Rozkaz zagłady

Tłumaczenie: Agnieszka Hałas
Cykl: Więzień Labiryntu (tom 0.5)
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
The Kill Order
Agnieszka Hałas
Sophie

Inne wydania

Zanim weszli do labiryntu padł rozkaz zagłady… „Rozkaz zagłady” to długo wyczekiwany przez fanów prequel bestsellerowej trylogii „Więzień labiryntu”, która zawładnęła wyobraźnią czytelników na całym świecie. Po pełnej napięcia i dramatycznych wyborów wędrówce przez świat ogarnięty Pożogą, który można było śledzić w poprzednich tomach tej serii, miłośnicy „Więźnia labiryntu” czekają na...

Zanim weszli do labiryntu padł rozkaz zagłady…

Po pełnej napięcia i dramatycznych wyborów wędrówce przez świat ogarnięty Pożogą, który można było śledzić w poprzednich tomach tej serii, miłośnicy „Więźnia labiryntu” czekają na kolejną porcję odpowiedzi na wiele pytań.

Co się stało zanim Thomas i reszta Streferów znaleźli się w labiryncie? Jak rozwijała się Pożoga? Jak i dlaczego w ten sposób potoczyły się losy bohaterów i całego świata? Jakie pułapki tym razem przygotował dla czytelników James Dashner?

„Rozkaz zagłady” to pełen nieustającej akcji i trzymający w napięciu do ostatniej strony czwarty tom cyklu „Więzień labiryntu”, który jest pozycją obowiązkową dla każdego miłośnika tej serii.

Sądzili, że koniec świata już nastąpił.
Zanim powstał Dreszcz, zanim zbudowano Strefę, zanim Thomas znalazł się w Labiryncie, rozbłyski słoneczne wypaliły powierzchnię Ziemi, zabijając większość populacji globu.
Najgorsze dopiero nastąpi.
Mark i Trina byli tam, gdy to się stało. Przetrwali. Ale teraz wśród ocalałych szerzy się wirus. Wirus, który sprawia, że ludzie wpadają w morderczy szał. Nie ma leku. Nie ma dokąd uciekać. Są przekonani, że istnieje sposób, aby uratować tych, którzy ocaleli – jeśli uda im się przeżyć. Bo w tym nowym, spustoszonym świecie każde życie ma swoją cenę. A dla niektórych jesteś więcej wart martwy niż żywy.
Koniec to zarazem początek.

źródło opisu: Wydawnictwo Papierowy Księżyc

źródło okładki: Wydawnictwo Papierowy Księżyc

Villiana | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

„Ludzie robią wariackie rzeczy, byle tylko przetrwać.”

Więźnia labiryntu i jego kontynuacje czytałam dość dawno temu, jakoś w okolicach, kiedy to miały swoje premiery. Nie zbierałam zbyt wielu informacji odnośnie prologu, rzuciłam się w ciemno i powiem szczerze, że spodziewałam się troszkę czegoś innego. Nie wiem czemu byłam nastawiona na Thomasa i Teresę działających w Dreszczu i na ich pracę nad labiryntem, a tymczasem cofamy się 13 lat przed labirynt, kiedy to świat jest praktycznie dopiero co po rozbłyskach słonecznych, poznajemy całkiem nowych bohaterów, którzy to musieli poradzić sobie z nową rzeczywistością i obserwujemy początki Pożogi.

Przez większą część książki nie byłam nawet specjalnie zachwycona. Bo chciałam Thomasa i już! Ale nowi bohaterowie też okazali się interesujący. Autor zaserwował prawdziwą masakrę, w myśl cytatu, który przytoczyłam na samym początku opinii. Dzieje się dużo i szybko, ale mimo wszystko zabrakło mi czegoś. Całość za bardzo skupiła się jak...

