce, że przez pewien czas musieliśmy ją codziennie "czytać." Książka nie ma gotowych zdań do czytania przez rodzica, ale to tym lepiej, bo historia za każdym razem jest nieco inna i dziecko może zupełnie samo ją tworzyć.

Ida | 2017-03-27
Przeczytana: 27 marca 2017

Śmiesznie umieszczać taką książkę na półce "przeczytane", choć i ją możemy "czytać" na wiele sposobów.
Nie ma tekstu więc kreatywność jest tutaj mile widziana :)

Można pójść na tzw. łatwiznę, podać dziecku i niech ogląda samo, ale...No właśnie nie o to przecież chodzi. My, dorośli jesteśmy po to, by dzieci mogły nas pytać i byśmy im tłumaczyli, wyjaśniali i opowiadali o świecie. A opowiadać można wiele na podstawie widzianych ilustracji.

Mamy latające w tle nietoperze i sowy, które można zobaczyć wyłącznie w nocy, a więc dla dzieci z pewnością zwierzęta tajemnicze. Są ludzie, pilnujący nocą porządku i bezpieczeństwa i mowa nie tylko o policji. Znajdziemy też wszędobylskie koty a nawet skradającego się złodzieja.
Widzimy, jak wygląda noc w sklepach, mieszkaniach, muzeum, na dworcu kolejowym albo stacji benzynowej, a nawet na pastwisku.

Proste, pomysłowe i wymagające koncentracji, kreatywności i spostrzegawczości. Jeśli spełnimy chociaż jedno z tych wymagań, zabawa jest...

casia | 2016-10-18
Przeczytana: 18 października 2016

Rewelacyjna.
Nie wiem na czym polega różnica, ale akurat "Noc" przypadła mojemu niemal 2-latkowi najbardziej do gustu. Oj chyba ją w końcu kupimy (ta którą "czyta" jest z biblioteki). Chyba wszystkie części są tak samo zajmujące, ale piesek podkradający kapelusz skradł też serce mojego brzdąca:)
Polecam szczególnie dla młodych fanów szukania szczegółów i pokazywania ich paluszkiem z okrzykiem: "TOO"

Ledarg1916 | 2016-04-24

Świetny przykład na to, że książka bez słów też może się dzieciom spodobać i pobudzić ich do myślenia. Polecam!

Kotkad | 2016-03-30
Przeczytana: 12 marca 2016

To już nasza kolejna wizyta na ulicy Czereśniowej. Jeśli ktoś już się spotkał z tą serią to wie że nie ma tu grama tekstu ale za to obraz jest kolorowy, ma wiele szczegółów i książkę można oglądać non stop, miesiącami i nadal dzieciaki znajdują elementy których do tej chwili nie widzieli. Polecam, na pewno rozwija wyobraźnie i spostrzegawczość dzieci