Książka Roku 2018

Feluś i Gucio idą do przedszkola

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Barbara

Feluś ma trzy lata i właśnie pierwszy raz idzie do przedszkola. Razem z rodzicami przygotowuje się na to wydarzenie. Wspólnie wybierają plecak i kompletują wyprawkę. Chłopiec pakuje też swojego najwierniejszego kompana, misia Gucia – razem wyruszą w nieznane. Dowiedzą się, jak wyglądają sale, co będą robić, w jakich zajęciach i wydarzeniach będą uczestniczyć. Feluś ma mnóstwo pytań. Czy spotka znajome dzieci? W czym pomoże mu pani? A co będzie, jeśli nagle zatęskni za mamą?
Jeśli zbliża się moment, w którym i Wasze dziecko pójdzie do przedszkola, ta książeczka pomoże całej rodzinie oswoić się z nową sytuacją. Ciepłe i pogodne ilustracje pokazujące wnętrze przedszkola i wybrane chwile z przebiegu dnia zachęcą do radosnego wyczekiwania, a wspólne czytanie stanie się pretekstem do rozmów. Dzięki temu Wasze dziecko będzie spokojniejsze i z radością powita nowych kolegów.

źródło opisu: https://nk.com.pl/felus-i-gucio-ida-do-przedszkola/2512/ksiazka.html

źródło okładki: https://nk.com.pl/felus-i-gucio-ida-do-przedszkola/2512/ksiazka.html

książek: 1990
AnnaSikorska | 2018-03-25

Zapisaliście swoją pociechę do przedszkola i teraz czekacie czy się dostało lub już wiecie, że od września Wasza pociecha zacznie nowy etap w swoim życiu? To najlepszy czas na lektury i opowieści o przedszkolu oraz odwiedziny przyszłego miejsca uczęszczania. Warto dowiedzieć się od dyrekcji czy można korzystać z boiska przedszkolnego w czasie nieobecności dzieci z grup przedszkolnych. My mieliśmy dużo szczęścia i nie było z tym problemu. Do tego warto sięgnąć po odpowiednie lektury pokazujące, że przedszkole to niezwykłe miejsce. Najlepiej nie mówić dziecku: „Będziesz od września chodzić do przedszkola” tylko powiedzieć: „Jak będziesz starsze to możesz iść do przedszkola” i wtedy snuć opowieści o zabawach. Przedszkole powinno być w nich ciepłym miejscem z miłymi paniami, nowymi zabawami i dziećmi. Ponad to zachęcam do traktowania przedszkola jako nagrodę: jeśli nauczysz się korzystać z nocniczka, ubierać samodzielnie itd. to poślę cię do przedszkola, w którym będzie dużo świetnych...

nieperfekcyjnie | 2019-01-10
Przeczytana: 07 stycznia 2019

Etap przedszkolny jeszcze przed nami - na pewno najbliższe 1,5 roku Jaś spędzi w domu ze mną i młodszą siostrą. Niemniej z uwagi na potrzebę pogłębiania wiedzy na różne tematy, co jakiś czas rozmawiamy o przedszkolu czy szkole i czytamy książki o owych placówkach. Tym razem do naszej biblioteczki trafił tytuł "Feluś i Gucio idą do przedszkola".

Przed Felusiem bardzo ważne wydarzenie - pierwszy dzień w przedszkolu! Trzylatek jest przepełniony obawami, ale szybko okazuje się, że strach ma wielkie oczy. Razem z nim i jego przyjacielem Guciem kompletujemy wyprawkę, bawimy w różnych przedszkolnych kącikach, tworzymy prace plastyczne, wychodzimy na podwórko, leżakujemy i jedziemy na wycieczkę. Okazuje się, że przedszkole to naprawdę ciekawe miejsce, gdzie nie ma czasu na nudę.

Moje wykształcenie oraz doświadczenie pozwalają mi stwierdzić, iż przedstawione wydarzenia są mocno wyidealizowane. Czy to dobrze, czy...

sweeciak | 2018-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

“Feluś i Gucio idą do przedszkola” to książeczka, która urzekła mnie od samego początku. Wpadła także w gust naszego szkraba, który uwielbia ją przeglądać, dopytywać co jest na obrazkach a także słuchać opowiadania. Mam nadzieje, że dzięki temu jego przedszkolna przygoda, która rozpoczyna się niedługo przebiegnie sukcesem.

Podsumowując, owa książeczka powinna znaleźć się w biblioteczce każdego szkraba, który będzie miał zamiar stawiać pierwsze przedszkolne kroczki. To idealna pozycja aby porozmawiać o zmianach, które go czekają, o przyjemnościach ale także i o smutkach.

Przeczytana: 14 marca 2018

Uwielbiam książki wydawnictwa Nasza Księgarnia i w tym momencie wcale nie przesadzam, bo zdecydowanie większość z nich marzy mi się mieć na naszych półkach w domowej biblioteczce :) Ale wiadomo, że nie można mieć wszystkiego i czasem po prostu trzeba się ograniczać i ja tak się właśnie staram robić w przypadku ulubionych wydawnictw i ich nowości książkowych.

Tym razem jednak nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki ponieważ jest to opowieść o małym Felusiu, który właśnie wybiera się do przedszkola. No przecież to jest książka wręcz idealna dla nas! Już za kilka dni zaczynają się zapisy do przedszkola i ja mam zamiar zgłosić tam mojego Dominika :) Jeśli się nam uda dostać to moje dziecko po lekturze tej fajnej książeczki będzie już idealnie przygotowane na to co go czeka w przedszkolu ;)

Dominik lubi książki, uwielbia je przeglądać, uwielbia kiedy ja mu czytam lub kiedy razem je oglądamy... Tę książeczkę, którą dzisiaj mam okazję Wam zaprezentować polubił od pierwszego...

Warto sięgnąć po tą książkę, jeżeli Wasze dziecko jest w trakcie adaptacji do przedszkola, lub wkrótce się do niego wybiera. Przedstawiona została panorama różnych aktywności i sytuacji przedszkolnych. Można się zatrzymać przy każdym z zagadnień i omówić z dzieckiem jego przeżycia czy wątpliwości.
Ilustracje utrzymane w nowoczesnym, pozytywnym stylu.

Nie jest to jakiś mój hit, ale sięgamy dość często po tą książkę.
Sprawdza się zwłaszcza wtedy, kiedy córka choruje i długo nie chodzi do przedszkola; Możemy wówczas powspominać, zatęsknić za przedszkolem.
Rodzic może też sporo się dowiedzieć o tym co się dziecku przydarzyło albo o relacjach z kolegami.

Armin | 2019-01-10
Na półkach: 2018, Dla dzieci, Przeczytane