Yukiki | 2016-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Rewelacyjny prequel jednej z moich ulubionych serii. Choć spodziewałam się trochę czegoś innego, nie zawiodłam się. Książka idealnie przedstawiła mi to co działo się przed labiryntem do którego trafił Thomas. W tym przypadku to Mark odgrywa główną rolę, bohater był niesamowicie autentyczny. Bardzo mi się spodobał duet Aleca i Marka, kiedy to penetrowali okolicę i tłukli na kwaśne jabłko szaleńców, którzy nadawaliby się tylko do szpitala psychiatrycznego. Wybitna lektura.

patusia_dorota | 2016-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Jak to się rozpoczęło?

Zanim powstał labirynt, zanim kilkudziesięciu chłopaków zostało w nim zamkniętych, by odnaleźć wyjście, Ziemia zaczęła umierać. Najpierw pojawiły się rozbłyski słońca, temperatura momentalnie wzrosła, podniósł się poziom wód... Ludzie musieli walczyć o przetrwanie, walczyć o życie. A gdy zaczynali się przystosowywać, gdy powoli odnajdywali się w nowych warunkach, nadszedł rozkaz zagłady, Pożoga zaczęła zbierać krwawe żniwo. Znów wszystko zaczęło się sypać.

Nazwisko Jamesa Dashnera pewnie jest Wam doskonale znane, to autor zekranizowanej już serii powieści "Więzień labiryntu". Jak doskonale wiecie, książki, a także filmy bardzo mi się spodobały, więc gdy tylko przeczytałam, że wydawnictwo planuje wydać prequel do serii byłam przeszczęśliwa. "Rozkaz zagłady" miał wyjaśnić przyczyny, pomóc mi zrozumieć, co też miało miejsce na Ziemi, że ludzie musieli posunąć się do wysłania dzieciaków, by walczyli o przetrwanie.

Tym razem głównym bohaterem powieści jest...

Martyna | 2012-10-29
Przeczytana: 10 stycznia 2012

Świetna. Moim skromnym zdaniem prequel niczym nie ustępuje trylogii a nawet ją przewyższa. Genialnie ukazany świat z punktu widzenia osoby chorej na "Flare" . Główny bohater dający się polubić i potrafiący myśleć, w odróżnieniu od Thomasa. A zakończenie? Majstersztyk. *.*

LilCa | 2016-03-04
Na półkach: 2016, Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 03 marca 2016

Łał po prostu!James Dashner znowu zaskakuje i łamie me serce które jeszcze nie zagoiło się po „Leku na śmierć”. Mimo ze książka nie odpowie nam na wszystkie z dręczących pytań jest to wspaniały Prequl i dopełnienie trylogii. Napewno wrócę do całej serii która pozostanie w mej pamięci i sercu na zawsze.Sama nie wiem czemu po prostu ta seria wyróżnia się na tle innych przynajmniej ja tak uważam.

Marika | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015

"Co się stało zanim Thomas i reszta Streferów znaleźli się w labiryncie? Jak rozwijała się Pożoga? Jak i dlaczego w ten sposób potoczyły się losy bohaterów i całego świata?"

Ta część idealnie odpowiada na pytania z okładki. Mamy dokładny obraz tego, co działo się, kiedy rozbłyski słoneczne wypaliły Ziemię i później, kiedy pojawił się śmiertelny wirus.
Ta część jest dzieje się przed wydarzeniami trylogii Więźnia Labiryntu, jednak według mnie lepiej przeczytać ją po tych trzech książkach, inaczej od początku czytania serii wszystko będzie już wiadome. Lepiej potraktować to jako późniejszy dodatek. Choć to chyba pierwsze "opowiadanie", jakie czytałam, a jakie ma długość normalnej książki. ;)

CzekolladowaMuffinka | 2015-12-20
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak czuje się człowiek, który kocha kogoś kto traci świadomość i nie pamięta kim jest?

Jak czuć się ze świadomością, że "dziś" można umrzeć?

Jak ciężko jest pożegnać przyjaciółkę i uśmierzyc jej ból pomagając jej umrzeć?

