Greccy Herosi według Percy'ego Jacksona

Okładka książki Greccy Herosi według Percy'ego Jacksona
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Świat według Percy'ego Jacksona fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Agnieszka Fulińska
Percy Jackson Rick Riordan fantastyka herosi bogowie mity

Okładka książki Przewodnik po świecie herosów Mary-Jane Knight, Rick Riordan
Ocena 7,3
Przewodnik po ... Mary-Jane Knight, R...
Okładka książki Morze potworów. Powieść graficzna Rick Riordan, Robert Venditti
Ocena 7,9
Morze potworów... Rick Riordan, Rober...
Okładka książki Złodziej pioruna. Powieść graficzna Attila Futaki, Rick Riordan
Ocena 7,4
Złodziej pioru... Attila Futaki, Rick...

Rick Riordan jak zwykle we wspaniały sposób przedstawił czytelnikowi stare mity. Jego humorystyczny, błyskotliwy styl na nowo odkrywa mity, czyniąc je bardziej przystępnymi i zapadającymi w pamięć. Książka idealna, chcąc nieco się dowiedzieć i przy okazji rozerwać, jako że spośród dwunastu herosów - i herosek - opisanych przez autora znalazło się kilku wcześniej mi nieznanych.

Chociaż większość postaci już znałam i kojarzyłam mity z nimi związane, miałam ogromną przyjemność przypominania sobie jeszcze raz ich historii. Pragnę dodać, że książka razem z "Greccy Bogowie według Percy'ego Jacksona" stanowi świetne powtórzenie przed sprawdzianem z mitologii na język polski :-)

Historie przybliżające nam życie herosów. Autor w zabawny sposób słowami Percyego opowiada o 12 greckich mitach.
Ksiązka jako lektura obowiązująca dla fanów serii. Dzięki niej można sobie przypomnieć niektóre historie z mitologii.

Jak na młodzieżową książkę- rewelacyjna. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na piękne ilustracje. Książka napisana z nieco innej perspektywy, ale pokłony dla Ricka Riordana!

Bardzo przyjemny styl, dopasowany do charakteru postaci opowiadającej, unowocześnione wersje mitów tak naprawdę są bezproblemowe do odczytania z oryginalną fabułą – dobra alternatywa powieściowa dla Parandowskiego.

Ciekawy dodatek do percyego jacksona

Ciekawy dodatek do percyego jacksona

Pięknie wydana, cudne ilustracje i bardzo dobre wprowadzenie do mitologii, dla młodszych. Parandowski był nudny i nigdy bym nie wciągnęła się w mity gdybym nie poznała innych wersji tych opowieści.

No cud miód malina greckie mity

No cud miód malina greckie mity

"Greccy Herosi według Percy'ego Jacksona" to rewelacyjny tytuł o greckich półbogach. Książka została napisana z humorem i bez patosu. Polecam ją wszystkim serdecznie.

Spoko

Spoko