Percy Jackson and the Greek Heroes

Okładka książki Percy Jackson and the Greek Heroes Rick Riordan
Okładka książki Percy Jackson and the Greek Heroes
Rick Riordan Wydawnictwo: Cykl: Świat według Percy'ego Jacksona fantasy, science fiction
Świat według Percy'ego Jacksona
Percy Jackson and the Greek Heroes
2016-05-04
2016-05-04
rick riordan mitologia

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Miedziana rękawica Holly Black, Cassandra Clare
Miedziana ręka... Holly Black, Cassan...
Okładka książki Słońce i gwiazda Mark Oshiro, Rick Riordan
Słońce i gwiazda Mark Oshiro, Rick R...
Okładka książki Przewodnik po świecie herosów Mary-Jane Knight, Rick Riordan
Przewodnik po ... Mary-Jane Knight, R...
Okładka książki Złodziej pioruna. Powieść graficzna Attila Futaki, Rick Riordan
Złodziej pioru... Attila Futaki, Rick...

„Greccy herosi według Percy’ego Jacksona” to dodatek do serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy” i „Olimpijscy Herosi”. Miałam niedawno okazję przeczytać inny dodatek z tej serii, czyli „Greccy Bogowie według Percy’ego Jacksona”, przy którym bawiłam się świetnie, a przy tym bawiłam się nawet lepiej!

Z perspektywy Percy’ego poznajemy tutaj losy wielu greckich bohaterów, które są opowiedziane w dużo lżejszy i zabawniejszy sposób niż w mitologii, więc spokojnie można podsunąć tę książkę dziecku, dla którego standardowa mitologia jest za trudna w odbiorze. Można tę książkę czytać bez znajomości innych książek Ricka Riordana, chociaż jeszcze lepiej odbiera się tę książkę, kiedy postać Percy’ego jest nam znana! Uwielbiam grecką mitologię, więc bawiłam się wspaniale, tym bardziej, że wielu z tych mitów w ogóle nie znalazłam, ewentualnie znałam interpretację tych mitów w książkach Riordana, a nie znałam pierwowzorów, więc świetnie było się z nimi zaznajomić! Jeśli interesuje Was ta tematyka, to polecam sięgnąć po obie książki z tej serii!😀❤️

Z perspektywy Percy’ego poznajemy tutaj losy wielu greckich bohaterów,...

Mity greckie w adaptacji Ricka Riordana. Książka może być traktowana jako dodatek do serii o Percym Jacksonie, lub też czytana oddzielnie. Znajdują się tu historie o Perseusza, Dedalu, Kyrene, Psyche, Tezeuszu, Orfeuszu, Faetonie, Atalancie, Heraklesie, Otrerze, Bellerofoncie i Jazonie.
Bardzo oryginalne, swoiście amerykańskie ujęcie znanych mitów. Warianty opowiadań są wierne pierwotnym wersjom. Nowością dodaną przez Riordana jest to, że bardzo uwspółcześnił te historie. Bohaterowie chodzą na siłownię i do spa, nieobce jest im korzystanie z internetu, znają ludzi kultury wywodzących się z XX wieku oraz najnowsze zdobycze techniki.
Książka napisana z dużym poczuciem humoru, szybko i lekko się czyta. Polecam.

Nie mam komentarza

Nie mam komentarza

„Nikt nie powinien znać całego swojego losu. To zbyt niebezpieczne i zbyt przygnębiające. Po prostu idź przed siebie, staraj się, jak możesz i miej nadzieję, że to wystarczy. To wszystko, co każdy z nas może zrobić.”
Jeśli nie wiecie jak skutecznie wyczyścić stajnie, chcielibyście ujarzmić Pegaza lub pozbyć się kobiety z wężami zamiast włosów - ta książka jest idealna dla Was.

“Greccy herosi według Percy’ego Jacksona” to drugi tom serii, w którym możemy znaleźć zbiór zabawnych opowiadań, dotyczących najważniejszych herosów i mitów z nimi związanych. Oprócz postaci znanych nam z lat wczesnoszkolnych i kojarzących się głównie z mitologią grecką, takich jak Herakles, Dedal i Tezeusz, możemy również poznać losy postaci, które w szkołach nie są tak dokładnie omawiane lub całkowicie pomijane. Mowa tu chociażby o Psyche, wyruszającej na wyprawę po słoiczek kremu upiększającego i wiążącej się z “niewidzialnym” mężczyzną lub o Faetonie prowadzącym słoneczny rydwan Heliosa.

Książkę czyta się niezwykle lekko, dzięki narracji prowadzonej przez samego Percy’ego Jacksona. Duża dawka rzetelnej wiedzy przeplatana jest sporą ilością dobrego humoru i zabawnych komentarzy, dotyczących herosów. Niezwykła szata graficzna oraz ilustracje wykonane przez Johna Rocco cieszą oko czytelnika, pobudzają wyobraźnię, a także idealnie dopełniają całą serię. Nie mogłam od nich oderwać wzroku - są po prostu niesamowite i świetnie oddają klimat mitów.

Mimo że seria o synu Posejdona jeszcze przede mną, zdecydowanie mogę polecić twórczość Ricka Riordana. Oprócz świetnej zabawy, w swoich książkach dostarcza on również sporą dawkę informacji, z których można wyciągnąć cenne wnioski.

Spoko

Spoko

Historie przybliżające nam życie herosów. Autor w zabawny sposób słowami Percyego opowiada o 12 greckich mitach.
Ksiązka jako lektura obowiązująca dla fanów serii. Dzięki niej można sobie przypomnieć niektóre historie z mitologii.

"Greccy Herosi według Percy'ego Jacksona" to rewelacyjny tytuł o greckich półbogach. Książka została napisana z humorem i bez patosu. Polecam ją wszystkim serdecznie.

Jak na młodzieżową książkę- rewelacyjna. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na piękne ilustracje. Książka napisana z nieco innej perspektywy, ale pokłony dla Ricka Riordana!

No cud miód malina greckie mity

No cud miód malina greckie mity