Percy Jackson's Greek Heroes
Mirror_of_soul

Kto uciął głowę Meduzie? Kogo wychowała niedźwiedzica? Kto ujarzmił Pegaza? Wie to doskonale każdy heros, a Percy Jackson opowie wam o bohaterskich czynach Perseusza, Atalanty, Bellerofonta i wielu innych greckich bohaterów. Ten zbiór opowieści w zabawnym, swobodnym stylu, do jakiego Percy przyzwyczaił już czytelników („Sam miałem swego czasu złe doświadczenia, ale herosi, o których wam...

Ten zbiór opowieści w zabawnym, swobodnym stylu, do jakiego Percy przyzwyczaił już czytelników („Sam miałem swego czasu złe doświadczenia, ale herosi, o których wam opowiem, to oldskulowe przykłady totalnego pecha. Dzielnie schrzanili wszystko, czego nikt przed nimi nie zdołał schrzanić…”), z dynamicznymi ilustracjami Johna Rocco, doskonale uzupełni kolekcję każdego fana twórczości Ricka Riordana – oraz każdego, kto potrzebuje herosa.
Szykujcie zatem płonące włócznie. Zakładajcie lwie skóry. Polerujcie tarcze i nie zapomnijcie włożyć strzał do kołczanu. Cofamy się w czasie o cztery tysiące lat, żeby ścinać głowy potworom, ratować królestwa, wpakować paru bogom strzały w tyłek, najechać na Królestwo Podziemi i okradać złych ludzi. A następnie, w ramach deseru, ginąć tragicznie i w męczarniach. Gotowi? Doskonale. Do dzieła!

źródło opisu: galeriaksiazki.pl

źródło okładki: galeriaksiazki.pl

Opinie czytelników (2007)
MarCyśka | 2016-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2016

Podobnie jak w "Greckich bogach". Dużo humoru, szybka akcja i mity opowiedziane w oryginalny i świetny sposób! Idealne dla fanów mitologii greckiej i Percy'ego Jacksona" :)

Attia | 2016-04-21
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Niesamowita książka! Żałuje, że nie mam jej na własność, bo niektóre momenty rozbawiły mnie do łez. Dosłownie! Zalewając się łzami dzwoniłam do najlepszej przyjaciółki i czytałam jej poszczególne fragmenty książki ;p Autor w niezwykły sposób opisuje kilku chyba najbardziej znanych herosów. Świetnie się czyta ze względu na bardzo współczesny język autora i wiele przezabawnych momentów. POLECAM =D

Dominika | 2015-12-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Od zawsze nie lubiłam historii - po prostu nudziła mnie niemiłosiernie. Ale gdyby moje podręczniki napisał Riordan… cóż, wtedy chyba stałaby się moim ulubionym przedmiotem.
Tym razem Percy Jackson opowiada nam o greckich herosach - znane wszystkim historie, niektóre bardziej, niektóre mniej, przedstawia w humorystycznym świetle. Czyta się szybko, przyjemnie, można się pośmiać, zagłębić w świat mitologii greckiej.
Nic dodać, nic ująć - książka jest świetna. Polecam!

zlatawiecz | 2016-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Jak dużo wiecie o herosach z mitologii greckiej? Pomijając Percyego, Annabeth i pozostałych bohaterów książek Ricka Riordana? Pewnie tyle co ja(w większości przynajmniej). Był Herkules, który 12 razy podejmował pracę i miał kiepskiego pracodawcę. Achilles był niezwyciężony, ale dostał w piętę. Psyche była piękna. Perseusz przeżył. Tezeusz zabił wielkiego Minotaura. I tak dalej.
A co powiecie na to, aby dowiedzieć się trochę więcej o bohaterach Grecji? Nie wiecie jak?

To przeczytajcie "Greccy herosi według Percyego Jacksona". Znacie mity na pamięć? To i tak przeczytajcie. Dowiecie się trochę więcej albo pozbędziecie się kurzu osadzonego na tej wiedzy albo po prostu będziecie mieli okazję umrzeć ze śmiechu;)

Riordan nadal jest naj!

Lexie | 2018-06-27
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Dobrze napisana, pełna humoru typowego dla Riordana (czyli świetnego!). Świetna pozycja dla młodszych (i nie tylko) czytelników, którzy chcą poznać greckich herosów. Przyznaję, że książkę czyta się zdecydowanie żmudniej niż powieści o Percym, ale i tak były całkiem fajne (chociaż czytałam ją pół roku).
Oczywiście nie ma się co przywiązywać do bohaterów, bo jak wiadomo, herosi zazwyczaj kończą jakąś dziwną śmiercią. Jeśli lubicie klimaty „najgłupszych śmierci”, to jest to książka dla was.
Książka ma też sporo ładnych ilustracji.

Karolina | 2017-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Znakomita kontynuacja historii o mitycznych bogach, herosach, potworach itp. Percy Jackson tym razem przybliża nam historię dwunastu herosów, którzy w jakiś sposób zapisali się na kartach mitologicznych historii. Znów w zabawny i nieco groteskowy sposób poznajemy losy np. Dedala, Heraklesa, Orfeusza czy Tezeusza. Fani serii o Percy'm Jacksonie na pewno nie będą się nudzić. Polecam

Fajerwerka | 2015-12-27

Miło jest ponownie wrócić do świata bogów, herosów, potworów i co najważniejsze - miło ponownie spotkać Percy'ego i jego humor! Doprawdy Rick Riordan ma niezwykły talent do opisywania poważnych sytuacji zabawnym językiem. W niektórych momentach nie wiedziałam już nawet, co jest częścią oryginalnego mitu, a co jego śmiesznym dopiskiem.
Polecam dla wszystkich fanów twórczości Riordana, ale też i tych, którzy spotykają się z nią po raz pierwszy. Naprawdę warto!

Wixa | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

To pierwsza książka autorstwa Ricka Riordana po którą sięgnęłam i jestem po prostu zakochana w humorze i stylu pisania tej książki, a do tego te cudowne ilustracje Johna Rocco! Polecam ją każdemu kto chce dowiedzieć się czegoś o starożytnej Grecji i herosach w bardzo przyjemny sposób.

Terry1001 | 2017-03-08
Przeczytana: 08 marca 2017

Fajnie opisany świat herosów. Łatwiej się czyta niż mitologie grecką.

Zjawa_Twojego_Life | 2017-02-16

Witaj w starożytnej Grecji. Dzięki tej książce poznasz świat herosów. Herosi przypomną ci, że twoje życie nie jest kiepskie. Porównaniu z przygodami herosów ciesz się tym co masz.

Już sam tytuł mówi o czym będzie książka. Książkę poznajemy z perspektywy współczesnego herosa Percy'ego Jacksona. Nawet na moment nie zapomnisz o tym fakcie, ponieważ Percy zawsze zostawi swój komentarz. Mity, które były zawsze dramatyczne i z grozą toną w humorze. Wszystko jest dobrze przemyślane, więc tylko może zachęcić do poznania mitologii greckiej. Jeśli nie znasz serii Percy'ego Jacksona nie przejmuj się tylko czytaj. Styl pisania jest prosty i nawiązuje do współczesności. Części tekstów wywoła uśmiech, a nawet śmiech. Emocji dodają ilustracje, które są małymi dziełami sztuki. Idealnie oddają chwilę. Więc przygotujcie miejsce i miecze na grecką mitologię

zobacz kolejne z 1997