Żywe pieniądze

Tłumaczenie: Joanna Brońska
Wydawnictwo: Zapiski
Живые деньги

Nowele - długie i bardzo długie. Bohaterowie tej książki to ludzie lat 80 i nieco wcześniejszych rzuceni w głęboką tajgę, z dala od władzy, na obrzeża życia, bez możliwości kształtowania swoich losów. Ich wizerunki psychologiczne nie noszą w sobie fałszywych nutek, a pejzażowe panoramy, których koloryt, światłocień, głębię i wonie może czytelnik odczuć niemal fizykalnie, bowiem ich mistrzostwo tak mocno oddziałuje na zmysły, uzupełnią te autentyczne obrazy życia ludzi i zwierząt w tajdze rosyjskiej.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca