Amazonia

Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Wydawnictwo: Albatros
Amazonia

Ekspedycja naukowa doktora Carla Randa przepada bez wieści w amazońskiej dżungli. Cztery lata później wycieńczony, umierający mężczyzna, jeden z zaginionych, pojawia się w niewielkiej wiosce misyjnej. Okazuje się, że wszedł do dżungli z amputowaną przy barku ręką, a wyszedł z dwoma zdrowymi! Efekt działania nieznanej rośliny umożliwiającej regenerację tkanek. Tropem pierwszej wyprawy rusza kolejna. Wkrótce staje się jasne, że niedające się logicznie wytłumaczyć wydarzenia mogą mieć związek tajemniczym, bliżej niezbadanym plemieniem Krwawych Jaguarów, o którym jedynie szepcze się wśród tubylców. Jego członkowie umieją znikać, przynosząc śmierć każdemu, kogo napotkają. Nawet dżungla poddaje się ich woli. Szlak ekspedycji będzie naszpikowany wieloma śmiertelnymi niebezpieczeństwami, prawda zaś może się okazać nie wybawieniem, lecz zgubą...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,19,23,amazonia.html

| 2015-03-06
Przeczytana: 2015 rok

Moja pierwsza powieść Rollinsa, ale na pewno nie ostatnia!

Autor w porywający sposób zabiera nas w podróż po dzikiej i niebezpiecznej Amazonce. Towarzyszą nam uzbrojeni żołnierze armii Stanów Zjednoczonych oraz naukowcy. Ich misja ma na celu znalezienie lekarstwa na rozprzestrzeniającą się po świecie zarazę, a także odnalezienie zaginionych przed czterema laty członków ekspedycji naukowej. Po ich śladach drepczą żadni bogactwa najemnicy, po trupach dążący do osiągnięcia swego celu. Drużyna oczywiście natrafia po drodze na wiele innych niebezpieczeństw, a zakończenie może zaskoczyć.

Zdecydowanie nie brakuje tu wartkiej akcji. Polecam!

wiejskifilozof | 2015-03-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo lubię czytać, czy też oglądać filmy/książki o życiu w Amazonii.
Przecież żyję tam mnóstwo zwierząt.Są i jaguary,tapiry,kapucynki,mazamy,leniwce,kacyki i wiele innych.
Ta książka to wspaniała przygoda w lesie deszczowym w Brazylii.
Piękna opowieść,taka mieszanka przygody,sensacji i akcji.
Wyprawa po zaginionych członków ekspedycji.
Zapuszczamy się w głąb lasu,poznajemy żyjących tam ludzi.
Przyrodę,nie tylko :"normalne"zwierzęta jak jaguar,czy też delfin amazoński.
Lecz i jakieś mutację,choćby drapieżne szarańczę.
Książka wciąga i nie pozwala przestać czytać.
Za e-booka dziękuję Pokręconej.

Gośka | 2015-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2015

Ależ ta książka mnie wciągnęła! Normalnie nie mogłam się od niej oderwać:)

Cztery lata temu do amazońskiej dżungli wyruszyła ekspedycja naukowa pod kierunkiem Carla Randa. Jej celem było badanie i wyszukiwanie roślin, które mogłyby wnieść coś nowego w medycynie, a także pobieranie nauk od szamanów plemiennych. W pewnym momencie cała ekspedycja zniknęła. Pomimo poszukiwań nikt nie natrafił na żaden ślad naukowców. Aż pewnego dnia, cztery lata po zniknięciu, w pewnej wiosce pojawia się jeden z członków tej wyprawy. Niestety jest w tak złym stanie, że niedługo później umiera, nie udzielając żadnych informacji o tym, co się wydarzyło. Na jego ciele znajduje się tatuaż symbolizujący plemię - legendę, Krwawych Jaguarów, które to plemię budzi zabobonny strach wszystkich tubylców. Co ciekawe, człowiek ten, będący jednym z marines ochraniających ekspedycję, nie posiadał jednej ręki. Z dżungli wyszedł jednak mając obie ręce. W niedługim czasie zaczynają umierać dzieci na jakaś tajemniczą...

Tanya | 2010-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2010

Są takie książki, od których nie można się oderwać i "Amazonia" właśnie do takich należy. Zarwałam noc, ale warto było.
Wyprawa w głąb amazońskiej dżungli, która zamienia się w koszmar. Ekipa, która stara się przeżyć. Pościgi, śmierć, dziwne zwierzęta o nieprzeciętnej inteligencji, tajemnicze plemię i pogoń za lekarstwem. Dodajmy jeszcze do tego ciekawych, nietuzinkowych bohaterów, szybką i ciekawą akcję, intrygujące zakończenie i mamy kawałek dobrej przygodowej historii.
Zdecydowanie polecam!

Anika | 2012-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2012

Powieść niezła szczególnie na okres wakacyjny, jednak większych zachwytów nie wyrażę. Akcja toczy się szybko, ale dość przewidywalnie. Oczywiście pozytywni bohaterowie wychodzą zwycięsko z najgorszych opresji , a ci źli zostają przykładnie ukarani. Jak dla mnie trochę to wszystko za proste, za schematyczne.
Pochwalić należy świetną okładkę, która przyciąga wzrok czytelnika i zdecydowanie zachęca do przeczytania książki.

Thomas886 | 2015-08-03
Przeczytana: 29 lipca 2015

Nathan Rand wyrusza z misją ratunkową w głąb amazońskiej dżungli w poszukiwaniu ekspedycji naukowej swojego ojca, która zaginęła 4 lata wcześniej.
W tym samym czasie w USA szerzy się zaraz, która zbiera krwawe żniwa po tym jak agent sił specjalnych CIA, uczestnik poprzedniej ekspedycji, umiera z nieznanych przyczyn w amazońskiej wiosce misyjnej Wauwai i zostaje przewieziony do Miami.

Pełna wartkiej akcji i niesamowitych opisów przyrody, kultury i niebezpieczeństw czyhających w dżungli powieść przyciąga i nie chce puścić, aż do ostatniej strony.

jw23 | 2014-09-18
Przeczytana: 17 września 2014

Książka z gatunku książek "wybitnie" rozrywkowych. Ciekawa historia cywilno-wojskowej wyprawy w głąb dżungli amazońskiej. Nie nudziłem się, jak dla mnie ok.

Inez | 2013-11-20
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Moja ocena jast rownowazna do opini. Pochlaniam ksiazki, przeczytalam niesamowicie duzo, ale ksiazki Jamsa Rollinsa to arcydzielo, szczegolnie Amazonia. Czytam wszystkie gatunki ksiazek, ale ten pisarz najbardziej mi przypadl do gustu, ze wzgledu na akcje, ktora toczy sie w niedostepnych rejonach swiata- dzunglach, pustyniach, podziemnych grotach, lodowcach i glebinach oceanow. Porownac go mozna do Cliva Cusslera. Osobiscie uwazam ze miedzynarodowe sukcesy jakie odniosly ksiazki Rollinsa i popularnosc jaka osiagnal autor, klasyfikuja go wyzej niz Cusslera. Polecam goraco i zachecam do przeczytania, ja zrobilam to pare razy i ciagle po nia siegam, bo jest tego warta. Przy tej ksiazce nie bedziecie sie nudzic, bo przezyjecie przepiekna przygode wraz z bohaterami.

Britney | 2011-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2011

Wow! To było naprawdę coś! Książka jest rewelacyjna! Trzyma w napięciu, zaskakuje, a to zakończenie... Polecam wszystkim :)

ira | 2015-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Przypomniały mi się miłe lata 90-te, Michael Crichton, Robin Cook, Wilbur Smith i nieodzowna Danielle Steel.
Mutacje, dzika dżungla, tajemnicze substancje i krwiożerczy tubylcy. Wszyscy mężczyźni bez wyjątku doskonale umięśnieni i wszystkie kobiety niezmiernie urodziwe, w tym jedna zabójczo. Dosłownie.
Urocze są te czytadła, jednym okiem wlatują, drugim wylatują. :)