Książka dla ludzi o mocnych nerwach. Wnosi ze sobą nowe spojrzenie na wirusa i życie w czasie jego rozwoju. Dowiadujemy się jak to się wszystko zaczęło; z jakimi problemami musieli zmagać sie Ci, którzy przeżyli: ciągła walka o przetrwanie, koczowniczy tryb życia.

Historię głównego bohatera - Marka, którą poznajemy z jego wspomnień zawartych w snach jest poruszająca. Zawarte w nich uczucia potęgują empatię dla chłopaka podczas czytania co było cudowne. Znalazłam też dziwne podobieństo między Markiem a Aleciem do Thomasa i Newta nie wiem czy taki był cel autora ale tak to osobiście odebrałam.

Poznajemy też pierwszą odporną na pożogę, małą dziewczynkę, która została odtrącona przez swoją osadę dlatego, że była "inna".

Minusy są jednak takie, że w...

loclaith | 2015-04-09
Przeczytana: 30 marca 2015

Prequel do trylogii The Maze Runner. Ok. Zaczyna się ciekawie, jest akcja, wiadomo dlaczego świat taki jest, jakim poznajemy go w TMR, że był kataklizm, apokalipsa i w ogóle. Dowiadujemy się też, skąd wziął się wirus. Wszystko dobre, ciekawie podane, czyta się szybciutko. Ale są też spore zgrzyty.
Pierwszy i najważniejszy: nie ilość, a jakość się liczy, o czym autor chyba nie pamiętał. Ta książka jest stanowczo za długa. Jako na pozycję uzupełniającą wydarzenia z TMR o "background" nie powinna taka być. Za dużo tych podróży, zawiłości i zmian planów. Za dużo zamieszania. O ile na początku bieganie, ucieczki i bijatyki z zombiakami nawet interesowały, o tyle przy trzecim takim zwrocie akcji miałam ochotę rzucić tabletem o ścianę.
I to się łączy z drugim zgrzytem: za dużo bijatyk z zombiakami. Za dużo bijatyk w ogóle.
Ale plus za zakończenie, całkiem udane. Taka fifty/fifty ta książka, spodziewałam się po niej więcej. Dla superfanów.

apaindegia | 2016-08-18
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 14 lipca 2016

Dobrze było dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi. Czytanie sprawiło mi większą frajdę zaczynając od tomu 0.5. Oglądając film ciągle zastanawiałam się dlaczego jest tak, a nie inaczej. Ten sam problem byłby gdybym czytała w tej kolejności ksiązki. Na szczęście "Rozkaz zagłady" nie zawiódł i wyjaśnia wszystko nie pozwalając nam na zbędne pytania.

aAtlanta | 2016-10-04
Na półkach: 2016, Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

Ksiązka opisuje zdarzenia( około 10 lat ) przed całą trylogią Więźnia Labiryntu. Mimo, tego faktu, nie radze od niej zaczynać. To co się tam dowiadujemy, odpowiada na istotne pytania z trylogii.
Dlaczego i kto rozprzestrzenił wirusa? Co się za tym kryło? Jak wyglądała ziemia zaraz po rozbłyskach? Jak działały ośrodki społeczne utworzone z przetrwanych ludzi? Skąd mieli środki do życia?
Te pytania są ISTOTNE do późniejszego czytania serii. To własnie na nie dostajemy odpowiedź.
Mocna, czasem wręcz brutalna, dająca do myślenia. Wydawać by się mogło, że dorównuje poprzednikom. Przecież Dashner pisał ją z myślą o fanach tej serii. Co się takiego stało, że ta ksiażką jest wręcz nudna? Kompletnie nie pasująca do stylu WL, tak jakby Dashner po wielkim szumie przestał sobie narzucać tempo. To denerwuje, to własnie ta książka najbardziej mnie zawiodła. Czekałam na nia bardzo długo i żal mi tego czasu.
Co mnie jeszcze w tej książce denerwowało? Szczęśliwe zakończenia i rozwiązywania....