Amazonia

Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Wydawnictwo: Albatros
Amazonia

Ekspedycja naukowa doktora Carla Randa przepada bez wieści w amazońskiej dżungli. Cztery lata później wycieńczony, umierający mężczyzna, jeden z zaginionych, pojawia się w niewielkiej wiosce misyjnej. Okazuje się, że wszedł do dżungli z amputowaną przy barku ręką, a wyszedł z dwoma zdrowymi! Efekt działania nieznanej rośliny umożliwiającej regenerację tkanek. Tropem pierwszej wyprawy rusza kolejna. Wkrótce staje się jasne, że niedające się logicznie wytłumaczyć wydarzenia mogą mieć związek tajemniczym, bliżej niezbadanym plemieniem Krwawych Jaguarów, o którym jedynie szepcze się wśród tubylców. Jego członkowie umieją znikać, przynosząc śmierć każdemu, kogo napotkają. Nawet dżungla poddaje się ich woli. Szlak ekspedycji będzie naszpikowany wieloma śmiertelnymi niebezpieczeństwami, prawda zaś może się okazać nie wybawieniem, lecz zgubą...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,19,23,amazonia.html

gwiazdka | 2017-08-23
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Bardzo dobra książka przygodowa. Jeśli chodzi o sensację to już mniej mi się podobała ze względu na wiarygodność. Jakoś nie mogłam uwierzyć w te konkretne priony czy antypriony. Ale powieść ciekawa, napisana z dużą dawką talentu, pełno w niej przygód, dobrych i złych bohaterów, ciekawych postaci. Oczywiście ci dobrzy wygrywają, jak to zawsze bywa w bajkach, źli ponoszą klęskę, wydarzenia są nie zawsze wiarygodne, ale wzmacniają napięcie. Postacie ciekawe, bardzo zróżnicowane, chociaż najbardziej podobał mi się Tor-tor- kto czytał ten wie, że chodzi o zwierzę. Książka dobra dla tych, którzy lubią przygodówki oraz thrillery medyczne.

Magnis | 2018-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2018

Poszukiwałem książki Amazonia przez dłuższy czas i nareszcie przy ponownym wydaniu mogłem przeczytać, dzięki bibliotece. Dotychczasowe książki Jamesa Rollinsa zawsze zabierały mnie w przygodę połączoną z sensacyjną akcją i zapewniały sporo frajdy podczas czytania. Gdy tylko dorwałem w swoje ręce Amazonie wiedziałem, że przyjdzie niedługo czas, aby przekonać się co ma do zaoferowania. Miałem nadzieje znów zagłębić się w tajemnice i pełne niebezpieczeństw przygody. Dlatego z taka ochota zabrałem się do czytania.
Cztery lata wcześniej wysłana ekspedycja do dżungli Amazońskiej znika raptownie bez śladu. Nawet poszukiwania nie dają rezultatu i zostają odwołane, a członkowie ekspedycji uznani za zaginionych i martwych. Cztery lata później do jednej z wiosek przybywa z dżungli biały człowiek będący na skraju wytrzymałości. Okazuje się, że po identyfikacji był agentem wysłanym z CIA w celu towarzyszenia ekspedycji. Nic by nie było dziwnego, ale wszedł jako kaleka z amputowaną ręką, a...

książek: 1904

Dobra i ciekawa książka, szczególnie polecana na okres wakacji. Spora dawka przygody, sensacji, a także fikcji literackiej. Wartka akcja, szybko wciąga czytelnika. Choć końcówka nieco banalna, to uważam, że warto przeczytać.

Izabela Pycio | 2018-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

"Dżungla, nieprzenikniona i nieskończona, była tu najwyższą władzą... dobrze ukrywa swoje tajemnice."

Fantastyczna przygoda czytelnicza, pochłania się ją z szybko, radośnie i przyjemnie. Nie przypuszczałam, że dam się tak mocno zaangażować w poszukiwanie zaginionej ekspedycji i antidotum na grożącą światu pandemię. Autor zabiera czytelnika w świat dzikiej, wrogiej i nieprzystępnej dżungli, gdzie z każdej strony czyha zagrożenie i niebezpieczeństwo. Wyjątkowo zwodnicza flora, nadzwyczaj zdradliwa fauna, dziewicze tereny, a wśród nich tajemnicze, przerażające i nieuchwytne plemię. Nieujarzmiona przyroda, plemię doskonale maskujące obecność w dżungli, mordercza wędrówka, nie stanowią kompletu wyzwań, przed którymi stoją członkowie wyprawy poszukiwawczej. Choć początkowo nie zdają sobie z tego sprawy przyjdzie im się zmierzyć również z ludzką chciwością, okrucieństwem i bezwzględnością.

James Rollins przygotował mega dawkę ryzykownych przygód dla bohaterów, mistrzowsko opisuje ich...

| 2015-03-06
Przeczytana: 2015 rok

Moja pierwsza powieść Rollinsa, ale na pewno nie ostatnia!

