Kup teraz - 13 ofert w cenie od 31.90 zł do 45.16 zł

Greccy Herosi według Percy'ego Jacksona

Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Świat według Percy'ego Jacksona fantastyka, fantasy, science fiction
Percy Jackson's Greek Heroes
Świat według Percy'ego Jacksona
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Fulińska
Percy Jackson Rick Riordan fantastyka herosi bogowie mity

Jak na młodzieżową książkę- rewelacyjna. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na piękne ilustracje. Książka napisana z nieco innej perspektywy, ale pokłony dla Ricka Riordana!

No cud miód malina greckie mity

Pięknie wydana, cudne ilustracje i bardzo dobre wprowadzenie do mitologii, dla młodszych. Parandowski był nudny i nigdy bym nie wciągnęła się w mity gdybym nie poznała innych wersji tych opowieści.

Rick Riordan jak zwykle we wspaniały sposób przedstawił czytelnikowi stare mity. Jego humorystyczny, błyskotliwy styl na nowo odkrywa mity, czyniąc je bardziej przystępnymi i zapadającymi w pamięć. Książka idealna, chcąc nieco się dowiedzieć i przy okazji rozerwać, jako że spośród dwunastu herosów - i herosek - opisanych przez autora znalazło się kilku wcześniej mi nieznanych.

Ciekawy dodatek do percyego jacksona

Chociaż większość postaci już znałam i kojarzyłam mity z nimi związane, miałam ogromną przyjemność przypominania sobie jeszcze raz ich historii. Pragnę dodać, że książka razem z "Greccy Bogowie według Percy'ego Jacksona" stanowi świetne powtórzenie przed sprawdzianem z mitologii na język polski :-)

Bardzo przyjemny styl, dopasowany do charakteru postaci opowiadającej, unowocześnione wersje mitów tak naprawdę są bezproblemowe do odczytania z oryginalną fabułą – dobra alternatywa powieściowa dla Parandowskiego.

Dlaczego ta książka nie jest lekturą w szkole? Uwielbiam mitologię grecką, czytałem różne wersje - Markowska, Parandowski, one wszystkie mają mnóstwo patosu, są trudne w czytaniu. Ta pozycja to historie wielu greckich herosów (Tezeusz, Herakles, Atalanta i wielu innych) w przystępnej formie, która po prostu pochłania bez reszty, z ogromną dawką humoru. Bardzo mi się podobało!

Drugi tom świata antycznego przedstawiony przez współczesnego herosa. Postać Percego Jaksona jest nam wszystkim znana z filmów o tym samym tytule, a jeśli nie to warto zobaczyć i poznać. podobnie jak pierwsza książka ta również zaskakuje świeżym spojrzeniem na greckie mity o herosach

Na półkach: , , , , ,

Jestem w trakcie czytania przygód o Percym Jacksonie i wielokrotnie brakowało mi przypomnienia niektórych mitów. Ta książka jest idealnym uzupełnienie, pojawia się w niej kilka spoilerów, ale nic bardzo znaczącego (wg mnie). Greccy bogowie jeszcze przede mną, ale też chętnie przeczytam. Język i sposób opowiadania typowy dla tego cyklu, ale książki może przeczytać każdy. Nie...

1 434
    1 039