Autor w porywający sposób zabiera nas w podróż po dzikiej i niebezpiecznej Amazonce. Towarzyszą nam uzbrojeni żołnierze armii Stanów Zjednoczonych oraz naukowcy. Ich misja ma na celu znalezienie lekarstwa na rozprzestrzeniającą się po świecie zarazę, a także odnalezienie zaginionych przed czterema laty członków ekspedycji naukowej. Po ich śladach drepczą żadni bogactwa najemnicy, po trupach dążący do osiągnięcia swego celu. Drużyna oczywiście natrafia po drodze na wiele innych niebezpieczeństw, a zakończenie może zaskoczyć.

Zdecydowanie nie brakuje tu wartkiej akcji. Polecam!

filozof | 2015-03-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo lubię czytać, czy też oglądać filmy/książki o życiu w Amazonii.
Przecież żyję tam mnóstwo zwierząt.Są i jaguary,tapiry,kapucynki,mazamy,leniwce,kacyki i wiele innych.
Ta książka to wspaniała przygoda w lesie deszczowym w Brazylii.
Piękna opowieść,taka mieszanka przygody,sensacji i akcji.
Wyprawa po zaginionych członków ekspedycji.
Zapuszczamy się w głąb lasu,poznajemy żyjących tam ludzi.
Przyrodę,nie tylko :"normalne"zwierzęta jak jaguar,czy też delfin amazoński.
Lecz i jakieś mutację,choćby drapieżne szarańczę.
Książka wciąga i nie pozwala przestać czytać.
Za e-booka dziękuję Pokręconej.

Wkp | 2018-08-11
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

WEDŁUG SCHEMATÓW

Jeśli sięgam po literaturę przygodową, najczęściej jest to wszelkiej maści klasyka gatunku, dlatego nie powinien nikogo dziwić fakt, że „Amazonia” to moje pierwsze spotkanie z prozą Jamesa Rollinsa. Skusił mnie opis książki i po części pewnie także fakt, że w ostatnim czasie na fali emocji wynikającej z nowej odsłony „Jurassic World” miałem ochotę na coś w stylu książek Crichtona. I dokładnie to dostałem. Lekką, prostą lekturę z ciekawym wątkiem przewodnim i całkiem niezłym klimatem.

Wszystko zaczyna się od mężczyzny. W jednej z amazońskich wiosek misyjnych pojawia się biały człowiek, ranny, konający, wytatuowany w sposób kojarzący się z pewnym legendarnym, praktycznie nieznanym plemieniem Krwawych Jaguarów. Przybysz kona, zostawiając po sobie jedynie zaszytą monetę, sugerującą że był żołnierzem. Wiadomość o jego śmierci dociera do Ameryki, gdzie wywołuje prawdziwy szok. Zmarły zaginął cztery lata wcześniej, kiedy wyruszył do Amazonii wraz z wyprawą Carla Randa....

Anika | 2012-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Powieść niezła szczególnie na okres wakacyjny, jednak większych zachwytów nie wyrażę. Akcja toczy się szybko, ale dość przewidywalnie. Oczywiście pozytywni bohaterowie wychodzą zwycięsko z najgorszych opresji , a ci źli zostają przykładnie ukarani. Jak dla mnie trochę to wszystko za proste, za schematyczne.
Pochwalić należy świetną okładkę, która przyciąga wzrok czytelnika i zdecydowanie zachęca do przeczytania książki.

Gośka | 2015-11-16
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 16 listopada 2015

Ależ ta książka mnie wciągnęła! Normalnie nie mogłam się od niej oderwać:)

Cztery lata temu do amazońskiej dżungli wyruszyła ekspedycja naukowa pod kierunkiem Carla Randa. Jej celem było badanie i wyszukiwanie roślin, które mogłyby wnieść coś nowego w medycynie, a także pobieranie nauk od szamanów plemiennych. W pewnym momencie cała ekspedycja zniknęła. Pomimo poszukiwań nikt nie natrafił na żaden ślad naukowców. Aż pewnego dnia, cztery lata po zniknięciu, w pewnej wiosce pojawia się jeden z członków tej wyprawy. Niestety jest w tak złym stanie, że niedługo później umiera, nie udzielając żadnych informacji o tym, co się wydarzyło. Na jego ciele znajduje się tatuaż symbolizujący plemię - legendę, Krwawych Jaguarów, które to plemię budzi zabobonny strach wszystkich tubylców. Co ciekawe, człowiek ten, będący jednym z marines ochraniających ekspedycję, nie posiadał jednej ręki. Z dżungli wyszedł jednak mając obie ręce. W niedługim czasie zaczynają umierać dzieci na jakaś tajemniczą...

Wiesia | 2018-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2018

Pisarstwo Rollinsa cechuje wielki profesjonalizm i bezgraniczna fantazja.
Ma wielki talent w przekazywaniu czytelnikowi wykreowanych przez siebie
przygód, dlatego jego powieści sprawiają, że czujemy się bohaterami przygód które opisuje.
Ani jedno słowo w książkach Rollinsa nie jest zbędne,każde prowadzi nas poprzez naszpikowane niebezpieczeństwami przygody, i kieruje ku odkryciu tajemnic które sprowadziły bohaterów na drogę pełną śmiertelnych pułapek.
Duże brawa należą się też dla tłumacza.Paweł Wieczorek wykonał fantastyczną pracę która pozwoliła cieszyć się nam takim profesjonalnym przekładem.